• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Evo ima na linku jedna lijepa priča. A spominju se i talijani..
Nadam se da bude vidljivo većini.
Od 4. 45 pa nadalje se potpuno slažem..
Jedan od najljepših osjećaja na svijetu 🛠️🛠️🙂
Jedan od dojmljivih priloga, bravo i hvala. ✌️👌👍🥂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Taj auto kolko god svi hvale i na cijeni je, isto toliko i još više mana ima.
Istina da imaju godina i kilometara ali onda treba i cijena bit u skladu sa tim.
Brat ga ima sad skoro dvije godine i uložio je novaca i novaca u njega a pošteno ga je platio.
On za njega sad dobiva 20000 kn a ja za tri godine mlađu Lagunu ne mogu dobit ni 15000 a u boljem je i mehaničkom i limarijskom stanju i daleko jeftinija za održavanje. Jbga, takav smo mentalitet.
Što je brat prodao Subaru?
Imam u volvu 1.6 dizela PSA grupacije. Francusko gov*o od motora,nemam kaj lagat. Do 200 000 km je kolko tolko ok al posle toga,plači majko. Sad je nutra drugi motor od 50 000 km tak da sam miran jedan čas. Ovak u auto nije uložena jedna kuna na napravljenih 200 000 km a da nije bil motor u pitanju.
Brat je imal lagunu,a joooj neću ni počet nabrajat.
I ja u Fordu imam 1.6 PSA pa do sad nemam problema,kaj misliš da su Mercedes i Bmw nekvarljivi🤔
Ima li ipak netko tko se ljeti malo češće vozi autoputom prema Rijeci? Možda bi nam mogao dogovoriti koji tip vozila najčešće vide u zaustavnoj traci na one dvije uzbrdice. Obično je riječ o pregrijavanju motora.🤔
Ja redovito uz Sv. Rok viđavam na zaustavnoj Mercedese i Bmw-e
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I ja u Fordu imam 1.6 PSA pa do sad nemam problema,kaj misliš da su Mercedes i Bmw nekvarljivi🤔
Ma ne mislim da su nekvarljivi,sve se kvari al kad baš natučeš u godinu dana 3000 eura u motor,ma da mi još 100 ljudi kaže da je super na moje dvorište više nejde auto s tim motorom i gotovo. Sad mi ga je žao prodavati jer niš ne vrijedi sa 330 000 km,a to se sve izdogađalo prošle godine od 3 do 12 mj kad je najbolje bilo sranje s koronom i nisam baš mogao hodat okolo i gledat nekaj drugo. Sad znam da je sve kak treba i ostat će kod mene do kraja dok se ne raspadne,al nadam se od druge godine kao drugi auto na dvoru a ne kao glavni.
Uvjerili sam se na više mjesta i više puta da čim veći i jači motor,manje briga,kak na traktoru i kamionu tak i u autima. Naravno samo moje mišljenje.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Gle, tu je u igri vlaga u elektronici, većina evropskih auta ima Bosch čak i nove Toyote. Zato ne možemo generalizirati takve kvarove po markama.
Tu je u igri loša izrada i loša kontrola kvalitete kod Alfe, između ostalih. Vlaga je svuda oko nas i glupo je optuživati proizvođača elektronike zato što proizvođač auta nije dobro zabrtvio kutije i konektore. Da je to auto star 20-30 godina pa ajde, rekao bih stare i popucale brtve, silikon itd. Ovo je bio auto star 2-3 god i to se ne smije događati.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Uvjerili sam se na više mjesta i više puta da čim veći i jači motor,manje briga
Ali kad nešto ode skuplji popravak. Valjda si naletio,kako bi rekli,na auto iz noćne smjene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
@Charlip
Koji je to motor, sa 16 ili 8 ventila?
Stariji sa 16 su bili kvarljiviji, a i bili su osjetljivi na zamjenu ulja, jer su znali napraviti "bitumen" u karteru.
Vjerojatno se to i tebi dogodilo, zato se klipnjača naluknula.
To se obično rješava drugim motorom s otpada...jeftinije neg popravljati razbijenog.
 
Posljednje uređivanje:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
2011.godina je,e sad kolko je ventila ubi me. Ulje castrol 5w30 stavljam od prvog dana, mijenjam ga između 10 i 12 hiljada. Motor je stavljen drugi tj.blok bez agregata od jednog v50 razbijenog 2014.god.sa nekih 50 000 km. Nova turbina, reparirane dizne,novi egr,izvađen dpf i mapiran(bez pojačavanja),sva crijeva od turbine i eto sad ide i radi puno ljepše i bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Mislim da je 8v od kad su išli na Euro5 (ili 6?), negdje 2011...12, tak da je za tvojega teško reći.
Ak se služiš engleskim, OVDJE i TU su opisani problemi tog motora.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
@Charlip
Koji je to motor, sa 16 ili 8 ventila?
Stariji sa 16 su bili kvarljiviji, a i bili su osjetljivi na zamjenu ulja, jer su znali napraviti "bitumen" u karteru.
Vjerojatno se to i tebi dogodilo, zato se klipnjača naluknula.
To se obično rješava drugim motorom s otpada...jeftinije neg popravljati razbijenog.
Moj je 8v i ti su pouzdaniji
Mislim da je 8v od kad su išli na Euro5 (ili 6?), negdje 2011...12
Moj je Euro 5 i 2015 godina je,mislim da su se počeli 2011 ugrađivat
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pozdrav.
Na passatu B5.5 2003 godine, od kud može voda doći iza suvozačevog zica? Tepih je kompletno mokar. Tepih ispred suvozača mi izgleda da je malo vlažan, ali ni približno kao zadnji. Lijeva strana je suha.
Eto ja krenuo provlačiti kablove za amp i ispred suvozača sve mokro ispod. Nadam se da je bilo do ovog začepljenog odvoda ispod aku i njegovog nosača. Na tom passatu je koma provući kabal tako da sam smislio neko kompromisno rješenje, ići će kroz ventilaciju :p
 

Prilozi

  • IMG_20211205_090138.jpg
    IMG_20211205_090138.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 35

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Eto ja krenuo provlačiti kablove za amp i ispred suvozača sve mokro ispod. Nadam se da je bilo do ovog začepljenog odvoda ispod aku i njegovog nosača. Na tom passatu je koma provući kabal tako da sam smislio neko kompromisno rješenje, ići će kroz ventilaciju :p
Što je amp?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@damirko nema potrebe kroz ventilaciju i ja sam vuko kabal za pojačalo ,imas jednu mali rupu kod akumulatora na zidu fi 10 ili fi 12 ima gumeni čep na njoj. Skini i provuci kabal i dodje ti kod kvačila odmah i onda je lako radit ...
 
Na vrh