• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

D

Dalmatinac

Guest
skoro pa susjedi

Reci ti meni sused kad si vec tu kolko su one bale bile teske i dali ima toga jos dolje za prodaju kod tog covjeka jer nije to skupo ako su imale normalnu kilazu. Valjalo bi uzeti koju za proljece nisam dovoljno ima ni sjena ni djetoline ove godine. Sa cim si mu ti to vozio sleperom ili prikolcarom kolko moze stati? Pozdrav!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
koliko su teške bile neznam ali znam da smo ih nekako računali da mjenjaju nekih 30 kockasti bala
a treba provjeriti dali ih ima još na prodaju
 
D

Dalmatinac

Guest
Tako nekako sam i ja racunao po ovim tablicama nekakva kilaza za sijeno bi bila oko 450-500kg a to nije lose znaci da je povoljnije od ovih sto prodaju kockaste one su najjeftinije 10kn komad ako cujes da jos ima cujemo se pa bi mogli nesto da iskombiniramo bice kriza za sjeno na proljece. Pozdrav i srecna nova godina tebi i svim ljudima na forumu i sire!!!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da može ja ću svjedno morati kupiti
jer mi je ostalo samo nekih 50 bala
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dobra balirka,i dobar traktor,sviđa mi se cabrio izvedba :)
nego,kako ide zetoru s njom?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Hvala , ide odlicno, prakticno neosjeca nikakav teret, dok nije dosao zetor vucena je sa ursusom 355, e tu je bilo cupavo narocito kad treba stegnuti balu, kad je puna tijesan mu je bio auspuh. Ova presa je sa remenjem, pa je laksa za pogon, ali zetor joj je prava mjera, jedan kolega ima 7745 i jd presu za zelenu masu podesivi dijametar bale, ali i on radi bez vecih problema.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa moraju snaše znat da se sijeno balira ;)

zetor
si imao kad probleme sa remenjem,tipa pucanje i to?
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
bolje da je i vruce u kabini nego kad balirka "malo" zaprasi pa neznas jel si balirao ili cistio dimnjak
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
neznam kako vi ,al meni je bolje da je propuh mislim na otvoreni tip kabine,nego se kuhati u njoj kao u sauni (mislim na traktore bez klime da se razumijemo:D)
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
pa moraju snaše znat da se sijeno balira ;)

zetor
si imao kad probleme sa remenjem,tipa pucanje i to?

jednom mi je pukao baliro neku kuruzovinu , ali nije to problem imaju posebne spojnice za te slucajeve brzo se nasstavi i sibaj dalje, sto se tice nadstresnice, ima i prednosti i mane kad koristim zadnji utovarivac bolje sto nema kabine,ali kad je kisa i hladno jebiga.sory za of ali jedina prednost bez kabine se vidi tu

Uploaded with ImageShack.us
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovo je naša balirka za okrugle bale krone combi pack 1500

Ima napravljen 23.000 bal, imamo jo 2 sezono i ide odličan, ima 11 let (2001)


Dobra balirka a Bogami i traktor!! Svaka čast, lijepi strojevi. Kako te služi balirka, jel sa lancima i dali je fiksna ili varijabilna komora? Koliko je KS traktor?
 
M

Miha_slo

Guest
Dobra balirka a Bogami i traktor!! Svaka čast, lijepi strojevi. Kako te služi balirka, jel sa lancima i dali je fiksna ili varijabilna komora? Koliko je KS traktor?

Traktor ima 145 ks (potrebna mož za pogon 70 ks)
Ima varijabilno komoro.Ide odlično.


lp
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma tih 70 KS je samo teoretski, :mrgreen: nema s njom posla bez traktora od preko 100 KS.
Jel ima balirka upravljačku elektroniku (kompjuter) i jesi li imao kakvih problema sa balirkom? Koliko radiš godišnje bala za sebe i ideš li uslužno balirati?
Jesi ovaj traktor kupio nov, koliko je star? Jel on sa onim brzim mjenjačem, mislim što ide do 80 Km/h ? :scratch Dobar traktor, baš mi se sviđa! :gitarist:
 
M

Miha_slo

Guest
Ma tih 70 KS je samo teoretski, :mrgreen: nema s njom posla bez traktora od preko 100 KS.
Jel ima balirka upravljačku elektroniku (kompjuter) i jesi li imao kakvih problema sa balirkom? Koliko radiš godišnje bala za sebe i ideš li uslužno balirati?
Jesi ovaj traktor kupio nov, koliko je star? Jel on sa onim brzim mjenjačem, mislim što ide do 80 Km/h ? :scratch Dobar traktor, baš mi se sviđa! :gitarist:


da to je za pogon, Ako želiš ti vleči je 100 KS minimum. :mrgreen:

da ima "kompjuter". Nož za rezanje mrežu se mi je zlomu.Inače, nema problema.
za sebe napravimo cca. 350+ bal i zauslužno 200-300. Ne traktor je letnik 1999 iz Njemačke(Bremen). Ne ide 57 km/h može promijeniti prijenos da ide 80 km/h

lep pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh