• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Imam kompresor od 25l blek deker, zadovoljan sam sa njim, ima dobar protok vazduha... e sad mozda bi bilo bolje da uzmem sprej i ofarbam na neka mjesta, jer generalno boja na autu nije losa, cak stavise, kad se kola operu bas sjajne, ali se plasim da ce kad prodjem crnim sprejom da mi ostanu kao "pecati" dje sam prosao...to me buni...

Ako ima neko nek mi rece koja od ovih BOJA je ok za te stvari
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nemoj se uvrijediti, ali forda iz 90-te moreš i s penzlom pofarbati za tehniči.
Hoču reči, auto je star i ne isplati se neznam kaj ulagati u njega pa to pofarbaj s bilo kakvom naj jeftinijom farbom jer na godinu bu na drugih pet mjesta hrđa izbila.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Nemoj se uvrijediti, ali forda iz 90-te moreš i s penzlom pofarbati za tehniči.
Hoču reči, auto je star i ne isplati se neznam kaj ulagati u njega pa to pofarbaj s bilo kakvom naj jeftinijom farbom jer na godinu bu na drugih pet mjesta hrđa izbila.
Necu se uvrijediti, taman posla, ali ne bi vjerovao kako je sasija ove Fijeste bas u top stanju, eto ima na nekih par mjesta sto sam danas kitovao... Ma nije me briga, planiram da je vozim jos 2-3 godine, dok skupim pare za nesto jace, a kasnije bi sluzila za lov i ostale zajebancije , jer vjeruj da joj je motor nedoder...Sva ova sadasnja auta nova su jedno obicno sranje, te elektornika , te el podizaci, da te glava zaboli kad ces djelove da kupujes, a ona je jednostavna, sve moze popraviti dijete od 5 godina :D

Znaci samo me zanima, iz gornjeg posta dje sam vam postavio pitanje, valjaju li ovi sprejevi od 3-4 e da ju prodjem sa tim iz nekoliko slojeva i da zavrsim posao (necu s njom na izlozbe!)? Cekam vase zeleno svijetlo :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja tebe u potpunosti razumijem. I sam sam radil slična krpanja više puta i mogu ti reči samo jedno. Ako dobro ne očistiš od hrđe, pokitaš na hrđu ... možeš s bilo kakvom bojom obojati u koliko slojeva hočeš ali ako bu zima malo jača i ako budu solili cestu, ona bu na proljeće procvjetala ko cviječe.

Kak god, ja bi na tvojem mjestu polakiral nekom običnom lak bojom na nitro bazi ali bi uzel piksu. Nikakvi sprejevi, to izluftaš za čas a ove u piksi ostane pa imaš za nagodinu ako bu trebalo a ako nebu uvjek nešto bude gdje se bude potrošila.
Za cca 100 kuna (10 eura) kupiš takvu piksu a s njom popraviš pol auta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kompresor imaš, pištolj ti bu ostal za neka druga kemijanja... Imaš onih setova zračnog alata za kupiti za male novce, među njima je i šprica koja dobro radi i dugo traje.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Tako cu I uraditi, sa 2l farbe mislim da cu sve zavrsiti.. inace nije neki problem farbati kompresorom ... mislim da je slicno kao sa sprejevima dje.imam veliko iskustvo ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Meni je lakše s pištoljem, sprejevi mi nikad nisu ležali.

Kad polakiraš stavi sliku da vidimo kak je izašlo ;)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
mozes li mi samo reci kako se podesava protok boje na pistolju, znaci, kako da podesim da izlazi vise ili manje, boje iz pistolja...Izmucio sam se da mi krene boja da izlazi...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Ovisi. Neki pištolji imaju šaraf za namještanje protoka, neki ne. Možda ti je boja pregusta, a dizna mala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
mozes li mi samo reci kako se podesava protok boje na pistolju, znaci, kako da podesim da izlazi vise ili manje, boje iz pistolja...Izmucio sam se da mi krene boja da izlazi...
Ako si kupil onog jeftinjaka on najvjerojatnije ima podešavanje količine boje otraga a širinu mlaza sa strane. Da bi ti točno znal reči moral bi ga vidjeti.
Moguče, ko što veli kolega, da ti je boja pre gusta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tak je. Na onom šarafiču otraga štelaš količinu boje, na onom s lijeve strane širinu mlaza, a na onom odozdo protok zraka.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Danas sam probao na jednom parcetu lima da vidim kako ide... Izgleda mi je boja pregusta pa mi slabo izlazi na diznu... Kao da ima vazduga previse a boje kao da fali, znaci treba mi savjet koliko ml nitro razredjivaca ide na 1l farbe? Znaci negdje je boja super sija se, a negdje je kao da je mat o_O
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mislim da ti niko ne može u mililitrima preko foruma reči koliko razređivača da staviš. To zavisi od dosta parametara a najviše se razlikuje od proizvođača boje do onog drugog proizvođača.
Čitaj kaj piše na piksi, moralo bi pisati mada sad kad vidiš da je gusto ti malo razrijedi. Igraj se pa buš našel kombinaciju koja ti paše jer neko voli farbati s malo guščom bojom, a nekome to ne paše.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pištolj obavezno preko regulatora tlaka i dosta mu je 2-2,5bara,ako je boja gusta onda matira i pištolj rubno pravi "prašinu",ako je prerijetka onda ima puno curenja boje.Boja se mora odjednom sva razrijediti jer ako praviš svaki pištolj posebno budu različite nijanse ovisno o gustoći.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Odustajem od farbanja sa kompresorom. Mogu vam reci da je ovaj pistolj za farbanje jedno obicno sra** . Ne moze proci minut a da se ona dizna ne zacepi... Jednostavno ta pistolj ne preporučujem nikome. Prije kad sam radio kod jednog druga on je imao onaj veći, i boja je izlazila kao iz spreja. Obzirom da sprejevi nisu skupi uzeću par komada, ovo sto sam kitovao cu prespricati, ostala boja na autu je ok tako da nece biti problema za registraciju. Eto imao sam volju da cijela prespricam, ali jednostavno kad ne ide ne ide, a stvarno necu davati 50e je najeftiniji pistolj za farbanje veci, a te pare necu da dajem... Sve u svemu, kad zavrsim sve okacicu slike pa cete vidjet valja li :D :D Ps. hvala svima na savjetima...
 
Na vrh