• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Meni to smrdi da ti se gorivo vrati pa nema na kaj upaliti. Predpostavljam da zato i upali pa se ugasi.
Vidi sutra ujutro pa javi da probamo dalje tražiti kvar.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nemoj malog vrijeđati da ne dobiješ prjeteću poruku ko ja. Sve me sram da stavit snimku zaslona kaj mi je napisao😂😂
Možda nisi pročitao sa razumijevanjem ili si naglasak stavio na krive riječi i odmah ispadne drukčije 🤣.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Kod mene je bilo da nije drzo nepovratni ventil pa morali ubacit dodatni nepovratni na crijevo,a bio je slucaj i sa povratnim crjevom na pumpi e to je malo duze zezalo dok nije jednom poslje gasenja gumeno crijevo pustilo zvik puklo uzduz i s donje strane da se ne vidi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Boš pumpa je pustala gorivo ali je nošena kod bošiste i sad više ne pusta.Jel moguće da vrati gorivo u rezervoar pa zato vergla?
Ak ti nevaljaju crijeva povrata-dovoda jedan dio goriva iz crijeva se vrati isto tako pada i pritisak u pumpi.Ona je možda samo prebrtvljena i to je riješilo puštanje prema van. Ako su ti sva crijeva ok napuni rezervoar do vrha pa vidi dal ima promjene ili kak veli kolega @domo1984 ubaci dodatni ventil.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Stanje sljedeće,vergla a nema dima na auspuhu dok ne upali što bi značilo da vrati gorivo u rezervoar i onda bi možda trebao taj dodatni nepovratni ventil.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
nepovratni kod VW je gore u onom pipku koji štekaš u filter goriva. Probaj raskopat i očistit.

Sito u rezervaru ( ispod sjedala) si očistio?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Nisam čistio sito u rezervoaru, nisam ništa dirao samo što sam struju ispitao jer sam na nju prvo sumnjao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nepovratni gore na filteru kojeg spominje Zverko i probaj zamjeniti ovaj ventilič na pumpi.
To ti paše s bilo koje pumpe kojoj je Boš proizvođač.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Zaboravih, nepovratni ako je prešel (lako ga ispitaš) možeš ostaviti takav kakav je gore na filteru, a na crijevo staviti obični (ko za traktor). Samo obratiš pažnju kad kupuješ da ti paše promjer radi crijeva i kad ga ugrađuješ obratiš pažnju na smjer kojim gorivo treba iči.
Isti takav možeš ugraditi i na dolaz pa bu zamjenil onog s slike ;)

 

Touran

Novi član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
1
Pozdrav, zanima me ako neko zna nesto o automackim jenjacima za tourana. Nekad salta normalno i jednostavno naglo vrati i prvu i nema rikverca? Sta bi moglo biti? Onda nekad hoce vratiti se u normalu kad ugasim malo sacekam salta sve normalno nakon nekog vremena opet vrati u prvu i izgubi rikverc
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
godina, motor i još koji podatak nebi škodio....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad sam juče tražil po kompu sliku za Borislava slučajno sam naletel na slike od PD das auto motora.
Pa da ih podjelim s vama sprijeda i straga.



 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha dijagnosticirao sam i pomogao izvaditi jednog hahaha

Kaže gazda da je samo nešto puklo kad ga je palio, krenio je alnasovat, nakon par okretaja je nešto puklo i auto više nije htio alnasovati, on mislio da je puknuo akumulator jer je alanser samo kliktao.

Zvao mene, a ja se prvo fokusirao na akumulator dok nisam vidio da je masan motor i komad bloka u tacni, al' se nigdje ovako nije vidilo da je razbio blok. Ugl. pukao je ispod filtera ulja pa se odgore nije vidjelo, al' se dalo napipati hahaha

Reko gazda imamo veći problem nego akumulator.

Mislim da imam slike negdje, morat ću pogledati.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
BLS

2008 godine su uzeli nekog lijevog dobavljača letećih ležajeva i klipnjača....
Svi se raspadaju...

Kasnije se vratili na stare dobavljače....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Vivaro u problemu 1.9 74kw. Oduvijek lijen, ispod 2200 obrtaja mrtav. Pali odlično, ne dimi, ne trese itd. Sve češće izbacuje grešku EGR(prevelik pritisak), ali ona se i ugasi kada pustiš gas na par sekundi i dalje opet ide "normalno" ali slabo.

MAF 45kg na leru , oko 200kg full gas. Turbina sporo nabija pritisak ali ide do 2bara.

EGR u vožnji pada na 5% ali nikad 0. Na malim obrtajima 65%

Pomagajte što da probam? Kombi vozi ali me to izluđuje.

Nakon par dana rješio sam problem. Problem je bio u MAF-u koji treba čitati oko 50 na leru i 350 full gas te EGR-u koji nije zatvarao do kraja.

MAF kupujte samo original jer mene su zeznuli sa zamjenskim koji je trebao biti ok ali čim se motor ugrije on ne očitava skoro ništa.

Eto objavio sam čisto ako neko ima isti problem da zna u čemu je problem.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, obično zamjenski ili ne rade ili brzo odu... Ja češće kada se ustanovi da je MAF u pitanju probam nagovoriti vlasnike da im nabavim polovni original nego novi zamjenski.
Većina prihvati, a ostali se nerjetko vrate sa zamjenskim nakon nekog vremena i kažu da auto ne vuče, pa opet bude da je MAF pa hoće novi original... Valjda misle da ću ih shebat sa polovnjakom, ne znam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Posto nabavis polovni? Jucer sam vozio golfa 4 i vukao je odlicno dok ga nisam malo stisnio u 5. zakuco je na 110-120 i ne mrda dalje. Nakon toga ne vuce nikako u ni jednim okretajima ni brzini. Znam da je mjenjan prije par godina i vjerovatno je stavljen zamjenski.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Od 300kn samo moram provjeriti dali kolega ima.

Jesi siguran da je MAF?

Nakon što zakuca, dali baca crni dim na auspuh kad ga hoćeš potjerati? Ako čađi i ne čuješ da turbina na ubrzanju radi išta, makar i mali zvuk da pušta... Lako moguće da ventil turbine zašteka pa ga baci u tzv safe mod.

BTW: MAF mogu skinuti za provjeru sa mog starog golfa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja bi također bil skeptičan za polovni. Ne zbog toga kaj mislim da bi me majstor htel nasanjkati, nego zato kaj vjerojatno niti on ne zna u kakvom je stanju. Logika mi govori da se sa svakim dijelom koji je kao original otkazal poslušnost, može isto, proje ili poslije, očekivati od drugog rabljenog. Zavisi kakve je tko sreće. Nekad je to jako povoljno, a nekad može biti kak i sa zamjenskim.
 
Na vrh