• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
A jesi li video koliko je je jace kuciste sto nosi te vile koji nemaju drugi kraj radilice ne pokusavaj da izbacis drugo kuciste pocepaces presu veruj samo stavi radilicu u strug i ucentriraj nije to neka matematika pazi kad budes pakovao na zupcenje da ne juris delove po dvoristu kad ukljucis

Pa kakvi su petljaci kod prve verzije dali su pouzdani i u čemu je razlika između te dvije jeli puno bolja novija verzija
Razlika je velika puno su dugotrajniji vezaci novijeg tipa ovo je sistem vezanja isti kao u velgera 41 i 45
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
sneamnje-pokrovov-in-zascitnih-plocevin-veriznih-gonil.jpg


Ovo uležajenje radilice(ljevo) i desno direktn ona reduktor napravljeno je na nekvi traverzi jaki ko vrag,koja izgleda jača od one što je na oni Galignani iz snimka pa isto kao na Somerci.A pomožna poluga radilice ima za nosač samo veliko ploščo lima debeline 2mm.Zato mi nije ništa jasno-ta odluka inženira...
Problem je,jer na pomožni polugi nema nikakvog konusa ili finog uzublanja,da bi to se dalo u tokalico.Samo je rupa i to pojedena do kraja.Ak bi bili zubi ili konus bi se to zategnilo do kraja bi ja to razumijo...
Al eto opet stavljam cjeli album,koji če gledati.Danas radijo na klipu.
Majstori saldoledari,koji bili vlasniki preše prije stavili su vijk od m10 za osigurač i zna se što su budale napravile.

http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar

Hja o fazama kratanja posamičnih djelova znam,da treba iti kao treba,ker imao sr... jedanput,kad mi izpao lanac,koji vrti iz reduktora nazad(prvi lančanik na sliki koji je prazan).No i nitko nije imao pojma o čime se radi i išli gledati nekvo drugo,kak naštelana. i si izrisal.

Žao mi je isto,da ne možem nastaviti pogona tako,da bi jedne bile u gornjoj poziciji,a druga u dolnjoj,jer bi se potpuno razteretio pogonski sustav,a sada idedu obadvije zajedno isto.Kad sam želijo postaviti eno dol drugo gor,mi se u sredini zaljete skupaj.
I tako sa istovremenskim radom cimaju kajlo na reduktoru i dobila luft(treba otvoriti reduktorček tih podavača i staviti novu kajlo).:(whew):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zaista nema to niko tako?Neznam kako je pravilno?Ti znaš?Evo ti snimak-kad jo ja kupijo je radila nekako tako-prvi (levi)podavač je pripravijo(sakupijo)za drugoga i tako se dogodi,da kad je prvi došao do vrha,odmah ide drugi mimo njega za njim dole.Misliš,da je tako pravo?Tako je na snimku :
http://www.youtube.com/watch?v=TjvLEgm6r_g
No onda sam ja napravijo ,da grejo istovremeno,jer mi tada bolje gutala mrvo.kako nek napravim?
Jer ne možem napraviti tako ,kak je na Someci. Njoj idekad su jedne vile ododzgor tad su jedne dole ,jer meni udare skupaj a ove su inače postavljne vile.Možeju se ji sresti,a meni ne.Zato trebam napraviti izgleda tako kako ima ona Galignani na snimku.

Evo pronašao jedno Galignani,koja ima nastavljeno istovreemno,kao imao na kraju ja:
http://www.youtube.com/watch?v=M6KVHW35-cY
Lp
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dong feng pa jesam li se ja zeznuo sto sam kupio welger ap52 sa starim vezacima tu staru verziju
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ako sam ja onda si i ti. Kazem ti i na ap 42 i ap 52 imam ovaj stari tip petljaca i nikad problema. Obje balirke tjeramo kao Bog maglu.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ok ako je tako prijatelju bio sam se zabrinuo.kontam u sebi trebo sam obratiti pažnju na petljace ali ako su dobri i starija serija nema brige
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Mogu oni biti i od ovih trocifrenih serija (400,500,600,700,800), dakle nove serije, ako su u losem stanju djaba sve. Jesi li ti kacio svoju za traktor?
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Nisam kačio probao onako na prazno i majstor mi pregledano te luftove i kaže da je sve u redu a i ja se malo razumem oko mašina .a inače je balirka došla iz njemačke i dosta je uredna
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Trebalo bi biti da je tako. Oni ih vecinom izbacuju iz upotrebe, a uzimaju rolo i qvadrant.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ni sanja se nam ne sadašnjim vlasnicima,kdje sve su radile naše balirke.I koliko su radile.Tako je i kod moje.i koliki zapovrsti si vlasnik.Ali možda bolje da se nezna,da te ne boli srce.Neznam,koliko je moja radila bal,al iznam da ju imao jaki majmun.Eto.Usiguravač od M10 na zamajcu meni kaže sve.

No mi sakupljali samo zasebe oko 200-300 bala,ali problem bijo bilokog dobiti,da ti dođe kat ti zatreba,pa se odlučijo neko kupiti.Za maleni novac.maleno.Toliko samo,da napraviš sebi sam .Ali poslije toga priča zna se kakva je.Zamolijo te komšije i seljaki okolo i ak ti ne radi kao treba,...
Tako mora biti v svakom primeru izpravna.Imam ju negdje 10 godina i svake godine nešto inovacija dodavao hehe.No sad sam htijo srediti heder i limove punjačkog kanala,a kad jo počeo razkapati oči su samo išle iz jedne stvar ina drugo isad je sve u rasulu heh.
No možda budem mogao prije kraju tog mjeseca jo početi čistiti za bojanje-odvisno od vremena.

A momci ne uzbunjavajte se-nema veze al je star ili novi model ,samo da je izpravno i da radi kao treba.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
M10 vijak na zamajcu kao osigurac je kod mog NH normalna pojava ako ne i kod svih NH presa tako da te to ne brine :)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod mog druga na Nh-jevi bila je 8,samo neznam koji model je bila več.
No ja odmah kad jo dovao kuči prepravijo na 8,ali znaš kakav je to rad-trebao sam vstaviti jako malo pikso za tanji vijak.No virojatno mu pucao prebrzo pa stavijo debljeg.Al pucao mu zbog kakve nesuhe mrve,nenaoštrenog noža,jako tvrdih bala,premalo okretajev na zamajcu i izdrmana rupa sigurnostnog vijka.I kad dobije lufta ,izcima prije vijak.No kod mene,kad sam sve porihtal,sad nič taj maleni ne puca.A on sa 10 vijkom bat razklal na dvoje.Eto to je to.

Dal si siguran,da je oriignal taj vijk u tvoji taj 10fi,jer sumnjam da nisi isto kao i ja prvi vlasnik te preše?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene je rupa orpozadi gdje se ubaci vijak M10 a naprijed ima 7-8 rupa isto sve M8. A mislim da se rupe razlokaju jer se nedovoljno stegne matica ima nekih koji cak nikak i ne stavljaju. Za presanje treba opet povelik gas da malj ima jacinu udarca koja se prenese od zamajca :icon_keel:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Na Welgeru je saraf za kljuca 12 pa koji mu ga dodje M.. Inace na ap 52 za dvije godine nije ni jedan pukao, a na ap 42 par komada i to uglavnom kad se nozevi zatupe, a nema se kad naostriti.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav svima, dali ima neko strucan od forumasa da mi objasni kako ufazit vile za ubacivanje sijena naspram klipa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh