• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balansiranje

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Početkom 5. mjeseca imamo namjeru ići u Istru, Gospić i Trilj radi balansiranje, pa ako ima nekog s tih područja i ima potrebu za balansiranjem, neka se javi radi organizacije posla...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Javi se ti ako budeš dalazio u sjeveroistočnu bosnu . Ili pogranični dio oko Gunje blizu sam granice.
Nisam zadovolja nikako ovim balansiranjem što su mi uradili u BL.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Kakva je situacija s prelaskom granice sada? Nisam cjepljen, a ne da mi se baš biti u izolaciji... Ako nema problema s prelaskom, onda nije problem se javiti
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Onaj ko se cijepio može preći.. A ko nije mora u izolaciju. Tako je kod nas pogranično s BiH.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Antigenski test bi trebal biti dovoljan...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Prijatelj išao u Njemačku u petak i niko ga nije nigdje pitao za kakav test i kad je išao prema tamo i kad se vraćao.....
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
ljudi znaju zvati, kad opale po panju ili tako nečemu, pa počne tresti. Budući da često u tim slučajevima dolazi do savijanja rotora, na što balansiranjem nema utjecaja, preporuka je prvo dovesti rotor u geometrijski ispravno stanje. Da bi balansiranje bilo uspješno, uz ispravne ležajeve, rukavci bi trebali biti paralelni. U protivnom dolazi do cukanja, na koje nemamo utjecaj, te će ta komponenta ostati i nakon balansiranja...

Kako to provjeriti, možete pogledati u videu. Skinuti poklopac od remenice, te baciti pogled na njeno kretanje.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
@HrvojeS
Radi korone... u BiH možeš, ali se nemreš vratiti.
Ak hoćeš po propisu, treba antigenski ili pcr test, ne stariji od 48h, i onda se možeš vratiti u roku 48h.

Drugi je način da imaš pismo (mail) s pozivom i potvrđenim dogovorom za poslovni sastanak s nekom firmom iz BiH. Onda možeš otići, ali se moraš vratiti u roku od 12h od prelaska granice.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
zahvaljujem svima na informacijama, vezanim uz prelazak granice...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Jučer išao na jedno poljoprivredno gospodarstvo, I mislim da moram izreklamirati malo 😂
Zahavat je inače prošao odlično, a Berti može nastaviti, nadam se ipak malo laganijrm angažmanu.

Radi se o Bertijevom malčeru koji je očito prošao pakao. S obzirom na sve, posao je odrađen, mušteriju zadovoljna. Nadam se samo da se neće više ovako patiti 🤣

Kada bi strojevi mogli pričati što sve prolaze 😂😂😂


138833.jpg 138834.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj nije trebalo prije balansiranja zavariti ovu rupu na rotoru?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Kaj nije trebalo prije balansiranja zavariti ovu rupu na rotoru?
Zakrpali su, a što je još interesantnije, ta strana s rupom je teža 🤣 jer je kontra ova strana što je udubljena skroz... Ma ludilo od slučaja.

Bilo je tako dobro raspoloženje, pivica, kobasice, da sam zaboravio snimiti video nakon balansiranja... 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
A i ti se svačega nagledaš...
Kaj ti se od ovih kineskih malčere čini najsolidnijih, da bi se isplatilo kupiti?
Ili te ne zovu na takve intervencije?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
A vidio sam tih kineskih i ono što sam primijetio je da se stvarno rotori lagano pigaju, defoemiraju se i uslijed zavarivanja, stvarno treba paziti s njima.

Ja osobno, iako ne radim s malčerima u smislu da nešto kosim ili krčim, ali bi uzimao radije nešto kvalitetnije i polovno pa da treba uložiti u obradu rotora nego novi lošije kvalitete. Garancije tu ne vrijede previše
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Sa rotorom nisam ništa radio, nisam imao malčer za popravak. Dosta sam kamionskih kardana na strugu vratio u osu simetrije, nijedan nije reklamirat iako nije poslije balansiran, a imaju velike brzine. Na rotoru bi bi bilo posla da se pripremi da može u strug. Tako da sam mišljenja da je debalans veći problem nego razlika u težini batića. A varovi su čudo koliko mogu povuć, koliko ostane napona u kostrukciji i nekad je potrebno tako malo da dodje do debalansa, jednostavno da se poslože dva faktora.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
U zadnje vrijeme sam naletio na nekoliko malčera koji nisu naknadno balansirano, a imali su hrpu utega po rotorima. Dakle radi se o originalnim utezima! Ovakve hrpe, pa čak stavljaju i u sredinu, ima ih gdje su utezi iza bata, tako da bat, kada udari u neku prepreku, vraća se i udara po utegu, što naravno nije dobro niti dugog vijeka...

Što se dogodilo s kvalitetom izrade, nemam pojma, ali to nije dobro...


IMG_20210430_164855.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Možda je problem kvaliteta materijala? 🤔
Pa se previše deformira prilikom varenja, još ako je i tanja stijenka.
O kojem promjeru cijevi se konkretno radi na slici?
 

Najnoviji postovi

Na vrh