• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Petar Grubišić

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Pozdrav
Novi sam na forumu ali imam par pitanja 😎
Kupio sam ima 10 ak dana balirku New holland 366 zanima me ima li netko iskustva kakva je balirka te gdje pronaći dijelove za nju, probao sam je petljaci za sad ok rade ali sam primijetio da ima lufta između nozeva od bata pa bi promjenio drvene vodilice pa ako netko zna gdje to ima naruciti i jeli veliki problem promijeniti ih,te me zanima ako netko zna kako provjeriti jesu li ubacivaci sijena u "fazi"
Puno hvala na odgovorima
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
Imam ju ja. Sad kakva je? Ako je ispravna onda je super… Nije za male traktore tipa 533, 539. Treba joj barem 45-50 ks. Dijelove sam nabavljao kod Jakopica. Zazor bata i protunoža se štela na klizačima. Imam ju 20-ak godina i još nisam mjenjal te klizače. Kaj se tiće faze, pogledaj video.
 

Petar Grubišić

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Sretna nova godina najprije 😎
Pa u ok stanju je vezaci rade dosta dobro jedino sam primijetio nekih 1.5-2 cm zazor noza i vidio sam da je netko mijenjao klizace ali ne sve donji je ostao stari i lagano se raspada a gornji je pukao malo pa bi to promjenio

Ako mozete samo malo preciznije objasnit kako se na klizacima stela zazor
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Ako znaš kako treba izgledati kad je u fazi ,onda je provjeriti najlakše tako da ti netko ručno vrti balirku na zamajcu a ti provjeriš da li je svaki dio "faze "balirke u određeno vrijeme na svojoj poziciji
A klizače namjestiš tako da ti je klip paralelan sa tunelom(da ne ide u koso)
Razmak imeđu klipa i klizača mora biti minimalan,ali ne premali jer će ti se inače početi grijati,i blokirat će ti sve
Razmak između noževa treba biti 0,5 mm,ali klip nesmije imati lufta inače će se zakačiti,ako j i 1 ili 2 mm još uvijek će dobro raditi
1.5- 2cm kako si napisao je ogroman zazor i tako nemoj raditi jer ćeš uništiti ostale dijelove balirke,zato su i drveni klizači nastradali
 

Petar Grubišić

Novi član
Tu od
1 Tra 2020
Poruka
7
Uredu tako sam i mislio ako sam dobro vidio klip se namjesta na one vide sa vanjske strane?
Jos jedno pitanje di cu pronaći drvene klizace za kupiti moze neki link ili slično...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Neznam kako je točno na tvojoj jer ja imam Gallignani;ali kod mene su sa vanjske strane oko svake vodilice
Onaj fiksni nož kod mene ima ispod njega podbačene tanke limove za prcizno štelanje vanjskog noža,ali ja to nisam dirao i obavezno naoštri noževe
Za dijelove neznam,ali vidim da jakopic prodaje neke dijelove za balirke pa probaj pitati
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Dobar vam dan dobri ljudi!

Otvorio sam si sporedno zanimanje za poljoprivredne usluge i odlucio sam i za sebe i za usluge kupiti balirku za kocke buduci da kod mene i u okolici jos nema velikog interesa za rolo balama.

Sada trebam vasu pomoc koju balirku odabrati? U balirke se stvarno ne razumijem i svaka pomoc,savjet je dobrodoslo
Traktor je Renault 70-34PX,70ks, ako igra kakvu ulogu kod odabira
Isao bih do nekih 3000 eura,pa do 3500 eura max
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Ima tko HD 320 da poslika ,izmjeri kontra noževe u tunelu .
I kakve podatke održavanja iste?
I
Welger AP 42.
Po meni Welgerice imaju puno jednostavnije vezački aparat od Deutz Fahra, John Deerea, Claasa i ostalih.
Imam ponude Claas Markant 40, Welger AP 45,John Deere 342,DF HD360

Koje bi bile najbolji izbor?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
Nema tu pravila. Svaka je dobra dok radi… Ja imam NH 366 , isti sistem ko JD. Dok radi je super, dok pocne zaje onda bi ju zapalil na polju. Radil sam sa Class i kaj se tiće vezanja to je bilo perfektno. Na 2500-3000 bala doslovno ni jednu nije razvezala ali su bale išle u koso. Ja bi od nabrojanog uzel DF ili JD radi kapaciteta. Ostale dve su manjeg kapaciteta, ako računamo da su sve ispravne.
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Hvala ti na odgovoru, evo saljem linkove od ovih koje sam nasao pa pogledajte i onda recite ak bude kaj jasnije :
Claas

JD

WG AP45
ShieldSquare Captcha (Švercer)

DF
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ja imam Welger AP 45 i zadovoljan sam.
Nekad je puno radila, pa se i više kvarila.
Sad radi manje, nekih 5000 bala godišnje i ide dosta dobro.

Svaka je dobra dok je ispravna, zato gledaj da imaš dobrog majstora koji ju bude servisiral, pa njega pitaj koji mu je tip vezačkog aparata lakši za slagati, tu onda kupi.
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Kuzim,samo kaj ja u Zagorju ne znam trenutno nikog tko je strucnjak za balirke tak da mi je i to servisiranje lagani problem, a s obzirom da se ja u balirke stvarno ne kuzim, tesko mi ju je uopce i kupiti a kamoli sloziti nekaj il popraviti. Ali probat cu se raspitati da nadem nekog tko se kuzi u balirke.
A valjda bude se i nasla neka dobra balirka do sezone.
Ak saznate za kakvu dobru, do 3500e, javite
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Evo dobio 2 ponude, DF HD 360, navodno malo radila, hoce 2500 za nju

A NH Hayliner 370, kaze čovjek da je u super stanju,mijenjana igla, trazi oko 2000e za nju,sto mi se cini malo..

Mišljenja?
 

Prilozi

  • received_362468143338551.jpeg
    received_362468143338551.jpeg
    85.2 KB · Pregleda: 16
  • received_361847096774436.jpeg
    received_361847096774436.jpeg
    71.4 KB · Pregleda: 15

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ima u Zelini dobar majstor Slavek. Nekad , 2001 godine kad sam kupio balirku kod Kralja u Mirkovcu,dao mi njegov broj. Jednom sam zatražio od njega uslugu, no bio u gužvi i objasnio kako popraviti, ( išle nakrivljene bale) Ishod popravka je bio uspješan. Balirka je bila Welger AP 41. Napravila je bala (do prije 8 godina kad je prodana, ispravna) toliko da me nisu valjda u osnovnoj školi učiti do tog broja😉
Sad sam tek vidio tvoj novi
post.
Ako su mijenjane igle,dogodila se neka havarija, gdje god vidiš" švasaraj" i nove dijelove bježi od tog. Vezači aparat radi velikom brzinom,i ako samo malo " fuša" na malom gasu bu vezalo,ali kad potjetaš bude bilo ,nismo znali, a to onda košta da boli glava.
 
Posljednje uređivanje:

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Znaci cim je igla mijenjana,ne moze bit nista dobro?

Izgleda da kupit dobru balirku = dobitak na lotu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
A, gledaj to ovako. Ako je igla promijenjena mogu biti samo tri razloga. Prvi ,da je ušao strani predmet( grana vrbe) i skrenula iglu s putanje,van vodilica i negde udarila. Drugi da je nešto preskočilo ili puklo u mehanizmu " paljenja" ( isto kao da na autu pukne zupčasti remen)
I treći slučaj poderanost vezačkog mehanizma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh