• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balansiranje

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
10,770
Kod mene ljudi koji bi došli sa 200 kilometara bi naplatili više za to ali ajde.
Znači 1200+500=1700 . To je otprilike nešto preko 200e.
Ja bih trebao balansirati sebi dva tarupa na beraču , ovaj malčer i još jedan ventilator . Znači ja za te novce kupim vibrometar (skromniji)i uvijek sam u stanju sebi korektovati stvar nakon običnog gubitka noža .
I još neka se nađe po koje uslužno ja zadovoljan.

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
Jedno je vibrometar drugo balansiranje.
Čisto sumnjam da možeš kupiti opremu za balansiranje za 300 eura.

Ajo nije problem, pokaži što si mislio uzimati.
Kao što sam ti rekao, prvo u osnovno treba ti tachometer koji mjeri brzinu i kut u ovisnosti od markera. Osim ako nemaš to već...

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
10,770
Zaboravih ti odgovoriti da imam to već.

Znači uređaj koji tipujem je ovako nešto.

Možda se poigrati i sa ovim modulčićima . Mada to je otprilike isto što i u telefonu moze da bude.

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
Ovo što oni tu pokazuju možeš koristiti za jednoravninsko balansiranja ali ne i dvoravninsko kakvo je balansiranje kod malčera.

Međutim kad su već kod adasha, oni ti imaju software za skinut. Virtual unit. Software je free I možeš to koristiti za balansiranje, kako jednoravninsko tako u dvoravninsko, ali ćeš usto trebati ukucavati podatke (budući da nemaš modul za balansiranje)

Nadalje trebat će ti dva senzora jer jedna strana utječe na drugu, tako da trebaš očitavati na obje strane kut i veličinu. A onda s tim podacima ulaziš u ovaj softver što sam ti rekao...

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
10,770
Da . Potrebno je malo više posla i truda sa slabijom opremom .
Pa i ti radiš sa jednim senzorom ako sam dobro vidio ili se varam.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
10,770
Pardon . Vidim dva očitavanja na displeju. Mislio sam da su ti to dva RUNa.

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
Dva su senzora, za mjerenje i analizu, te snimanje, imam 4, koristim adashovu opremu, po meni su fakat odlični, a među povoljnijim rješenjima.

Inače svaki modul je 500 njak eura. A ovaj za balansiranje ne dobiješ s instrumentom

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
10,770
I šta bi ti predložio za manje zahtjevne korisnike?

Matija_E30

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
268
Ja mislim da nema manje zahtjevnih korisnika. U svakom slučaju stroj mora bit u zelenom području vibracija, sve iznad mu maximalno skraćuje vijek trajanja dijelova, a na kraju i samog stroja. Da ne spominjem i mogućnost ozljede prilikom rada.
Tako da nešto takvo se mora i platit.
Isto kao i izrada hidrauličnih crijeva, ne može se to u kućnoj radinosti izvest bez odgovarajućih komponenti i znanja ;)

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
I šta bi ti predložio za manje zahtjevne korisnike?

Sad ne znam na što misliš, za opremu za balansiranje što bi predložio ili misliš koliko je bitno balansiranje ukoliko ne radiš puno sa strojem 😁
Malo me buni jer moji korisnici su pretežno oni koji trebaju uslugu balansiranja, a mi smo pričali o opremi...

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
Imam poziv s Šibenskog područja i jedan iz Đakova, radi balansiranja rotora malčera.

Ukoliko ima zainteresiranih na tom području, javite se kako bi napravili neki plan i podijelili troškove puta!

HrvojeS

Član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
83
Evo još jedan interesantan slučaj uz Slavonskog Broda, koji je uspješno odrađeno...

Najnoviji postovi

Na vrh