• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni to radi frend mehaničar i uzel mi je za obje čeljusti 300kn s materijalom.
Sada su ručna i nožna milina.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
S vremenom bude taj mehaničar smanjil broj frendova... ako radi za tu lovu.

:icon_weed:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne radi za tu lovu,to je ko za mene,inače je 300 po kotaču,klještima...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ak ti veliš da je tak onda idem u Šulekovu u Gumametal, poznam tam neke ljude .....
Zel si bum soma kuna, barem to nije danas problem.

Tebe da nema :(whew):

pa lakše ti je onda uzeti novo... kad je već tak :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda da kolega Oficir uzme Muhačev auto i ode kod mehaničara i reče da je njegov i kao u priči (živjeli su sretno):icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Evo u petak mi je frend repariral i podmazal specijalnim uljem za gumice i ate mašću i promjenil pločice na stilu,desna zablokirala i počel je klipić oksidirat.
Zadnji klipiči imaju ko navoj i uvrtanjem se pomiću,ako nejde nemoj na silu,puknut će.
Pokušaj samo izvuć van klipić kupi gumice i repariraj...bez specijalnog ulja i masti niš od dobrog posla.
Ja sebi zadnje nebi nikad sam diral jer nemam ključ i klješta odgovarajuća.
Ili ih nosi u šulekovu u zg i pripremi od 300-500kn po komadu.
Mene bi bilo sram savjete po forumu davati da si neznam jedne usrane kočnice složiti sam i da za to moram plačati dok god si mogu to sam napraviti.
Za reparaturu takvih klješta netreba nikakvih specijalnih alata. Nije to desno krilo na 747.


pa lakše ti je onda uzeti novo... kad je već tak :D:
Bi uzel novo ili dal reparirati u Oficirov servis da sam pogorel po glavi.

Možda da kolega Oficir uzme Muhačev auto i ode kod mehaničara i reče da je njegov i kao u priči (živjeli su sretno):icon_super:
Najbolje da uzme tvoj.
Vi dva ste na istom podvozju.

Ja bum specijalno ulje i mast tiskal na mazalicu, ako mi budu dali.
Ako ne onda si bum svoje z doma zel da se igram
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A dobro kad misliš da možeš sam udri,al me zanima kak buš nakraju kad to raskopaš ako kaj ne pukne,naštelal...:(wasntme):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Vjerujem i da kod Muhača kao i kod svih ostalih ima u mjestu neki lokalni tokar koji se bavi svačim, pa se iskemija uvjek nešta.. kad se takvo što desi :eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
A dobro kad misliš da možeš sam udri,al me zanima kak buš nakraju kad to raskopaš ako kaj ne pukne,naštelal...:(wasntme):
Oficir ... to je več odavno sastavljeno, do sad se možda i zastajalo, a ispitano je s zrakom.
Ako ne vjeruješ pitaj Željkiča, on je bil prisutan kad sam ručnu štelal na zrak.

To onaj tvoj majstor petsto kuna nije ni čul ni videl , ali zato on ima specijalnu mast kojom bedakima oči maže :icon_wink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki i ja sam se dostik nasrajfil jer ga mehanicari za citroen malo(hidraulika),hodal i kovlastenom ali uvijek nekaj zajebu ili si cuvlju posel il su ne nist bolji od lokalnih.No i ti lokalni bog te oslobodi,jen mi tvrdil da je na benzincu normalno da v zimi kaze 70 celzijusi i da je ne termostat disel i kaj bi ja stel.Lepo sam si ga sam promenil te je otpiral kak treba a i tem. se vrtela koli 92 st.cel.Drugi pot su mi te isti heroji prepeljali krivo rucne sajle(hidraulucarima su na prvoj osovini jer bi se pozadi napinjale dok se auto dize odn. spusta)te su strugale po kotacu i opet sam popravil,drugi put mi je alu felge tak zategel da je dva sarafa prisilil te je bilo veselje dok sam ih skidal.Zato ak imate volje i nekaj alata sam hrabro, ili bar odmah se prekontrolirajte kaj su vam delali i stare dijele na sunce.:icon_axe:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidim da sve znaš i zezaš.
Al kad ti opet zacvika ili gumica sprhne bu materijal kriv.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Gumica na čeljusti nikad ne sprhne.

To traje i traje i kad je sprhnuta još uvjek traje, jedino ako ju majmun kad klipič unutra gura odcvika, onda sprhne...
Zaštitna zna sprhnuti, a obično najebe od šerafcinge, a na klizačima čeljusti obično sprhne jer se šerafcigera ili čekiča boji.....
Zaštitna od odzračnika se obično izgubi ili ju savjestan meštar ne stavi da bi unutra lakše voda ulazila i hrđa se uhvatila...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dečki nemojte zezati Oficira on samo hoče pomoči lako složite kočnice kad znate ali dali kome koči i rezervni kotač ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
je*eš ti takvu pomoć na kojoj neko zaradi soma kuna (više nego tvornica), za te novce moraju i susedine kočnice blokirati.
Jedino ako Kapetan ima po dopeljanom bedaku servis gratis
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha korozija na toj leguri se ne javlja od šarafcigera,vjerojatno nakon određenog broja godina izloženosti utjecajima izvana počne korodirati i grize sve oko sebe dok ne zašteka ili propiša.
Postoji specijalno bezbojno ulje koje ne nagriza gumene djelove,a štiti i olakšava klizanje.
Al vidim da samo znate prcat pa neču više o tome.:(bow):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Ni nemoj, za ovaj mjesec si preveč savjeta dal, a s druge strane zatražil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Oficir i to ulje je ricinusovo em je ekološko em ima više funkcija a zaštitne gume je dobro podmazati vazelinskom mašču .
 

Najnoviji postovi

Na vrh