• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mali 2008 auto se prodaje a ne kupuje :(giggle): tome autu je "Nijemac" izvadil dušu oni najviše kilometara rade sa malim automa uz Co2 trebaš gledat Co .

Sad vi reko šta mu je izvadio sad sam našao drugu s 110 tisuca u minhenu sve nove gume .
Pa ću vidit za ženu će biti dobra.
Kod nas ide minimalno 5 tisuca eura a ja ju dobijem za 2500 .
Pa ja nezz kome se ne isplati neka nejde šta reći najgore je biti ograničen.
Najbolje kupit kod nas u salonu auto dovežen iz vana i skinutim kilometrima.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Mali najbolje se okani poljuprivrede i počmi radit sa autima. Pa tebi je onda dosta da svaki drugi mjesec okreneš jedan auto. Možeš otoga bogovski živit ako je to samo tako
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Nisam ni ja fan gofa al malo ljudi prodaje automobil zato sto mu je dobar meni je puno dat tolke novce za nepoznat auto a ako nesto vrisne e onda to i košta.

Preplate golfa i poslje toliko potroše na servise da si drugog nemreju priuštit.:(giggle):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Muha ovo ti je djelomično točno.
Opel hrđa još u katalogu :(giggle):
Naša Corsa ima tragova rđe a tek joj je 5 godina...valjda joj je vrijeme za zamjenu:icon_scratch:

Moja je bila 2005 godište,prodao ju sa 178 000km,imala samo piknice po pragovima koje su bile posljedica šodranja ceste,i da ,bila je švabica. :p:

Ova nova je španjolka,budem vidio kako bude ona s limarijom.:biggrin:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo uljeza!
e746023cf6aa219d62285b8ee8393abc.jpg
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Sad vi reko šta mu je izvadio sad sam našao drugu s 110 tisuca u minhenu sve nove gume .
Pa ću vidit za ženu će biti dobra.
Kod nas ide minimalno 5 tisuca eura a ja ju dobijem za 2500 .
Pa ja nezz kome se ne isplati neka nejde šta reći najgore je biti ograničen.
Najbolje kupit kod nas u salonu auto dovežen iz vana i skinutim kilometrima.

Slažem se,2500€,toliko košta auto u DE,Platiš sva davanja i registraciju u HR i koliko te košta "na cestu"?Sa tim da ne brojiš put od kuće i boravak tamo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ostane ti dosta vecras su ovi otišli po kombi nisam išao s njima nije bilo mjesta pa cu drugom prilikom.
Evo mercedes vito 4400 eura 2009 godina sad cemo vidit hoce ga kupit
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Zoll tablice oko 100e, auto tipa corsa nek potroši goriva za cca 50 eura i 50 eura nek je za cestarinu,vinjetu i tunel al opet zavisi kud se voziš možeš to i izbječi. Znači cca 150-200e ti je dosta za neki manji auto govorimo relacija Zagreb -Minhen ili nešto na toj udaljenosti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da jos sam trebao s prijateljem ići oni su danas vita kupili .
Sadćemo vidit kakav je.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
A kod nas je kao sigurna kupnja? Dajte najte dok sam radil kod bivšeg poslodavca nagledal sam se svega i svačega, recimo jednom nam je došao čovjek koji je sa autom bio na servisu prije nekih 1500km u ovlaštenom renomiranom VW servisu gdje su mu radili redovan godišnji servis,da ne duljim filter zraka zabetoniran auto imal nekih 80000km. Pitanje je kolko puta mu je stvarno promjenjno ulje i filter,i to je održavan auto sa malo kilometara??????? To je samo jedan a biiiilllloooooooooooo ih jeeeeee...............
S druge strane poslodavac mi se bavil uvozom auta i surađivali smo sa još nekoliko "švercera" tak da mi netreba nitko pričat kakvi su auti iz njemačke, belgije, francuske,italije, slovenije,nizozemske.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Servisi su kod nas posebna priča. Ako mi serviser brani da gledam kaj dela, nema me više kod njega. Dok sam imal astru hodal sam kod Jambrišaka na Samoborskoj cesti. Mogel sam biti uz mehaničara, ili na galeriji nekaj popiti i kroz staklo promatrati kaj radi. Tak bi trebali svi imati mogućnost.
Druga priča je kontra. Kupujemo Golfa i želimo ga prije kupnje provjeriti kod Zubaka. Dečki, ostavite auto i dojdite za 2 vure. Nakon 2 vure dobimo informaciju da je sve u redu i da datum zadnjeg servisa u kompu odgovara onom na naljepnici. Ukratko, vrlo vjerojatno bačenih 200 kn.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemojte se puno uzbuđivati... Mercedes uvezen iz Njemačke 2016. U njemu original filter zraka i kabine od 2010. A ima servisnu knjižicu i piše da je na svakoj drugoj promjeni ulja izmjenjen i jedan i drugi. Mislim da je to politika ovlaštenih servisa, kako kod nas tako i u svijetu.

