• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
mikula
Ta mala ne spada u kategoriju niškoristi i kako si napisao "fiškala".
Nije problem ni u njezinoj diplomi - profesorica Hrvatskog jezika i Kroatistike, tako nekako. Ta mala je bila lumen od učenice i studentice. Udala se poslije faksa i otišla sa mužem u Kanadu. Tamo radi na blagajni u trgovačkom centru. E sad da li je moja sestrična nju pripremala baš za to - nisam siguran, da joj "takva sposobna i školovana kčer" bude blagajnica u trgovini - gazdi valjda super odgovara što ona perfektno govori nekoliko jezika itd.

Pitam se kad si bude i tamo, a ne u HR poštenim radom zaradila jedan malo bolji auto, kao na tvojim slikama, za sada ga ne uspijeva, uza sve druge financijske potrebe i rashode - koji su u realnim okvirima, ništa iznad prosjeka.

Pa ja nigdje ni nisam napisal da je netko niškoristi, već je smisao bila da ljudi dolaze nepripremljeni i misle da ako imaju fakultetsko obrazovanje da budu bježali za njima nudeći im posao. Inaće ovdje je trgovina, ugostiteljstvo i fast food najmanje plaćen posao. Nigdje se nemože za kratko vrijeme uspjeti a posebno ovdje tako dugo dok se ne dobije status stranca na stalnom boravku jer onda imaš maltene sva prava kao i državljani ali to je za neku drugu temu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dečki, posvuda vam je isto,tko se zna snaći (pošteno ili ne :) ),dobro mu bude i u ovoj rupetini od Hrvatske,a tko se ne zna,neće uspjeti ni u Kanadi. Nedavno sam bio prevoditelj i vodič jednoj Kanađanki iz Edmontona,prema njenim riječima,i tamo je kojekako,ekonomija je oslabila i ima sve više kriminala...
Začudilo me što su kod njih Indijanci potpuno isti problem kao kod nas Romi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj problem ne treba poistovječivati , indijancima je zemlja oduzeta a ovi je ni nemaju
 

modul

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
6
Gle, mjenjano je svaki put sve kaj ide u veliki servis, baš bum potražil račun od djelova pa da vidim kaj je sve gore. Poslje svakog servisa je bil miran 1-2 mj. i opet po starome. Sad se više niti ne zamaram sa time, nek krepa ako misli i u prvu grabu sa njime.

definitivno imaš problema sa majstorom ili majstorima...ako i postoji problem u tvorničkom dijelu koji je lošije konstruiran..postoje novije verzije tog dijela koje su unaprijeđene..isto tak bitno je kvalitetno ulje upotrebljavat...ima na ponudi falš ulja a da nismo ni svi mi svjesni..varijator faze je osjetljiv na loše ulje ..ako je stvarno on tvoj problem ,a mislim da jest.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
taj problem ne treba poistovječivati , indijancima je zemlja oduzeta a ovi je ni nemaju

Imaće i oni svoju zemlju ako Kara bu dijelio hiljadarku za svako novorođenče..:icon_lol:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
definitivno imaš problema sa majstorom ili majstorima...ako i postoji problem u tvorničkom dijelu koji je lošije konstruiran..postoje novije verzije tog dijela koje su unaprijeđene..isto tak bitno je kvalitetno ulje upotrebljavat...ima na ponudi falš ulja a da nismo ni svi mi svjesni..varijator faze je osjetljiv na loše ulje ..ako je stvarno on tvoj problem ,a mislim da jest.
Prva dva su bila rađena u ovlaštenom servisu, sad treći je bil rađen kod prijatelja u servisu i u njega imam povjerenje jer je dečko majstor, a i ostali radnici su mu kvalitetni majstori tak da ne vjerujem da bi nešt sfušarili, ulje samo elf, do prošle godine 5/40, a sad sam uzeo 10/40.
 

modul

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
6
a kaj se to ne smije blokirati ..varijator faze?

mogla bi se stavit obična remenica,samo onda se treba mjenjat mapa ubrizgavanja, pitanje je dal je i bregasta ista...govorim napamet,nisam stručnjak..u biti postoje u facliftu modela motor sa varijatorom i bez
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
mogla bi se stavit obična remenica,samo onda se treba mjenjat mapa ubrizgavanja, pitanje je dal je i bregasta ista...govorim napamet,nisam stručnjak..u biti postoje u facliftu modela motor sa varijatorom i bez
Ma odišel bude on prije na bubanj nego da lupim u njega još koju kunu osim osnovnog servisa sad za mj. dana. Sve u svemu nije to loš auto, ali popil mi je živaca s tim svojim nekim manama za 3 auta unapred.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Vozil sam ja takvoga, samo 1.5 85ks.
Osim kaj je volan vlekel u levo, dizajna (usrani gepek u kojem nemreš nikaj voziti) i skučenosti, nisam imal ozbiljnije zamjerke.
Jedino kaj se pokvarili je bil kompresor klime, 3mj. nakon isteka garancije. Račun 15 t kn, ali su ga priznali pod garanciju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Toliko puno? Jel to bio popravak ili je išao novi kompresor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Novi kompresor. I išel je pod garanciju.
Auto je bil u vlasništvu ALD-a, pa mi je bilo svejedno. Slučajno sam vi del račun.
A čuj, moraju i servisi od nečega živjeti:)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ali svejedno je to puno... Znam da nije isto,al kompresor novi za Proximu košta manje od 500€...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To vam se nekak ovak kaže,dobro došli u francusku...
Nije ni njemačka jeftinija ali biže mi oprosti sve kaj je francusko koda je od zlata po cijeni.
Za elf i total se nemojte misliti da ima veze sa francuskom,naravno da ima nebi bila 30-50kn/l!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina da je gepek ko šibićna škatlica, kaj se tiće upravljivosti, tu nemam zamjerke, potrošnja isto dosta solidna za 113ks, 7-7,5 grad, a na more ga uspem čak spustiti na 6,3- 6,5 po autoputu laganih 120-130. Najveća mana mu je ta hrpa elektronike koja svako malo brljavi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655

Prilozi

  • 13240498_502784429915877_5746686975995809608_n.jpg
    13240498_502784429915877_5746686975995809608_n.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 81
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bogme su ovi decki bedasti,bolje da su drpili celi auto bi im se bolje splatilo a kradja je kradja ce ih primeju.:icon_scratch:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
To vam se nekak ovak kaže,dobro došli u francusku...
Nije ni njemačka jeftinija ali biže mi oprosti sve kaj je francusko koda je od zlata po cijeni.
Za elf i total se nemojte misliti da ima veze sa francuskom,naravno da ima nebi bila 30-50kn/l!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Nesu francuzi tak strasni evo ja menjal v pondeljek na mom C5 karavanu kiler klime i ventilator(265 000km ima auto) zislo me 2178kn s poslom i naravno punjenje klime a cena kompresora se vrti oko 250€ ak starog das nuter(cena v austriji).:icon_jook:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ti kileri klime su skupi za svaki auto ali za francuziće su većina dijelo zeru skuplja,mislim na zamijenske,orginalne ni ne pomišljam.
Meni na twingu nemre otič kiler klime i kompresor i recimo podizači stakla.
A kiler antifriza Turski sam platil 380kn,kina 200kn,a orginal 1200kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh