• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Hvala decki,ideja ipak prolazi,razmisljao sam i o tome. ima za kupit plasticni ekscentar tako da cu ipak ici na to rjesenje! ja sam porusio 6 rali sijane trave al o suhom jos nema razgovora dok nepocnem nositi kratke hlace.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega,sad malo razmisljam,pa kaj je to za lanac,i kolko je dugi kaj je kostal 50 eurica ili skoro 400 kn,jel to dupli ili kaj? ili je ipak nek super kvaliteta pa onda i košta...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma kosta jer je ojacan lanac standard A su ti jaki lanci,dugotrajniji od B ,korak im je isti al je razlika u debljini i širini valjcica,pa navodno nepase obicni lanac na presu a isto tako i klasicni lancanik na taj lanac.
ako oni mene lazu onda i ja vas.
2.5 metara su oba, i jednoredni odozada i dvoredni na zamajcu.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Pitanje glasi,dajte mi ideju kako najlakse napraviti spaner na welger AP41 od zadnjeg lanca koji pogoni vile i paljenje? Kod mene je stari sistem gdje lanac klizu po zeljeznom španeru i isti mi trosi elemente lanca. za lanac sam dao 50 eurica a jos tolko me traze za sami lancanik od 15 zubi. Navodno je problem sto je to lanac kategorije A12 i nemoze icu obicni lancanik 12B. Dali netko zna nesto o tom djelu mehanike
Mogao si slobodno da stavis i 12B nista mu ne smeta a koliko znam taj metalni spaner uopste ne steti lancu
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Lijep pozdrav svim forumašima.
Dakle imam balirku deutz fahr hd 490 pa ako ima nekih iskustava sa njom ili savjet što bih trebao pripazit molio bih da mi kažete,hvala lijepa:
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Deutz fahr hd 490

Dakle tko ima iskustva sa ovom balirkom i koje su razlike naspram hd 460 i hd 440
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
E
Taj sada nema vremena ni da jede kao čovjek , sezona ga ubija :icon_anal:

Istina,ovi iole bolji majstori sada nemaju kad ni jest,a kamoli sjesti za komp. Meni kad je covjek pkazao spisak gdje sve treba da ide ostao sam bez teksta. Imaju ljudi po dva mjeseca unaprijed dogovoreno.
Da te pitam kako se kod tebe pokazala ona riviera? Jedan jaran naletio da neku pa se nesto necka,nije siguran kakve su.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma rivijera je kao san , meni jedino malo smeta pomala bala pošto idem dosta uslužno pa nekima se čini da ja mala mada radi se o centimetrima ali ajde ti svima ugodi :icon_madu:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ma rivijera je kao san , meni jedino malo smeta pomala bala pošto idem dosta uslužno pa nekima se čini da ja mala mada radi se o centimetrima ali ajde ti svima ugodi :icon_madu:

Ma on ce samo sebi da radi tako da nije bitna velicina bala. Ja sam morao kupiti welgera ap52 zbog tih sto se zale da su im male bale. Inace sam radio sa 42. Valjda se nece zeznuti ako je uzme
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Čuj , sve zavisi u kakvom je stanju i koliko je para , presa kao model je dobar
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Čuj , sve zavisi u kakvom je stanju i koliko je para , presa kao model je dobar

Njega je vise interesiralo kakve su kao model prese,a sad stanje je posebna prica za svaku presu. Nema on nesto puno ni da radi,za jedan dan sam mu ja sve zavrsavao . Inace on ima zivaca pa iako ga bude zezala to njemu nije velik problem,samo da nema lomova.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Od zaštita ima :
Kočnicu (zaštitu) igala
Lamelu na zamajcu
Kidajući vijak na zamajcu
Kidajući vijak na vilama koje ulaze u tunel
Plastične ili drvene prve vile koje pucaju u slučaju nužde
Lamelu na pikapu

Ako sam šta zaboravio neka me neko stručniji dopuni , uglavnom jako jako zaštićena presa od havarija , može da se desi kvar ali teško može da se desi havarija
Mada , moram sam sebe da demantujem , ja sam moju kupio sa slomljenim tijelom petljača , kako je on pukao nisam mogao da utvrdim ali prilično sam ubijeđen da je u pitanju nestručna popravka kako sam uspio da ''pročitam'' prethodnog vlasnika
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
E bas moras biti krkan da je polomis,ali uvijek se nadje po neki. Hvala drug na informacijama,rece mi ovaj da sutra ide da je kupuje.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima.
Ima jedan problen na balirci Claas nece mi da sa desne strane da spada kukljica kad sveze balu.
Ja ju skinem i opet radi neko vrijem pa opet nec .Pa ako je neko imo slican problem da mi rekne kako je on to rijesio.
Hvala unaprijed
1k5l.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prolazi li skidač kanapa dovoljno blizu petljača i ide li dovoljno u stranu posle skidanja
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Zar claas ne nosi svoje mehanizme a ne ove RS,ja prvi put vidim ovja tip petljaca na claasu,jest da ih nisam nesto ni zagledo ali sam po trgovinam vidljo drugaciji tip
 

Najnoviji postovi

Na vrh