Pogledajte samo malo na Youtube brze servise, a ima i ovlaštenih, kako varaju narod. Govore ti da treba mjenjati 5 stvari, a od toga napravi samo jednu i to polovično.

Još jedna zanimljiva stvar koju sam čuo kod nas. Čovjek je kupio nov auto, tjerao ga u ovlašteni i oni su mu objasnili da svaka druga izmjena, ulja ima produženi interval od 25.000km, a standardno je bilo 15.000km. I naravno ovlašteni je nakon pređenih 140.000km zaključio da auto troši previše ulja i da treba promjeniti motor, naravno, automobil više nije imao garanciju. :D

To je kao i onaj čarobni aditiv za gorivo koji produljuje radni vijek motora pa čak i remenja jer zupčasti treba s tim aditivom mjenjati svakih 500.000km, a ne 75.000 - 100.000km.

Ne kažem, ovo su samo loši primjeri. Ima daleko boljih i kavlitetnijih priča kao i automobila koji su uvezeni, kupljeni itd. Ali mi smo takav narod da nas tuđa sreća čini nesretnima i ljubomornima pa hajmo bolje popljuvati nešto nego biti sretan zbog drugoga i veseliti se s njim. Gledam i vidim to svaki dan u svojoj okolini i postajem sve više zatvoreniji prema društvu, ožalošćen našim društvom jer vidim da nemamo zašto govoriti da nam nije dobro u državi, jer država, to smo mi...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Ne kažem, ovo su samo loši primjeri. Ima daleko boljih i kavlitetnijih priča kao i automobila koji su uvezeni, kupljeni itd. Ali mi smo takav narod da nas tuđa sreća čini nesretnima i ljubomornima pa hajmo bolje popljuvati nešto nego biti sretan zbog drugoga i veseliti se s njim. Gledam i vidim to svaki dan u svojoj okolini i postajem sve više zatvoreniji prema društvu, ožalošćen našim društvom jer vidim da nemamo zašto govoriti da nam nije dobro u državi, jer država, to smo mi...

@airbox Ovo je jako dobro rečeno, svugdje ima svašta,
Bilo je auta sa 60000km kojem jednom ili nikad nije promjenjeno ulje a bilo ih je i sa 300000-350000 koji su bili sasvim uredni.
Kaj se tiče kolege @mali ako je za auto dao u njemačkoj cca 2500e+1500e davanja i registracija, a isti takav kod nas najjeftiniji je 4500e automatski ima 500e lufta uložiti u njega, dok kod nas ga bu platil 4500 i još bu moral 500e uložiti, jer kak god se švabo rješava auta tak se i svi drugi.
Kome 300-500e nisu neki novci nek ih slobodno donese meni.Malo zajebancije a i usput vidiš nešto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da ja sam prošao točno za sada 1000 eura za svoje vozilo.
S tim da imam bovr gume mischelin nov turbo i kvačilo.
Za sitnice budem pregrmio.
Ali imao sam i sreće.
Jer sam 500 eura skinuo cijenu .
Neki dan mi je utekla astra 2008 godina 180 tisuca autic ko nov 5 vrata 1.3 cdtu taman sam trebao ići ona prodana.
Za 2000 eura al što se može kod nas takva oko 4000 eura.
S tim da je ova imala ful opremu i bila crvena ljepa boja.
Za ženu ko stvorena.
Ali tu nisam imao sreće okljevao sam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
I bolje da ti je pobjegla jer je taj motor preslab za taj auto.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
A ja vozim stari auto od skoro tonu i pol, s jadnih 90ks.
I rijetko me koji auto prestigne (osim na AC). I dok sam vozil Yuga, isto je tak bilo.
Čemu plaćati nekaj kaj ti ne treba?

Nemoj zaboraviti onu Njegoševu:
Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka.

U ovom postu ti je dosta 90 konja a sad za astru nije koja ima isto toliko i 1300kg,kak sad?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Da, ali 90ks iz 2 litre nisu jednake 70-zak ks iz 1.3.
Vozil sam dosta dugo slične aute s 90ks. Jedan je bil 1.6 a drugi 2.0. Razlika je primjetna.
Taj 1.3 Fiatov motor priliči Pandi, Puntu, Corsi... a ne baš težim autima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh