• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

anton

Novi član
Tu od
16 Sij 2016
Poruka
7
ja isto imam rolo balirku fiat hesston 5540 muči me vezanje bala nemam taj kompjuter samo kabal sa motoriča pa me zanima kako služim vezanje
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
68
Ovisi o sistemu vezanja,prvo treba vidjet jel se taj motor kad dođe u krajnji položaj sam vrača u početni položaj il mu treba zamjenit + i -,ako mu se mjenja + i - onda je najednostavnija i najeftinija izvedba sa dva prekidača koja su spojena tak da mijenjaju smjer vrtnje motora(naravno uz odgovarajuce releje).

P.S-prekidač za podizanje stakla od golfa 3 je ko stvoren za to. :icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja isto imam rolo balirku fiat hesston 5540 muči me vezanje bala nemam taj kompjuter samo kabal sa motoriča pa me zanima kako služim vezanje

Pa sigurno ti nisu dali kad si ju kupio el.komandnu ploču (jer to nije nikakav kompjuter ) Mogao bi spojiti samo motorić koji pokreće polugu vezanja.Ali ima tamo još nekih kontrolnih lampica,senzora itd.,koji su spojeni na kontrolnu ploču.
Dali imaš kakav katalog za djelove od te balirke?
Koliko ti taj kabel ima žica?
 

anton

Novi član
Tu od
16 Sij 2016
Poruka
7
2 zice imam na motoricu i nemam katalog i ja ga trazim kupio sam bez kompjutera .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

anton

Novi član
Tu od
16 Sij 2016
Poruka
7
zanima me ko ima katalog rezevnih dijelova sijačicu za kukuruz hassia 4 rednu pnematsku
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko možda zna ako ima broj ili adresu od nekakvih švercera da prodaju rolo balirke???
Ja tražim sebi presu do max 4700 eura, da ima široki pik ap poželjno welgerica ili gallignani i prednosti imaju balirke sa letvama ili valjcima.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ima ti Obrt Nino u istri sigurno koju gallignani on vozi iz italije ima svakakvih strojeva i dostavu ima. 091 206 2846
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kad je bala gotova,pustiš špagu i ona ide do bale,još malo ideš da pick-up uzima masu i odma špagu povuče u balu,kad bala primi špagu dalje ide sama..
Ove crvene su malo stariji model od naše kakvu imamo..Nema noževe ni roto-kuta,mislim da ima vezanje jednom špagom,naša ima dvije..
Uglavnom ni jedna Krone balirka nije loša,sve su dosta lagane na pogonu a dobro nabiju bale..

20894471.jpg


Ovo je naša,i možda bi bila za prodaju..
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Hvala na odgovoru, ima i moja vezanje sa dvije špage.
Prije nje sam imao gallignani balirku i svidalo mi se vezanje sve sama odradi kad svirne kreće vezanje i kad završi sa vezanjem opet svirne i automacko je nemoram ništa povlačiti da bi kretalo vezanje.
Za čega služi onaj graničnik na ljevoj i desnoj strani što mogu sam dizati i spuštati na onim brojevima to vidim i na tvojoj balirki da ima?
Mislim na ove brojeve ovaj crni gore graničnik nekakav.
https://goo.gl/photos/C1w1fxVzARsveeiSA

I za čega ovo služi ovo željezo sa rupicama za čega je to?

https://goo.gl/photos/J7N1x3UuZVV1NbRS9

Ovdje se vidi da ima vezanje sa dvije špage:

https://goo.gl/photos/Dyvb7qQJ3RA45MYc8

https://goo.gl/photos/wJUsk8Qe6W1VmfBs8
 

fendt

Novi član
Tu od
15 Ožu 2015
Poruka
16
kakva je presa krone round pack 1250 2000 god?jel imaju elektronike,koliko treba ks traktor za nju?ima li kakvih mana?
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
mozeli je staviti na rucno pustanje mreze ili spage tako ti je najlakse napraviti tvrdu balu, daj koju sliku
 

anton

Novi član
Tu od
16 Sij 2016
Poruka
7
imam balirku fiat hesston 5540 zanima me gdje se štela tvrdoča bala i šta služe oni federi sa šarafima na prednjoj strani balirki lijevo i desno dali se tu štela tvrdoća bala ili gdje još moguče
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da li je kardan sa trokrakom cijevi dovoljno jak za rolo balirku i 90ks?

Balirka ima svoje sigurnosne osigurače, kardan ide obični..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Zavisi od prečnika kardana. Kod mene su na silokombajnu, samoutovarnoj i grabuljama sve trougli kardana ali različitog prečnika.

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Mi imamo na rolo balirci i roto branama "pune" kardane ( 12 utora ) a ostali strojevi trokutaste s stjenkom od 4 mm.
Susjed ima na welger rp 200 trokutasti kardan promjera oko 70mm , tjera je sa zetorom proximom 90 bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh