• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
6000K???
To treba zabraniti i ubiti onoga tko to ugradi. Ružno plavo svjetlo, bez uzvrata boje.
Svjetla moraju svijetliti bijelo do žućkasto, a ne plavo. Zato ja nikad nebum imal bljeskalice ni LED svjetla na svojim autima.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Naj jeftinija varijanta(po meni i naj sigurnija) je izbjegavati voznju nocu,te si tako odma rijesio problem sijalica, tjeranja i natezanja na 3 stranice

Adis aj ti onda na svadbu u 8 ujutro, ili na momačku :icon_rofl:
makar kad malo razmislim, to je 'pravo' vrijeme za vratiti se doma sa navedenih 'događanja' :icon_e_wink:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
6000k je još u granicama tvorničkog.

4300 su bolje halogene lampe

5000 -5500 je većina tvorničkog

6000 je sniježno bijelo još u granicama normale

sve preko 6k je previše
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prijatelj više mi znači ovo da se tebi pokazala najbolja ova wurthova za 17 kn, nego to kaj si gore 'namljel'. Jbga ti, kaj ti misliš da bolje vidiš od mene :tongue: ?

Abarth prijetalju sad bi najradije išel poslikati lampu, ali vjeruj mi prijatelju, sa lampom je sve ok.

Javim kak bude sad kad su lampe 100% 'poštimane', možda više ne bude takav loš 'osjećaj'.

Xenon je dobra stvar za onog ko vozi, ali po meni, hebem ti život kaj je to jako kad ide prema tebi, po meni prejako!
Ma jok, po danu imam vid skoro pa savršen, svake godine liječnički pregled i sad u četvrtak opet idem, ali po noći, i još nek padne kiša čorav sam ko kokoš. Rekla mi nekad na liječničkom za vojsku da ne vidim neki spektar boje i nebrem nikak biti profesionalni vozać.
Gle vozim francuza, a tu žarulje krepavaju ko na normi, od onih za 80kn komad do onih za 13kn komad za sad su mi se te wurthove pokazale naj dugotrajnije, drže po 3-4mj i dosta lijepo vidim po noći i kiši sa njima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma jok, po danu imam vid skoro pa savršen, svake godine liječnički pregled i sad u četvrtak opet idem, ali po noći, i još nek padne kiša čorav sam ko kokoš. Rekla mi nekad na liječničkom za vojsku da ne vidim neki spektar boje i nebrem nikak biti profesionalni vozać.
Gle vozim francuza, a tu žarulje krepavaju ko na normi, od onih za 80kn komad do onih za 13kn komad za sad su mi se te wurthove pokazale naj dugotrajnije, drže po 3-4mj i dosta lijepo vidim po noći i kiši sa njima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Isti problem sa ocima kao i ti, delta poremecaj. Nikad Sofercina od nas. Isto je i meni problem voziti dosta nocu pa sam ubacio xenon 5000K i skoro mi crkla desna strana, ubacim halogenu, razlika ocigledna. Xenon jest jaci dosta i bolje osvijetli ali smeta drugim vozacima i nije toliko dobar po kisi i magli kao halogena
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pa smeta drugim vozačima ak su neke đinđi minđi i ak nemaš leće...
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Kod nas stave xenon bez leca ali obore far skroz dole. Tako ne smeta vozacima. Mada sada na ebayu mozes jeftino naci lece i xenone. Ubacis sebi i rahat si.

Onaj crveni passat je imao xenone 12 000K, Ljubicasto svjetlo, tako da je 6000K normala.
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
To Xenon samo za kratka svjetla? Kod nas koliko znam s ničim bez atesta ne možeš proći tehnički pregled, A kod xenona odmah vide ako nemaš perače farova.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo ako vas zanima za led
https://www.youtube.com/watch?v=kZAwGaX3C8I
Imate na fejsu (tko ima) stranicu Erfolg led,pa vidi te malo. Je da su skupe u prodaji ali led je otišao daleko naprijed i osobno mislim da vrijedi. Što se tiče videa ako ih ugrađuju u bmw onda valda valjaju. Isto tako ak i goglate malo taj Illustro vidit čete samo da pričaju o njima za Bmw,al idu definitivno u druge aute.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Imam na busu Xenon tvornicki i tako vozim desetak godina, nekih 7 vozila sam promenio za to vreme i mogu reci da nisam zadovoljan svetle pre jako a kraci snop, stalno moram vozilima iz suprotnog smjera blicnuti da bi vidli da nisu duga jer mi oni stalno blicaju i to me smeta. Nekad znam uzeti drugi bus na par dana sa obicnim halogenim svetlima i to je preporod em bolje i dulje vidim em je prijatnije za oko, xenon je dobar samo na parkingu dok mi gosti dolaze i svi komentiraju da imam super svetla
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja imam Bi-xenon, i zadovoljan sam s njim. Cesta je ravnomjerno osvjetljena, a najviše mi se sviđa kad se prebacuje s kratkog na dugo, samo se produži svjetlosni snop, bez utjecaja na osvjetljenje ispred samog auta, isto tako kad se prebaci na kratka svjetla, snop se samo spusti.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
izgleda da su čitali ovo i u međuvremenu rješili problem hlađenja

Ove sto sam ja naručio imaju ventilatore u sebi i čitao sam da mogu trajat preko 20000 sati samo da se ti ventilatori ne pokvare.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja imam xenon samo u kratkom i stvarno rijetko koristim duga, Fino mi je nastimano da je lijevo vise oboreno od desnog fara i niko mi ne blica. Duga palim samo ako ne pada kisa a navukli se oblaci ili nema mjesecine nikako ili drugih svjetala. :smile:
A razlog mozda na busu je sto su svejtla postavljena malo visocije pa su u istoj visini sa ocima.
A nema mi nista mrze nego kad se neki seljacic zalijepo za mene a nece da pretekne, svo ono vsjetlo preko retrovizora men pravo u oci, e te redovno propustim pa za njim par stotina metara da mu pokazem kako je
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Svjetlo smo apsolvirali :icon_e_biggrin:

Lampe ostale iste, žarulje ostale iste, ali je 'smjer' promjenjen na aparatu za svjetla i situacija je puno puno bolja. :icon_thumright:

E sad, trebam promjenit amortizere, znam, nije baš samo tako, jer treba i 'lagere' i 'špur' isto srediti pa moje pitanje glasi, gdje to u Zg napraviti na obostrano zadovoljstvo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kupuj globalno, djeluj lokalno.
Nigde v ZG, jer nemre biti taj jeftino kak je pri tebi.
Špur bi trebali moći porihtati u HAK-u.
Ak ti se vozi v Križevce, onda Polimen.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh