• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Može za 1 col gore ili dolje. Nego Bućo spominješ Octaviu, i ja je ima i koristim gume kao i ti ljetne 16 a zimske 15, nego ti se eksperimetirao s tim oprugama, moja je 2007 MPI i već pre dve godine na servisu mi rekli da bi trebalo zamjeniti selene, otišao mi desni, na tehničkom mi rekli da netreba, i tak se vozim već 2 god. osjetim jedino kad idem u rikverc i stisnem kočnicu, tad se čuje tupi zvuk. Pošto imaš iskustva, dali bi bilo dobro zamjenit samo taj desni ili oba, a negdje sam čitao da je dobro staviti od Toleda jedne serije da su puno čvršći.
Kupiš pune selene od jačih verzija RS, GTI, R32 i nemaš brige.
malo ti je direktnji na volanu i više osjetiš neravnine.
a taj udarac je prije od amortizera jel na muldi imaš ispod isto gume koje jako brzo omekane tako da ti amortizer lagano šeta ispod mulde, nije da ga možeš rukom al eto kod takvih pikanja po kočnici se lagano čuje.ništa zabrinjavajuče i na tehničkom ti to ne gleda.

Imao i ja octaviu.....

Stavi isključivo originalne i to oba dva zamijeni. Zamjenske imaš od 30-80kn komad a nikakvi su i ne izdrže ni 50k km, originalni je negdje 120kn komad, možda ih nikad više nećeš morat mijenjat......
ma niš ni od orginalnih te poslje kaj stavljaš nije to kao tvornička ugradnja, a zamjenski su da auto jednom mjesečno digneš i zamjeniš selene,
kao što rekoh stavi pune i miran si ili ak ti i to ne odgovara staviš od powerflexa pa njih potrgaj ako možeš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Za dimenzije guma nazove se CVH, kazes model i godiste i oni ti izdiktiraju sve moguce dimenzije za taj automobil. Nabacis nove felge i gume i pravac tehnicki.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Daniels@ sad si me stavio u dilemu???, kak sad da otkrijem što nevalja..seleni ili mulde..jer na servisu nisu otkrili oni nek sam im ja rekao za taj zvuk kad idem u rikverc, te su rekli da desni selen, a kolega par dana posle toga pregledao na tehničkom i rekao da netreba selene mjenjati, i tak 2 godine ide, zvuk isti..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bhorv zamijeni selene sto prije stavi pune kak decki savijetuju i bit ces miran i zamijeni kape amortizera nije to neka investicija imas dva velika selena i dva mala kojka rijetko odlaze skoro nikad i dvije kape amortizera s lezajem to ti je nekih 500kn max puno stvari se teze otkrivaju kad je auto na dizalici ili na grabi jer dode drugaciji pritisak od onog kad je auto u pokretu!!
Sta se tice guma vidite si na poklopcu rezervara ili di vec imate tabelu koje gume se na kolko pumpaju i tu vam pise najveca dopustena colaza gume ja sam cuo da po novom stavljas zadnji spojler treba atest tak treba i za sve ostalo ako sam u krivom znaci da me frend na tehnickom mulja!!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jednostavno dvije ruske tehnike, stavi ključ na šeraf kotača i kreni ga kao zategnut kotač mora bit na mjestu nesmje šetat naprjeda nazad, il jednostavno smotaj na bilo koju stranu i lupi nogom po gumi po gaznom djelu ne sa strane, ako je ok kotač mora bit miran nesmje se pomaknut.
treča malo onak majstorska digni auto i uglavi pajser probaj pomaknut vilicu ako je selen o.k pomaknut češ teško i jako malo, ak ti ide lagano znaš kaj ti je činit..


ovo dosjedne gume amortizera kaj su ispod mulde tim se ne zamaraj jel da i staviš nove orginal itd. slegnu se nakon 2-3 tjedana a imaš posla da ih promjeniš.
to se mjenja sa amortizerom.
a na tehničkom lik mentne pajser i ako se vilica vrati seleni su mu dobri, a u biti selen je omekanil ili ispucal. tek kad se skroz raspadne onda te nebu pustil na tehničkom a ti češ imat osječaj da ti se auto oče raspast kak nabija a bogme i šeče po cesti.

@ Bučo ti mali seleni na vilici se ne mjenjaju, baš ako netko inzistira, kao što rekoh ove gume ispoda mulde nemreš baš doma promjenit jel neznam koliko ljudi ima kanđe za federe.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovak je moja izgledala spustena s ljetnim gumama 16"!!


A kak izgleda s normalnim oprugama i ovim felgama i gumama bude slika kroz koji dan!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ti puni seleni kolko su dobri da ne odlaziju tolko su loši kaj manje ublažuju udarce pa opet prije ode kugla i slično jer se onda na nju udarac više odrazi
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@ bučo: da 16 colla ju popuni ljepo, koji su ti diskovi 256 ili veči?

@Zac540 ma ne razbije ga baš samo tak, naravno da ima i način vožnje i ceste kud voziš svoj utjecaj,ali i ljudi ne mjenjaju sve kaj treba nego uglavnom krpaju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam koje su velicine diskovi nisam mijerio da su nam ceste kak treba i dijelovi kak se spada a ne srot nebi morali cesto mijenjat ih!!
 

Dizel

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
2
Svaka budala ima svoje veselje, pa tako ko hoće spustit auto neka ga spusti.
Moji auti su spušteni od 2006, kad sjednem u normalan auto sve mi je čudno jer se to ljulja i mjesi. A ovo da odlaze stalno seleni i kugle baš i nisam primjetio, evo sad sam nakon 4 godine promjenio jednu kuglu i to je pukla manđeta na njoj, pa sam prije špura promjenio.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Sve kaj stavljaš na auto a da nije tvornički ugrađeno trebalo bi imat atest. Ista je stvar i sa nižim oprugama. Ako su serijske onda ok ak nisu trebaš atest. Na tehničkom te još nekak i puste al na cesti ak naletiš na " pametnog" pandura onda si j.... ježa.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Dizel ako ti u to vrijeme nisi nista vise promijenio osim te kugle onda kud se ti vozis i kolko:icon_scratch::icon_scratch:
 

Dizel

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
2
Bučo neznam ti sad točno u kilometar al napravio nekih 70000, 500km gore dolje. Kad sam je kupio sam promjenio sve kugle, selene, . . . i evo sad u prvom mjesecu sam išo na špur i bila puknuta guma na kugli pa je promjenjena da nebi moro poslje mjenjat i opet špur razmrdat.
I da, vozim se po cesti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U našoj bajnoj državi moreš voziti samo ono kaj je tvornički, ni jedna jedina sitnica nesmije biti drugačija, no toga ima i to je tak samo kod nas, dok npr u jednoj Njemačkoj je potpuno druga sitacija što se tiće automobila!
Mi moramo uvijek biti ekstra i veči od največih!

Meni recimo za forda u knjižici piše dimenzija guma 185/60-14 i kad sam tražio da mi upišu u knjižicu 195/50-15 rekli su mi da je nemoguće i da bi taj ford trebao imati 13" gume pa onda bi mogli upisati col više, al u mom slučaju ne.

Guma 185/60-14 meni osobno ne leži i potpuno je bezvezna dimenzija. nit zimska nit ljetna!
Za zimu imam 175/65-14 i to mi je za po snijegu zakon guma, ide svuda bez greške!

A več 4 godine se vozim "na crno" tokom ljetnih mjeseci na 195/50-15 i za sad nisam imal problema.

No velim i dalje, tvrdim 100% da su to sve nečije gluposti i prcanje ljudi u zdrav mozak!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda nista cudno ako si u 4god napravio 70tkm da si samo kuglu moro mijenjat ja godisnje radim 35-40tkm a cesta prema Zg mi je koma a tamo najvise kilometara napravim!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,608
eto ja se u prosjeku nevozim puno,
]
al ti zato rezerva lijepo svijetli...:icon_mrgreen:

U našoj bajnoj državi moreš voziti samo ono kaj je tvornički, ni jedna jedina sitnica nesmije biti drugačija, no toga ima i to je tak samo kod nas, dok npr u jednoj Njemačkoj je potpuno druga sitacija što se tiće automobila!
!

je,u njemačkoj ak nemaš papire za preinake zapljene ti auto...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al to se tam riješava da imaš papire za ono kaj poželiš, a kod nas nedaju!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Moj Golf 3 GTI:

21497291.jpg


Vozim ga 2 godine,i zadovljan sam..Spusten je na gewindama i to je to...
Silom prilika je na prodaju....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
al ti zato rezerva lijepo svijetli...:icon_mrgreen:
.
pogledaj kilometražu ujutro i navečer, i tako skoro svaki tjedan barem jednom.
a u sezoni i češče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh