• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ma i promijenio sam sve jedna strana išla teže druga puno lakše kad sam naucio sad znam za drugi put ako auto ostane kod mene
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako nisu neki škart (Čitaj najjeftiniji) seleni nećeš ih tako brzo mjenjati. U zadnje vrijeme malo više šarafam aute i nekima sam prošle godine mjenjao selene, a ove godine su ti "novi" već kritično i označeni su na tehničkom kao; "Može proći, ali nemoj da te dočeka dogodine.".
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Naravno stavio najjeftinije selene i kugle tako da cu sigurno mijenjati još koji put, bame nece sarafi zapeč 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako postoji u programu za vaše vozilo uzmite lemförder dijelove ovjesa. Meni su se pokazali kao odlični dijelovi. Naročito seleni.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Sad kad si sve to lijepo promijenio, trebalo bi napraviti optiku.
Pošto si montirao jeftine djelove (koji će trajati dok traju).
Tako da sa tim djelovima (hipotetcki rečeno) mmožeš napraviti 50000 km, a da si ugradio skuplje (kvalitetnije) mogao bi napraviti 10000 km. Jeftinije je uvijek skuplje.
Tako da za recimo sa jeftinijim djelovima možeš napraviti 100000 km sa dva puta mijenjanja određenih djelova (vjerojatno bez optike). Znači trošak je veći.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Originalni su bili gore 330 000km ako izdrže 1/3 od toga ja zadovoljan
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Heh, nadaj se, rekli bi.

Odmah debilno pitanje. Zašto nisi uzeo orginal izvedbu? Prvenstveno jer je 10x skuplja i isto toliko kvalitetnija, ali i sam si rekao, dok je kod tebe...

Ja sam stavljao svašta kod sebe na prošli auto pa sam skoro svake godine mjenjao iste stvari, a kada sam uzimao polovne, ali originalne idu još i danas. Da me nebi netko krivo shvatio, selene nikada ne treba stavljati polovne, ali kvalitetne da.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nekad su se ovako ispitivali a i dan danas je to najsigurnije.Otpoji ich sve od struje,te jedan po jedan ispitujes sa komadom zice tako da je zakacis za plus a drugi kraj stavljas na njh.Mora malo zaiskrit kod ispravnog,ako nema iskre odjeeboje a kad mjenjas onda sve jer dogodine opet mijenjat slijedeci je glupo a i upitno jer se znaju zapec i onda pocinje muzika.
nekad je tako bilo...
danas imaš toliko tipova grijača i načina njihovog rada da ih nemožeš ni nabrojat.
Ne rade niti svi na 12V niti rade s kontinuiranom strujom. recimo za isti 2.0tdi ovisno o kodu motora mogubiti tipovi koji rade na 6v 9v 12v te radit kontinuirano, impulsno, sekvencijski itd.Spajanje takvih grijača direkt na 12v rezultira instatnim uništavanjem istih.. ..
Da ne napominjem da postoji i fizička razlika u duljini...

Bilo koja VCDS diagnostika bila original ili kineska može točno isčitat ako koji girjač ne radi i to točno za koji cilindar, makar skoro svi auti iz vag grupacije poslije 2010g na središnjem displayu u satu izbacuju grešku grijača ali ne izbacuju za koji točno cilindar.
Razlika između krekane kinske diagnostike i originala je ta da s slabo krekanim kinezom nećeš moć radit adaptacije i kodiranja ali možeš sve isčitavat...

Grijač s zamjenom u servisu ne košta ko sv Petra kajgana i ne vrijedi opće riskirat doma i kemijat jer mala je šansa da opće kupite pravi tip ...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Gospon Zwer,fala na na informaciji,tehnika ide napred da juje tesko pratiti.Dobro je da displej pokazuje gresku grijaca,namom C5 2004 g pokazuje gresku tek kad je i drugi otisel pa sam sa skidanjem imal problema na nekih 290 000km je jedan pukel.A na XM-u 1990 g mi cak pokazival koja je zarulja od svjetla odisla,nije to lose no nerazmem da nekoje dijagnostike pokazuju gresku iako je nema,bez sposobnog autoelektricara si jeebo jeza.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nekoliko jutara je palio malo teze, ali mislim da je razlg bio prijelaz temp, oko 5C, kad se grijaci nisu ukljucivali, sad kad je manje d 5C vidim oznaku da grijaci rade i pali lakse, moguce da je sve ok,
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Moze li mi neko reci, ako ima.iskustva naravno sa kojom farbom se lakiraju kola? Dakle, rijec je o fordu 90 godiste, necu sa njim na izlozbu vec samo malo da ga uredim za registraciju... ne zelim da me ispane lakiranje koliko on vrijedi, vec samo da ga nasminkam. Inace to cu ja da radim, prvi put... Znaci zanima me sami vrsta farbe koja moze najjeftinija. Inace jedan moj komsija je prije tri godine lakirao kola sa farbom od 3,5e I eto farba cula nije nidje, ali isto mi je nekako bzv uljanom farbom da ih prolazim...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako hoćrš najjeftinije bilo koja radnja sa šarafima ili bojama ima boje u spreju. Ili ako ne nađeš u toj nijansi, onda ti mogu zamješati, samo kaži da hoćeš jeftino. Inače će ti napraviti 2-komponentnu koja košta u spreju cca 10€ ili više ako je metalik boja u pitanju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
10€ dvokomponentni sprej??
Ja sam litru dvokomponentne boje i herter platio 400 kuna.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pa znas kako, boja je dosta očuvana, ali sam mislio komplet da predjem auto. Na nekoliko mjesta moram ispravit lim, nije nesto katastrofa, ali cu to da odradim. Drugo, imam kompresor neki hobi, dobar je, necu sad da uzmem, recimo da zavrsim farbanje za pola sata, nego necu da zurim. Jer da uzimam sprej, mnogo bi me kostalo ja mislim, jer sa jednim sprejom ne bih mogao mnogo površine da prodjem...?? Što mislite o ovim bojama, jesu li one OK za te stvari?

Lak
Boja
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pa znas kako, boja je dosta očuvana, ali sam mislio komplet da predjem auto. Na nekoliko mjesta moram ispravit lim, nije nesto katastrofa, ali cu to da odradim. Drugo, imam kompresor neki hobi, dobar je, necu sad da uzmem, recimo da zavrsim farbanje za pola sata, nego necu da zurim. Jer da uzimam sprej, mnogo bi me kostalo ja mislim, jer sa jednim sprejom ne bih mogao mnogo površine da prodjem...?? Što mislite o ovim bojama, jesu li one OK za te stvari?

Lak
Boja
Ne znam ali najjeftinije je da uzmeš akrilnu boju jer u nju ide i lak ,a to košta nekih 400kn minimum, plus ostale zezancije barem još 200kn. Kompresor mora biti barem 25L sa dobrim protokom zraka.

Ako je boja dobra i ima samo mjestimične nedostatke nabavi sprej po uzorku i odradi što treba i prst u uho jer farbanjem po prvi put ćeš imati brdo narančine kore i prašine u boji.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Naranča je najčešće od "kvalitetnog" pištolja koji baca granule, a ne prašinu. Dok nisam dao 100€ za pištolj nisam znao da se može dobro ofarbat kompresorom hahaha

Za neke fine poslove, treba i fin, čitaj skuplji alat.

Naranča se može i ošmirglat, samo se treba zahebavat barem par sati da se sve zagladi.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Prašine iz okruženja gdje farba.

Sa obzirom da čovjek hoće farbati s bojom za kapiju, sumnjam da će ići kupiti pištolj od 100eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh