• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

vpersic

Novi član
Tu od
29 Tra 2019
Poruka
7
Naci cu agaciju i kod stolara na mjeru. Bit ce za par godina i moju kolicinu bala. To i opruge koje vuku sijeno i bit ce ok. Hvala na pomoci. Ima mozda netko katalog ili kakve upute.
 

JosipZefa

Novi član
Tu od
17 Ožu 2019
Poruka
11
Dobro vecer,
Novi sam u baliranju u svemu tome i danas mi se desilo da me je radio bale nejednake velicine tj pod koso
Balirka je deutzfahr fd 440
Sta bi moglo biti,nemam majstora da ga zovem da mi slozi to a slama ceka
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Može biti više stvari. Nož ili protunož na ulazu u komoru nije oštar, slama je bila vlažna pa nije dobar unos mase u komoru, presporo kretanje ili premalo mase. Kod mene zna biti problem ako skroz rubnom desnom stranom pickupa uzimam masu pa ne ulazi skroz do kraja lijevo u komoru. Al mislim da DF HD440 ima drugačiju dobavu mase u komoru pa to nebi smio biti problem.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A kod mene je bas suprotno,najbolje bale pravis kad masa ulazi skroz na desnu stranu pik apa
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pozdrav društvo!
Majstor koji mi balira tvrdi da njegova balirka Fahr dobro radi, a ja se s tim ne slažem.Naime, kad reže špagu na svakoj bali odreže i ostavi oko 3 cm špage. To me jako ljuti jer moram to skupljati i odvajati. Ne želim da moje životinje jedu plastiku. Također tvrdi da balirka izbacuje nevezane bale zbog toga što je sijeno vlažno ili kad mijenja kolut špage. Ima li u tome istine?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Većina balirki odrezuje te komadiće špage, osim Claas i Welger (možda ima još koja). Vlažno sijeno može biti problem za vezanje a i nema smisla balirati vlažno sijeno jer se bude pokvarilo. Kod mjenjanja koluta nebi smjelo biti razvezivanja, eventualno ako čvor na spoju dva koluta negdje zapne.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
To ti je sasvim normalno,ako je vlažno,malo se popusti sabijanje i može se balirati,bez da razvezuje,ali nema smisla balirati vlažno,osim ako se mora
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A i špaga zna da zeza jer u unutrašnjosti može da bude zgužvana
Otpadci moraju biti .

A mokro ako se mora onda raspusti tunel maksimalno , mada ni tako nema nekog smisla .
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Sijeno je bilo potpuno suho, nego se počeo spuštati sumrak pa je zato rekao da je sijeno vlažno.
 

Ztt

Novi član
Tu od
28 Tra 2019
Poruka
16
Pozdrav,
imam balirku Bautz chp 415, s njom baliram kod kuće,znači samoutovarkom dovezem sijeno i onda vilama ubacujem u nju i ona gura na štagalj.
E sad,zna li netko koliko jak bi trebao biti neki dizel motor koji bi ju mogao tjerati,znači da to fiksno složim da ne moram prekapčati traktor s prikolice?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,260
Ak imas trofaznu struju, dobar je elektromotor.
Tak sam ja imao slozeno i dobro je rsdilo.

Cini mi se da je bio 7.5 kw.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Elektromotor direktno ili preko neke redukcije? 7,5kW mi se čini malo. Recimo za tjerati moju NH Torpedo 48 ks ima ozbiljnog posla.
Odokativno mislim da dizel motor nebi trebal biti ispod 20 ks za neki normalni rad.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Ztt

Novi član
Tu od
28 Tra 2019
Poruka
16
Ak imas trofaznu struju, dobar je elektromotor.
Tak sam ja imao slozeno i dobro je rsdilo.

Cini mi se da je bio 7.5 kw.
Kako je bilo složeno, redukcija, remenice?...

Elektromotor direktno ili preko neke redukcije? 7,5kW mi se čini malo. Recimo za tjerati moju NH Torpedo 48 ks ima ozbiljnog posla.
Odokativno mislim da dizel motor nebi trebal biti ispod 20 ks za neki normalni rad.
Mislio sam uzeti dizel motor 14ks, pa možda preko neke redukcije
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Pozdrav,
imam balirku Bautz chp 415, s njom baliram kod kuće,znači samoutovarkom dovezem sijeno i onda vilama ubacujem u nju i ona gura na štagalj.
E sad,zna li netko koliko jak bi trebao biti neki dizel motor koji bi ju mogao tjerati,znači da to fiksno složim da ne moram prekapčati traktor s prikolice?
Nađite neki dizel od kombija ili tako nešto to može naći za malo para u kompletu motor i mjenjač i samo stavi kardan. Recimo od mercedesa 123 to ex motori. Može i bilo koji od auta samo da je kompletno sve i hladnjak anlaser, alternator da ne tražiš pojedinačno onda je skuplje.
Danas gledam jedan izvadjen iz minibusa .
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh