• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balansiranje

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nosim ga za BL u kardan tehniku na stroj.

Pa oni koji dolaze vjerovatno nemogu da se uklope u ovu cijenu.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Od kud jesi ti?
I koliko te na kraju to izadje? Nosenje, cekanjr, vraćanje, sastavljanje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Sjeveroistočna Bosna.

Svejedno sam ga morao skidati radi detaljne inspekcije , zamjene lezajeva i batova.
A i nošenje me skoro ne košta ništa jer imam nekog drugog posla u BL pa sam ujedno i ovo ponio na balansiranje.
A usluga balansa je 100e.

Evo upravo sam predao rotor . Radionica im izgleda prilično "mršavo" . A mašina stara 100 godina :hahah: na kazaljku😁
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Savo možda je ta na kazaljku točnije od digitalne 🤣🤣
Svakako javi kako će proći balansiranje. I kod nas je takva cijena za balansiranje na stroju, kolko sam se raspitival 🔧🔧
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ovu i ovakve firme izbjegavati pod obavezno.
Firma je KARDAN TEHNIKA iz BL.

Što se tiče samog balansiranja ostaje da se vidi kada sastavim malčer jer čekam još jedan ležaj.

Kada sam zvai prije mjesec-dva i pitao za balansiranje bila je jedna priča.
Kada sam zvao prekjuče bila je druga priča.
A danas je bila treća priča.

Jako neprofesionalno i bahato ponašanje , njima treba konkurencija , ali "prljava" konkurencija pod hitno.

Ja im nikada više ništa nebih odnio da urade pa po cijenu da moram baciti stari malčer i kupiti novi malcer.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Kaj se mjenjali u njihovoj priči? Mislim da sma vidio njihovubreklamu na youtubu...

Jesu napravili ili?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ja sam ravnao i balansirao rotor kod Krt-a u Livadama i sve odlično prošlo.
Samo što nisu tako niske cijene od vaših 100 eura.
Mene je ispalo 2500kn
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Krt ima na stranicama kako idu i na teren, ali u praksi i nije baš tako, barem sam tako čuo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kaj se mjenjali u njihovoj priči? Mislim da sma vidio njihovubreklamu na youtubu...

Jesu napravili ili?
Kažu da su napravili. Vidjećemo kada ga zavrtim.
Ali nije tu moje nezadovoljstvo .

Prvi put kada sam zvao , njihovo osnovno pitanje je bilo koliko je tezak rotor i da cijena balansiranja zavisi od težine , da nemogu uraditi ako je preko 250kg.
Rekao sam im da neznam tačnu težinu ali pretpostavljam da nije teži od toga.
Rekli su da za preko 200kg usluga košta 250km a za manje težine cijena je manja.

Prekjuče kada sam zvao znao sam težinu , 140kg. Kada sam pitao koja je cijena za tu težinu odgovor je opet bio 250km.
Nakon što sam ih podsjetio na prvi razgovor odmah su počeli priču kako nemaju vremena da to rade ali eto uradit će i "napravit će cijenu".

Danas kada su uradili kada sam pitao koliko sam dužan čovjek kaže 250km (130e) . Ja ih podsjetim śta smo pričali telefonom a ovaj jedan se pravi blesav kako nije obećao umanjiti cijenu zbog težine a u priču upada i njegov kolega koji se čudom čudi kako su oni to uradili i ispod cijene te da su taj posao trebali i više naplatiti.

Nije meni problem u toj nekoj razlici u cijeni koja bi bila umanjena za težinu ali ne volim kada se neko šuga za dinar.
Jer u prvom razgovoru su striktno naveli da cijena rada zavisi isključivo od težine rotora i tada rekli cijenu sa pretpostavkom da je rotor težak 200-250kg.
Ali ispade da je cijena ista i za 140kg.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Krt ima na stranicama kako idu i na teren, ali u praksi i nije baš tako, barem sam tako čuo...
Istina, i meni su rekli da ne idu vani za tako male strojeve. A za vece neznam.
Iako su bili korektni, rekli da ga sastavim doma čim prije i isprobam, ako nije u redu onda oni dolaze po njega.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Istina, i meni su rekli da ne idu vani za tako male strojeve. A za vece neznam.
Iako su bili korektni, rekli da ga sastavim doma čim prije i isprobam, ako nije u redu onda oni dolaze po njega.
Ma ne idu jer su imali problema s balansiranjem na terenu. Za to nekad nije dovoljan samo instrument...

Dečki pozovite @HrvojeS doma,nije skup a malčer radi ko vurica i nikakve brige.
Zahvaljujem na lijepim riječima i reklami! 😁
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Sad inače tražim još kojeg korisnika, u istri i nešto prema Požegi, kako bi podijelili putne troškove, pa bili pristupačniji... Nema smisla da put košta ko balansiranje 😁
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Kod mene baš danas dolazi čovjek mislim da je iz Svetica ZG... 1000 kuna s tim da moj tata zavariva utege.. Imao sam i prije dva tjedna jednoga za iste novce riješio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh