• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim onako laicki da ti je bolja ta sto ima kombinaciju vezanja al et nek neko kompetentniji da savjet :D to mislis nabavljat sebi ili? Dosadilo tovarit kockice

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I meni zvuci prihvatljivije da imam dvije vrste vezanja,nego li mladji a oskudniji stroj,mozda grijesim ali zato sam i postavio ovde moje pitanje,..
Prvenstveno mislim balirku kupiti radi sebe a dok i ostali u selu vide sta je to polako ce i oni preci na rolo,male kockice su previse zahtjevne(potrebna radna snaga,vrijeme,mjesto lagera i td i td,).
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
rp 12 ima automatsko vezanje i sa njom baš nemožeš naprešat balu kako ti želiš ima i manju komoru 120x120 vidi se razlika između te bale i bale od rp200 koja ima bale 125x125.
Što se tiče vezanja,mreža je duplo brža od špage. Primjer iz prakse,šogor sa zetorom 6340 i rp200 koja ima mrežu balira sijeno i pokraj njega stari same laser 110 sa rp12 koja ima samo špagu koja ima automatsko vezanje- šogor napravi balu omota ju sa mrežom i drugu balu već ima na pola u balirci,dok ovaj sa samom još ovu prvu veže i nemože ju sprešat kao rp200.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Po tvom postu ako sam te skonto naginjes prednost rp 200, mada ova sto sam ja naveo nema mrezu vec veze sa dvije spage
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To kaj nemože sprešat balu ja mislim da nije ni do traktora ni do vezanja, to je do same balirke, ona koja ima kuke za zakljulčavanje vrata, ta može sprešati balu, a ona koja mora držati vrata putem tlaka u cilindrima ta hoće zezati, kad joj dođe puno počnu se otvarati vrata.

Ja kod balirke prvo gledam dal ima kuke na vratima. Čuo sam d aje RP 12 jako dobra balirka, da se uvjek dobro pokazala.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja se ne razumijem trenutno oko ovih prikljucaka,a bar ove balirke sto sam naso su cijenom iste e sad morat cu se dobro zagledati koju odabrati ..
 

Joco93

Novi član
Tu od
29 Stu 2015
Poruka
17
Evo moje kombinacije.


lpZf4o9.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Ta sa tvoje slike je Viconka, iste su ko i Riviere Casalis, Greenland, Masey Ferguson, Deutz Fahr, novi tip ide i pod Fendt, izabereš boju i naljepnicu kakvu hoćeš. Kako idu ne znam, jer ju nemam, samo ono što gledam na Agriaffaires oglasniku primjećujem da je na njima manje hrđe u odnosu na druge sličnih godišta, valjda ih bolje farbaju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da dajem laganu prednost rp200,rp12 ima automatsko vezanje tako da nema to veze ni sa kukama ni sa komorom da ima zaključavanje preko ulja. Ako neko sa foruma ima rp12 neka se uključi u razgovor da me ispravi ako griješim. Nisam 100% siguran dali se može isključit to automatsko vezanje bale. Znači ona je do neke određene granice nabijena i balirka sama uključuje vezanje. Dok kor rp200 se može nabijat bala dok nekrepa traktor ili nešto nepukne,ali isto ima i tu funkciju da sama automatski veže balu.
 

MASSEY2620

Novi član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
10
Welger rp 200 ima opciju da se veže automatski i ručno, to se izabire elektronski. Automatsko vezanje se aktivira preko zakački na komori gdje se može regulirati preko opruga nabijenost bale a ručno vezanje aktivirate sami kad je po vašem mišljenju bala dovoljno nabijen, nabijenost bale vidite na skali po bojama i to radi preko zakački na komori . Rp 200 ima mogućnost nadogradnje mreže i širokog pick up-a.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ova rp 200 ima vezanje dvije spage jel i to sporo..a nadogradnja mreze koliko je to zahtjevno(prepravka i para)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dvije špage su dobro rješenje več,to nije toliko sporo..
Ne fali ništa špagi,a več ako se ide prepravljat mislim da je najbolje ako se skine komplet sa druge balirke i stavi gore..Nebi smjelo biti komplicirano..
Samo,ja to nebi radio..
 

MASSEY2620

Novi član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
10
Vezanje kod Rp 200 traje oko 30-ak sekundi i može vezati s jednom i dvije špage, prepravka nije zahtjevna a koliko košta ne bih znao reći jer ja je planiram ove sezone nadogradit.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
ni ja nemam zakljucavanje komore, ali nije se otvarala prilikom baliranja. a pravio sam dosta nabijene bale :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh