• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Gdje si to na jugu? Da ti ja pokažem garažirane makinje.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Pa, recimo, nikad nisu prenoćili pod vedrim nebom. Uvijek pod krovom.

Misliš, zato kaj sad malo delaju? I dok su delali puno više, uvijek su bili pod krovom.

Mali naranđasti je kod mene spaval koju noč na svježem zraku, ali ko što rekoh, s razlogom :eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zato auti stoje vani...oni su potrošna roba, jer oba manje (materijalno) vrijede od jednog traktora.
.
meni se čini da je to silom prilike , jer u štaglju više nema mjesta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
Muha, izuzetci postoje, ali to su (bile) izvanredne okolnosti.

Puknuti, ima još jedan važniji razlog od toga: da moja upelja auto u štagalj, nebi mogla van (jer gumno nije prolazno).
Bolje je onda da stoji nasred dvorišta. Sigurnije i za nju i za auto, a bome i za štagelj :icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ da je tak auto bi bil izbuban a nema ni točkice (možda ga ti izbubaš a okriviš ljepšu polovicu).
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@ZJ po mome mišljenju,traktor je radni stroj,znači mora radit i zarađivat,ukoliko on stoji i ne zarađuje,samo propada i nevrjedi apsolutno ništa.Badava ga pokrivat i sa neznam čime,vrijedi manje nego auto koji služi i do trgovine otići,ali služi barem nečemu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kaj se traktorom nemre do trgovine? Čak više stane na prikolicu ili u košaru nego u gepek. :icon_rofl:

Pokrivanje radnih strojeva, dok su parkirani, sigurno ne škodi. Pogotovo ako imaš doma mačke, a tek kunu. :mur:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
Traktor je radni stroj i dugotrajna imovina. Nekima od nas je poljoprivreda i traktor drugi posel, hobi, zabava...Dok ne radi, ne radi.
Dok radi, je na polju. Ali na kraju svakog dana dojde pod krov i pokrije ga se. I u čemu je problem?

Auto je stroj koji vozi od točke A do točke B, većinom nužni trošak, rijeko kome korist, i treba ga povremeno oprati (ak to kiša sama ne napravi)...
Zakaj bi bilo normalno držati auto u garaži a traktor na otvorenom?

Ovaj Mitsubishi s oglasa je ljubimac, hobi ili kaj već, i tak se vlasnik (a i ja bi) prema njemu odnosi.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nije problem u apsolutno ničemu,samo kažem da stroj bilo koje vrste,ako se ne koristi u svrhu za koju je namjenjen,nevrjedi ništa.Za mene osobno,bio auto,traktor,motokultivator,pa čak i obična lopata,ne radi ono čemu služi,onda ni ne vrijedi ništa,ja osobno nisam ni emotivno ni nikako drukčije vezan za bilo koji stroj,ako mi ne služi za ništa,ni netrebam ga.Imam ja svoga oca koji ima dva traktora,a realno netreba mu ni jedan,ali eto on to ima da,samo da ima.Ja to neshvaćam,ali neka mu bude.Njegova lova,njegov odabir,ali za mene je to čista glupost.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ja sam isto odgajan u duhu da sve treba čuvati. Razumijem ljude koji su teško stekli to kaj su stvorili, nije bilo nigdje za kupiti, čekalo se godinama.....
Danas su došla druga vremena, sve je dostupno, nema love pa se baš i ne kupuje, to kaj se kupi je loše kvalitete i treba gledati da se čim prije vrati i zaradi za novo, bolje....

To bi mogli nazvati razlika generacija. Takva su vremena došla pa ja više baš i ne čuvam, ionak tehnika ide napred pa zastari več za par let, a novo je brže, lakše, udobnije, bolje leži....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sa strojevima treba isto..kak po onoj staroj /političkoj definiciji prijateljstva...prijatelja treba kupit iskoristit i odjebat
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Automobil treba redovito održavati (koliko je to više moguće), jer samim ti povećavamo svoju sigurnost u prometu (a i svakako sigurnost drugih sudionika u prometu).

Automobil kao i ostali strojevi koji nam omogućavaju lakše odrađivanje određenih poslova, ipak su hrpa metala, plastike itd... Tako da oni su tu da nam služe, a ne da im mi služimo! :(grin):
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
ZJ Sad sam na jugu. Kad se vrnem kaže:
ZJ jesi li stvarno na jugu? Šteta bi bilo da se ne nađemo. Mogli što i potrošiti.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
Jesam, ali to je na pol puta do tvojeg juga.
U Zadarskom sam zaleđu.

No, nemam nikaj protiv da se negdje nađemo.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
E Zadar je jako sjever. Tamo sam radio 7 god. Po pet dana tjedno do 2007. Ako dolaziš na jug jug obvezno se javi.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pozz ljudi iz vrućeg Šibenskog Zatona. Imam jedan "problem" na meganu. Prije mora radio servis i punjenje klime i sad mi kod dužeg rada klime a visokih vanjskih temperatura dolazi u dnu prednje šajbe do rošenja stakla u visini nekih 10 cm. Dosad to nisam primjetil pa mi malo čudno, jer koliko je meni poznato klima bi morala sušit stakla, tj zrak? Rosi sa vanjske strane tak da odmah isključimo propuštanje klime. Iznutra sve suho ko barut.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Na žuji kad onaj vrag poplavi isto se oznoji kad izađe na svjetlo dana. Vele da je onda idealne temperature za konzumaciju. Mene je pre zdena...
Možda i tvoja klima preveč hladi pa rosi stakla.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] To sam i ja primjetil na žuji! [emoji23][emoji23] Ma to mi je počelo stvarati kondenzaciju kak sam se počel približavati moru. Pa gle bil je na servisu tu kod jednog provjerenog meštra kod kojeg skoro svi voze tak da vjerojatno nije ništ sfušal. Vjerojatno je do drugačijek zraka tu i kod nas na kopnu.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh