• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ti nije predaleko, otiđi u stanicu za tehnički pregled gdje inaće obavljaš tehnički i dobil buš informacije po kojima buš mogel postupiti (naravno ak ti se isplati).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Marko, ak mijenjaš motor drugim tipom, mijenjaš osobine vozila i atest ti treba. Nemoj slušati svakave savjete jer te može skupo koštati.
Da slučajno, nedaj Bože, s tak prepravljenim neatestiranim autom trkneš nekoga, i sud zatraži vještačenje, polica osiguranja ti neće vrijediti (znači da moraš sam podmiriti štetu), natovaril si budeš i carinu na vrat, jer ne plaćaš ekologiju i cestarinu prema (pravom) volumenu motora, vozilo ti je po definiciji tehnički neispravno i kriv buš i za ono za kaj nisi kriv.
Sve je lijepo dok se niš ne dogodi. Ja se nebi igral na takav način. Nema smisla da ostatak života radiš za nečiju štetu. Razmisli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Naravno, ovo važi za okom vidljive razlike jer to večina baba vidi da nisu isti.
To kaj se pol hrvatske vozi na čipovima, razno raznim mapama, i ostalim nadekotinama osiguranje ne zanima. Njima je bitno da je volumen isti?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Marko, ak mijenjaš motor drugim tipom, mijenjaš osobine vozila i atest ti treba. Nemoj slušati svakave savjete jer te može skupo koštati.
Da slučajno, nedaj Bože, s tak prepravljenim neatestiranim autom trkneš nekoga, i sud zatraži vještačenje, polica osiguranja ti neće vrijediti (znači da moraš sam podmiriti štetu), natovaril si budeš i carinu na vrat, jer ne plaćaš ekologiju i cestarinu prema (pravom) volumenu motora, vozilo ti je po definiciji tehnički neispravno i kriv buš i za ono za kaj nisi kriv.
Sve je lijepo dok se niš ne dogodi. Ja se nebi igral na takav način. Nema smisla da ostatak života radiš za nečiju štetu. Razmisli.

ZJ. pametno zbori,smatram da je vreme da se odmaknemo od tog balkanskog mentaliteta kaj smo ga naslijedili od turci,mislim da je vrlo davno gospon Marx rekel da je covjek drustveno bice,t.j. da nebremo sam gledati svoju korist.
Vrijeme je za promjene,steta kaj je Ivek tak naglo odisel jer su ovi njegvi sineki pozabili to a o domoljubima da i ne govorim.:icon_butt:
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Meni je prosli auto bio mapiran, trenutni je na +40ks i iduci ce bit mapiran ako bog da, a sto se tiče atesta i da im jos plaćam veću cestarinu i osiguranje to neću nikada jer na sve načine izvače novce od ovog naroda. I da nije PD motor vozio bi se i na ložu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,142
Imam priliku uzeti bmw 320d za male pare.2001 god,nema xenone,automatska klima,ima 440k km,motor je ok,ne dimi,ne troši ulje,turbina ne slini i ne fućka,od nedostataka tu su podizači stakala koji nerade,osim vozačevog,ali to se lako sredi i tu i tamo malo hrđe..na blatobranu..ništa specijalno.interesantan mi je jedino zbog isofix pripreme za dječje sjedalice koje moja astra g nema.pa bih molio neke smjernice za i protiv (radije bih sijačicu žitnu uzeo)...
Nije da mi treba auto trenutno,ali kroz godinu dana kad ženi završi porodiljni trebat će još jedan auto.

Bratic kupuje auto i bas danas naletimo na ovaj Bmw https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320d-oglas-23699816

Da to nije mozda taj o kojem ti govoris?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Nije kolega,nema na njuškalu auta jer se premišlja da li auto ostaje ili ide na prodaju..a meni bi se prodao za 15000kn ako želim.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Auto show od 10.4. do 15.4.2018.
Nadam se da ove godine bude bolji, tj. prošle nije bio loš, ali nadam se da ce ici samo prema naprijed. ☺
Prošle godine sam uzeo Infinitija,, sada trebam i drugo auto zamjeniti.
Da bar još ima Audi A3 2.0TFSI qvatro, to bi bio savršen auto. Gledam S3, ali previše Ks i premalo Kn da bi ušao u obzir.
Sada tražim puno jednostavniji auto:
-hatchback/karavan
-benzinac 150+ks
-Potvrđeni AWD(možda ako je auto poseban i sa prednjim bi prošao).

Od svega pogledanoga samo Impreza 2.0DI(2018.) odgovara ovome, 152ks(Nažalost nije TB), CVT(valjda je oke, nova generacija), AWD(+5).

Ima ko kakav prijedlog do max 35t€?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Ćup ide na vodu dok se ne razbije...
Ma da, ali, ako se ne varam kubici nisu bitni več su bitni kilovati. Recimo moja makina ih ima barem 10, ako ne i 20 manje od onog na koliko plačam policu pa to nije nikog briga. A možda bi ja mogel malo ubrzati da bi stigel pa da se čup ne razbije.....

Najbolje je DA table staviti i nemaš brige, ko ni večina pametnijih, pa opet nikog nije briga....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Muha, da se ne prepucavamo: koliko znam, prema zapremini se plaća cestarina i ekološka naknada. Prema snazi se plaća osiguranje.
Ono kaj sam prije spomenul bi se moglo dogoditi ak se bitno prepravi vozilo a ta se promjena ne prijavi. I čovjek si natovari hrpu troškova radi toga. Sve je lijepo dok se niš ne dogodi.
Glede snage: i auto od 500 konja pri 60km/h ne koriste više od 20...30. To znaš ionak sam. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Ne koristi ako drgljaš na leru.

Ja se ne prepucavam, samo komentiram kak je to u praksi. Recimo ti si svom traktoru malo povečal obojum, malo si ga nadrkal na pumpi, ubacil si mu kojekakve modne detalje koje on inace nema i po tome moreš ga samo doma gledati.

Tebe je svega strah.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zar je to normalno ..da u zakonu stoji članak prema kojem te mogu kazniti ako si u prometu a nisi očistil snijeg na auta ..društvo , zapravo pojedinac mora tak funkcionirati da ni ne pomisli da bi sjel u auto prije nego je snijeg dolje .....to je ono čega u skandinaviji ne postoji , disciplina i samodisciplina može drušvo učiniti boljim .

suprotno od toga su granice , ako je hrđa , hrđa je ....najlakše je granicu potegnuti na hrđi , a ne kolik je hrđava , gdje , kak duboko itd.Jer radi loše svijesti , zloupotrebe i truloga u društvu treba sve do detalja propisati u zakonu , a ne prepustiti individualcu na procjenu .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Eh, dragi moji Vi... Kad bi se oni koji trebaju biti za primjer prvi pridržavali svega onako kako bi trebalo biti, možda bi se i taj napaćeni narod drugačije ponašao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Krivo gledaš. Narod ima vlast kakvu zaslužuje. A vlast u svakoj zemlji je više-manje korumpirana, onoliko koliko joj narod dozvoli.
Treba krenuti od sebe i sebe mijenjati, jer čekati da se netko drugi promijeni može potrajati stoljećima.
Mi trebamo biti primjer njima, da bi ih onda mogli pozvati na odgovornost. Jer ak nije tak, oni gore uvijek imaju dobar izgovor.

Svatko nek radi po savjesti, samo napominjem da ak dojde do suda i boja šarafa se gleda, a onda kuku i jao. Vjerujte, ne govorim to bez razloga.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
ZJ

Ne gledam ja krivo, samo živim u relanosti, a ti si godinama ispred nas ostalih. Ti živiš u savršenom vremenu. Ne, dragi moj prijatelju, niti živiš, niti ćeš doživjeti, kao ni ja, ni mojih 10 pokoljenja da sve bude onako kako bi trebalo biti.

I još nešto; Uvijek onog poštenog najviše iz*ebu i za*ebu, to zapamti.

Što je najgore i sam sam takav. Nisu me zahebali 100 puta, nego 1000 puta. I dalje sam budala. Idem na povjerenje i poštenje pa uvijek ispušim, a da sam gov*o... Sada bi imao kule i gradove i bolio bi me lijevi džon, desne patike.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Zabrijao si. Nikakva realnost ni nis. Niti 10 pokoljenja.
ZJ je rekao u rijec tocno. I to bibse moglo promjenit u jednom danu, a ne 10 pokoljenja. Naravno, nece se ni najmanje.

Ono sto ti je on htio rec da nismo mi stoka jer su politicari stoka. Neko su oni stoka jer mogu bit, jer su u istom postotku kao Duje i Jure iz srednje Hrvatske i Stef i Lojzek iz Dalmacije. Stoka su jer mogu, jer su preslika maloumnog naroda.

Sad kad se jasno vidi koliki je to duboki socioloski problem je da se to nece rijesiti niti za 100 pokoljenja. Jer nema tko.

Treba nas otkupit u stecaju svabo za jednu kunu i uvest nam pravila kao i kod sebe. Da vidis kak bi se za par godina sve promjenilo. Mozda bi za koje desetljece i bili u stanju sami sobom upravljati ponovno.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm... Izgleda da ja presturo iznosim svoje misljenje.

Ehh, gdje li je samo ta tipka kojom bi mogli promjeniti sklop svih ljudi odjednom? Nema je, a postici necemo nista ako se promjeni neki tamo ZJ, budala AirBoX ili neki tamo sin nomin...

Ja govorim o tom problemu. Osobno bi najvise volio kada bi sve bilo divno i krasno, ali ne ide. Nazalost, stvarnost je takva da kada se 100 "budala" promijeni i trazi promjenu, onih ostalih 1000 im se smije sa strane i sprda se s njima. A zasto? Jer imamo tako glup mentalitet.

"Ahh, vidi onog idiota Đure, vozi Golfa keca i toci eurodizel, a auto star k'o Isov magarac. Umjesto da toci lozu i boli ga cuna."

Evo i tu Vas dva zagovarate kako treba biti i mislite da sam ja malo pametan pa ne shvacam sto zelite reci. Dobro ja shvacam stranu s koje vi dolazite, ali shvatite i vi moju, da ja ne potkopavam vase misljenje, dapace ja ga podrzavam i bilo bi mi drago da je vise takvih ljudi, mozda bi se tek tada vidjele neke promjene.

Ovako, mozemo se mi dotuckavat na forumu koliko hocemo i bit pametni, a sutra da se kaze idemo na ulice otjerati ovu bandu, pitanje je dali bi ijedan od nas trojice izasao na ulicu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Samo mali updejt:nemamo vlast kakvu zaslužujemo nego kakvu smo si izabrali..(onih 40 i nekaj posto što je izašlo na izbore,ostalima je dobro izgleda)
 

Najnoviji postovi

Na vrh