• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Meni zna malo zna zapeti kad šaltam iz prve u drugu,ali to je zanemarivo.
A jesi probao na mjestu potegnuti ručnu ubaciti u 2 brzinu i lagano puštati kvačilo,ako počinje kliziti onda je lagano lamela u banani.
Sad jedno ovako banalno pitanje,jel ga vozila ženska,pitam zato što i moja ima lošu naviku da drži stisnuto kvačilo na semaforu?:(devil):
Pa ne bi smio mjenjač biti toliko blizu sjedala.

Nisam probao ovo sa rucnom..
Reko, mozda ja nisam naucen jos pa mi je zato to malo cudno, ali nakon par saltanja sam ga skuzil i bilo je dobro, jedino kaj se kvacilo mora stisnuti skroz do poda, a dok ga pustam odmah odvaja, ne kao kod golfa, skoro na vrhu..

Pa vozi ga i zenska i njen muz, ali ga muz ne vozi vec mjesec dva, jer je slomil nogu..
Al auto mi se jako svida, masina suha ko barut, radi skroz mirno za tak velikog dizela, nema nikakvih vibracija, a iznutra kako sam rekel, kao nov..
I svida mi se kaj ima crna sjedala i one tapacirunge na vratima, dok dosta njih to ima plavo, neznam zakaj, i auto ima od opreme valjda sve..

Lamela za zamjenu a i korpa a bome i potisni. Ovo za ručicu nemam pojma, možda bukolice na sajlama

A koliko bi to odprilike kostalo kod takvog Punta?
A mozda malo teze ulazi u pojedinu brzinu, zato jer rucica stoji dosta ulijevo, a to mi je i sam gazda rekao da stoji vise ulijevo od uobicajenog..
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Djelovi su ti cca 1000 kn, ali kako vidim nsi nešto u mehanci tako da ti je mehaničara zaračunati a to ti je šaroliko...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Fusher djelovi set lamela potisni i ploča za jtd nemreju nikak biti 1000kn!!!
Za 1.4 benzinca valeo set je s popustom 1500kn plus ruke majstora koje se kreču od 400-600kn.
Ne govorim za ovlašteni servis.
Ivane papučica kod tih jtd motora otpušta niže,hidraulicna je.

Bitno je da ne trese kod kretanja ili da ne lupka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E to je drugo.
Ja sam mislio na set koji je prva ugradnja ili kakav zvadiš isti takav kupiš i ugradiš.
Gledam setove za golfa 4 lukov je skuplji od valea,nekužim u čemu je caka?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aj se vi pusite tih priča ,
pregarjaju mi motori centralnog , kaj da radim ..lokot , rotvajler ili parkirati uza zid?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e, el vi znate jenu pogubnu stvar u vezi auta .
evo moj naprimjer , mjereno zadnjih pet soma kilometri
Prosjek brzine puta još par nešto množenja ispada prema tom prosjeku odvrtio oko pet tisuča radnih sati .a..kaj velite na to ?

nemojte mi samo moj ujko , pasat , golf ..ništa ne rikava ..samo polako , aj ne serite kad su stvoreni da se kvare .
Ovog trenutka najprofitabilnije firme kod nas su trgovine rezervnih djelova , ima ih na sve strane , malih velikih , čak i birtije propadaju ali te trgovine ne .

Kupuje se sve više , kremenadle , bjeli luk , pa čak i vino ali štacuni se stalno zatvaraju .
Ma kakvi šoping centri , to su novinarske priče , plačene od uprave centra da vas namame unutra , njima je do grla ..govna su im do grla .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti pa motorič je 50 -tak kn jedino tapecirug dole gore :icon_scratch:
stari moj izvadim ga zavezanih okica , za okladu
neki dan pita žena kam ideš , reko motorić ..pa kasno je kaže ..mrak ..(lupka se kažiprstom po sljepoočnici ).
eto još bum u prijevremenu mirovinu jer vadim motor centralnog po mraku

ali ne bil ja velečsni ako ja nem njemu došel vtrag
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Crkava motor centralne??? Evo križam se makar nisam vjernik!!
Glupo sad da pitam al dal je sve čisto, podmazano bez zapinjanja, itd? I provjeri dali relej gasi struju u razumno vrijeme, cca 1, 1,5 sec. (spoji probir na motorić pa vidi) jedino mi to pada na pamet da je pošemero pa ih drži pod strujom predugo pa oni pametniji popuste
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a znaš , to su motori s ebaja za tridesetak kuna ..znaš , univerzal plastic car door bla,bla,bla... tagova da popizdiš

mehanizam , kontaš , ide to ..ali ipak mora gurnut onu šipku gore /dolje .
Išo bi mu radit kranje sklopke ali to je zbilja kopliciano i (vjerojatno) nepotrebno .

da mi nabaviti vakumske od merđana išo bi na to makar pumpao vakum na benziskoj po nabavnoj cjeni .
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ugrado sam tih kineskih bar u 10 auta (kupljeni na arizon) i niti jean nije crknuo, vidi ti koliko ih drži relej pod strujom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
da mi nabaviti vakumske išo bi na to makar pumpao vakum na benziskoj po nabavnoj cjeni .
Kolko momada trebaš. Dva imam garant, a vakum pumpu bum omeknul, znam gde trune....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
[ Prodam mu ja vakum pumpu kad rashodujem cisternu moći će i vrata otvarati i zatvarati na vakum .:(clap):
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
ev'ti vakum!
gumeni_odcepljivacV.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh