• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

5

539 262

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Imam par flash animacija shematskog prikaza o radu nekih Klassovih mashina, izmedju ostalog i petljacha balirke, pa ako se to praktikuje i nije u suprotnosti sa nekim copyrightom ostavio bih link ka tome, a isto tako bih vas zamolio za slichne stvari !

Samo josh da to uploadujem, mozda bash i ovde, ako imate mogutjnosti za neshto takvo ?
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

nekako malo spominjete Gallignanijeve balirke .
Ima neko, i kako ga služi?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

jasno mi je što te pati.Problem je u petljačima,naravno...I to ti samo lijevi petljač tako šteka?najprije pogledaj jesu li ti prsti na petljačima pojedeni?Ako nisu,onda probaj malo doteći petljač,pomoću ona dva šarafa,onog sa federom(oprugom) i onog iznad njega...

jer ih špaga zna pojest,POGOTOVO u tvom slučaju,jer vidim da koristiš najgoru moguću špagu,koja je jeftina,ali će te koštat upravo tih prstiju,a ubuduće i igli,ako ne budeš koristio kvalitetnu špagu...
 
M

mladen

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

abrkili koju ti spagu koristis i kod mene spaga usjeca igle
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

ni manje ni više nego baš ovu...

teufelberger-tewe tip 500...
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Ne bavim se balirkama, ali znam kao cinjenicu da je ova plava spaga koju abrkili koristi ZAKON.

Susjed je prije nekoliko godina kupio polovnu balirku WELGER AP 42 i malo je vezala, malo nije. Znao je da su joj petljaci losi, i on ih sam reparira, kao novi su i jedan i drugi, no opet ona ne veze dobro... pa spanaj, pa su ti nosaci pucali pa ovo, pa ono... pomagao sam mu oko te balirke jedno ljeto, i otisao je na neki sajam stocni gdje je od ljudi cuo da jedan muci istu muku kao i on, te da je problem u spagi... Ode i kupi ovu plavu, i nikad nikakvih problema vise...
 
H

huki

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Puno pozdrava za sve članove foruma,
Evo došlo je i vrijeme pospremanja sijena i djeteline. Konačno sam dočekao da krenem u baliranje. Ovaj vikend napravljeno 828 bala i niti se jedna nije razvezala. Balirka radi jako dobro. Baliram sa IMT 533 u drugoj sporoj brzini bez ikakvih problema. Puno se zahvaljujem forumašu abrkili na savjetima kod kupnje balirke. Za sada je sve u najboljem redu. Redovito kontroliranje, čisćenje i podmazivanje i teraj dalje. Svima skupa lijepi pozdrav iz podruma gdje se trenutno hladim sa gemištom, pa nakon toga krećem dalje .......................
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

huki kaže:
Puno pozdrava za sve članove foruma,
Evo došlo je i vrijeme pospremanja sijena i djeteline. Konačno sam dočekao da krenem u baliranje. Ovaj vikend napravljeno 828 bala i niti se jedna nije razvezala. Balirka radi jako dobro. Baliram sa IMT 533 u drugoj sporoj brzini bez ikakvih problema... Puno se zahvaljujem forumašu abrkili na savjetima kod kupnje balirke. Za sada je sve u najboljem redu. Redovito kontroliranje, čisćenje i podmazivanje i teraj dalje. Svima skupa lijepi pozdrav iz podruma gdje se trenutno hladim sa gemištom, pa nakon toga krećem dalje .......................

;) drago mi je da mogu pomoći...a odužit se možeš da staviš neke slike ako je moguće...
 
M

milanče

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

zoran kaže:
gdje je problem? petljači ili trebam kaj posložiti???
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
mada se iz slike ne vidi dobro očigledno je da nije u redu pritiskivač kanapa ili noz za odsjecanje kanapa pa kanap u oba slucaja ne moze da se skine sa petljaca te puca jedna spaga a ostaltak na petljacu ide u ponovno vezanje
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

iako to nije baš sigurno jer se na vidi baš na slici... :scratch
ali nije loše s vremena na vrijeme malo naoštriti turpijom taj nož za špagu..
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
Re: Balirke za kvadratne bale

imam fiat 4240 presu, zadovoljan njome evo vec tri godine. zanima me jel ima jos neko taj model i gde da skinem neki katalog delova isl, da se nadje.

Slika61.jpg
 
5

539 262

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Koji tip kanapa vi koristite za vashe baliranje, i koju oznaku nosi taj zeleni ili plavi konac, jer kada smo mi kupili nashu polovnu NH, u njoj je bila upravo neka zelena ili plava shpaga, ali matora, verujem da je josh iz Shvabije bila tu ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

tip 500,a proizvođača TEUFELBERGER,iz Austrije... i samo tu.ove kojekakve divlje ne dolaze u obzir..
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
Re: Balirke za kvadratne bale

kod nas nema stranih, samo mala privreda. ima cvorova u klubetu koliko hoces :(
 
B

bosanac

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Jedno pitanje u vezi sa kardanom na balirki.Desava mi se prilikom baliranja kada motam u lijevu stranu sve je ok.ali pri malom motanju u desnu stranu osjetim neko lupanje u kardanu cim se ispravim lupanja nestane.A kod nas su tereni nageti i neravni tako da moras ganjati red i lijevo i desno.Jos jedno pitanje da li sigurnosna spojka na kardanu ide na traktor ili na balirku ja je koristim okrenutu na balirku.Da li moze to sta uticati ,posto sam cito upustvo od sipovog beraca kukuruza da se sigurnosna spojka kardana okrene prema traktoru ali nazalost od balirke nemam nikakvog upustva a radi se o balirki AP-52. Hvala svima koji mi mogu pomoci.
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
Re: Balirke za kvadratne bale

verovatno ti kardan ne stoji bas uzduzno kad kad je traktor ispravljen, pa zato kad motas u jednu stranu kardan zauzme nepovoljniji ugao. ako preteras sa skretanjem mozes da polomis kardan. treba ustanoviti da li lupanje dolazi od krstova ili iz teleskopa. takodje kadran mora da ima dovoljno dug hod u teleskopu jer mu se menja duzina prilikom skretanja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

bosanac kaže:
Jedno pitanje u vezi sa kardanom na balirki.Desava mi se prilikom baliranja kada motam u lijevu stranu sve je ok.ali pri malom motanju u desnu stranu osjetim neko lupanje u kardanu cim se ispravim lupanja nestane.A kod nas su tereni nageti i neravni tako da moras ganjati red i lijevo i desno.Jos jedno pitanje da li sigurnosna spojka na kardanu ide na traktor ili na balirku ja je koristim okrenutu na balirku.Da li moze to sta uticati ,posto sam cito upustvo od sipovog beraca kukuruza da se sigurnosna spojka kardana okrene prema traktoru ali nazalost od balirke nemam nikakvog upustva a radi se o balirki AP-52. Hvala svima koji mi mogu pomoci.

I ja imam welgericu 42, to ti je jednostsvno, dok se balirka raširi za rad najveću mogućnost skretanja imaš u lijevu stranu i tu za kardan nema veze jer u lijevu strenu možeš dosta skrenut da se ne čuje to nabijanje u križu kardana, tj samim raširivanjem balirke za rad u polju ti kardan stoji kod traktora malo udesno, pa ako još i skreneš u desno odmah ti se javi to lupkanje po križu kardana i cijela ti se balirka počne tresti i to treba izbjegavati jer će ti se kardan brzo polomit na križu, više probaj u lijevu stranu i vidjet ćeš da ti neće lupat, znam to dobro jer imam istu situaciju i kod sebe.
Kaj se tiče kvačila na kardanu možda bolje da je okrenuto na stranu trektora jer je na njemu bolji križ zbog samog kvačila i vjerojatno bi možda poboljšalo skretanje u desnu stranu, nisam siguran jer imam obični kardan bez kvačila na svojoj balirki, platio sam ga nekih 100 eura!
Za balirku bi bio najbolji kardan sa duplom glavom koju prikačiš na stranu traktora i motaš u obadvije strane koliko god možeš bez ikakvog lupkanja, ali samo je problem što takav kardan košta od 3000-5000 kn!!! :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh