• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Čak iako je sve u redu sa mehanizmom za dužinu bale različite bale se opet mogu pojaviti usled neravnomijernog dotoka mase sa pikapa , nemogu biti drastične razlike ali može da bude primijetna razlika

Ma sigurno 95% mase dolazi jednako, tako da mislim da do toga nije, sinoć na nekih 100 bala, 3 su bile duže za 10-tak cm i jedna kraća za 10-tak cm, ove sve ostale su bili gotovo identične, centimetar vamo tamo..probat ću malo očistiti one zazore na zubčaniku, kao da su preplitki..

I još pitanje kako čistite balirke na kraju sezone!?
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hvala lisnik..sve sam razumio i već prije to isprobavao. jedino neznam na što misliš kao jezičak..evo nekih slika..u Šidu sam kupio nazubljen dio kojeg sam pričvrstio na ruku i mali zupčanik (sve u koraku) ali nedugo se počeo lomiti mali naz, kotačić..stavio sam drugi kupljen kod nas ali nije bio isti korak s rukom pa je taj oštetio zupce na ruci.. sve se to dešavalo kad su ona dva šarafa bila u kučištu skroz otpuštena prema balirci. pokušao sam malo napet prema nazad ali i dalje se nastavilo trošenje zubaca ruke, koje sam malo dovario i pobrusio ali sad još više nisu u koraku.

Na prvoj slici je oznacen tvz..jezicak.

2ftm.png


Na drugoj slici ti je isto jezicak (skakavac) ovisno kako ga ko naziva.
dyb.png


U slucaju da otpuste dva vijka na kojima se pomjera dio sa malim zupcanikom ,tad moze da se desi da jezicak (prva slika) ne blokira skakavac(druga slika) .U tom slucaju okidac stalno okida.

Ako ti brzo odlazi zupcanik probaj klimnuti ruku za okidanje.Mozda napred na bolcnu ima previse lufta (lijevo desno).Tad se moze desiti da ukoso nalijeze na zubice zupcanika.Provjeri da li je osovina na kojoj je zupcanik ravna.Mozda je kriva pa ekscentricno nalijeze na zupcanik ili je podesena ukoso naspram zupcanika.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma sigurno 95% mase dolazi jednako, tako da mislim da do toga nije, sinoć na nekih 100 bala, 3 su bile duže za 10-tak cm i jedna kraća za 10-tak cm, ove sve ostale su bili gotovo identične, centimetar vamo tamo..probat ću malo očistiti one zazore na zubčaniku, kao da su preplitki..

I još pitanje kako čistite balirke na kraju sezone!?

Ja na kraju sezone operem kompletno i detaljno presu , pokušam je ostaviti da se lijepo osuši , posle toga u špricu za farbanje sipam ulje i malo nafte (da se malo razrijedi radi pištolja) i onda cijelu presu obilno našpricam
Na proljeće me dočeka onakva kakvu sam je i ostavio

Neki ne praktikuju pranje ali ja mislim da je bolje odstraniti sve nečistoće i kiseline i ko zna šta već
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Hvala Lisnik..provjerit ću sve to i mislim da je u tome problem, ali kod mene je sasvim drugi sistem te ruke i malog kotačića.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znam da je kod tebe malo drukciji nosac.Zato pogledaj vijke koje drze nosac.Otpusti ih i ustelaj tako da osovina zupcanika bude pod 90 stepeni prema nazubljenoj plocici.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
hvala lisnik JD 224t danas probana, uradila 150 bala ko singerica bez i jednog nedostatka, čvorovi odlični a bale odlično nabijene, svaka ti čast majstore.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Konacno i ova sezona zavrsena. Welger ap 52 radio kao sat,vise od 18000 bala uradila,pustila samo 4 i to u jednom redu. Welger ap 42 uradila oko 20000 bala,bgm malo je sarala, ali u granicama normale,ali joj na proljece ne gine generalka.kao sto je radjena ap 52 ove godine. Sezona prosla bez i jednog kvara.

E
Hvala Lisnik..provjerit ću sve to i mislim da je u tome problem, ali kod mene je sasvim drugi sistem te ruke i malog kotačića.

Do ostecenja zupcanika dolazi kod okidanja jer nema nikakvog ublazivaca udara. Ikod mene je isti problem na ap 42. Kod tog covjeka sto si ti gledao v jerovatno je noviji model i ima onaj plasticni tockic na osovini gdje se kaci ruka na vezni mehanizam. Ja cu da ugradim taj tockic kada budem radio generalku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
E

Do ostecenja zupcanika dolazi kod okidanja jer nema nikakvog ublazivaca udara. Ikod mene je isti problem na ap 42. Kod tog covjeka sto si ti gledao v jerovatno je noviji model i ima onaj plasticni tockic na osovini gdje se kaci ruka na vezni mehanizam. Ja cu da ugradim taj tockic kada budem radio generalku
Upravo suprotno. Kod tog čovjeka je sve metalno, i stegnut maticom a na mojoj je bio taj točkić plastični, ali ne sam već je on bio izliven s desnom stranom tzv. remenice i za osovinu pričvršćen čeličnom rascjepkom, više nisam mogao naći takav materijal kad se istrošio i odonda imam probleme, stavio sam metalni točkić i na osovini urezao navoj da ga mogu stisnut od tafa mi točkić izjeda ruku. Jer cjeli mehanizam nije fiksno pričvrščen za tunel, već pomoću metalne trake s dva vijka na dio ispod ruke gdje je ona pričvrščena za balirku. Pogledaj moje slike, prva je ta što sam vidio original a druga je moja, stoga ti nepreporučam plastični točkić.
 

Prilozi

  • 1fotografija.JPG
    1fotografija.JPG
    24.3 KB · Pregleda: 206
  • 2fotografija.jpg
    2fotografija.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 298
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Upravo suprotno. Kod tog čovjeka je sve metalno, i stegnut maticom a na mojoj je bio taj točkić plastični, ali ne sam već je on bio izliven s desnom stranom tzv. remenice i za osovinu pričvršćen čeličnom rascjepkom, više nisam mogao naći takav materijal kad se istrošio i odonda imam probleme, stavio sam metalni točkić i na osovini urezao navoj da ga mogu stisnut od tafa mi točkić izjeda ruku. Jer cjeli mehanizam nije fiksno pričvrščen za tunel, već pomoću metalne trake s dva vijka na dio ispod ruke gdje je ona pričvrščena za balirku. Pogledaj moje slike, prva je ta što sam vidio original a druga je moja, stoga ti nepreporučam plastični točkić.

Nismo se bas razumjeli i kod mene je ovajk tockic metalni kao kod tebe.na slici.Noviji modeli imaju jos jedan tockic za ub lazavanje udara na kacenju one ruke kod onog velikog zupcanika. Kucam sa mob. nije mi komp.pri ruci da nadjem par videa na kojima se to jasno vidi
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pozdrav. I tek kako ima veza kakve su igle za ubacivanje sjena jer sta ce nabiti na ljevoj strani ako sjeno neode do kraja tunela gdje je bat. imao sam taj problem kao i Savo i dovoljno je proletit elektrodom po iglama samo da nisi glatke pa cete viditi razliku.
 

ivan77

Član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
35
Koja je najbolja balirka za imt533,a da nije skupa,

Dobro a jeftino ne idu zajedno :(wait):. Ja sa mojim 533 vucem masey 20-8 i to ide jako fino

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7Whz7mNUO-s[/YT]
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ovako i moja welger ap 52 guta kad je tjeram sa kinezom prvom brzohodnom(to je negdje izmedju prve i druge od imt 539). Koja je ovo balirka?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Mislio sam na ovu sa slike sto je Savo postavio.I ova tvoja dobro radi.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kakva je velager ap51,sa onik remenjem sa strane,ona se moze povoljno naci kod nas,kakve su polu tvrde balirke,jel bala vise lici na meku ili tvrdu balu
 

Najnoviji postovi

Na vrh