• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
14.svibnja posaden, ovo je ljubicasti, on se vise rasirio nego narandasti. Imam ga i posadenog 11.lipnja, on je tek krenuo, dobro su mu dosle ove kise, nadam se da ce biti i od njega nesto.
 
Posljednje uređivanje:

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
kod mene već 2 mjeseca bez ijedne kapi kiše, 2 puta tjedno moram zalijevati (kap na kap, ispod folije), inače objese lišće za par dana. A lipo su se raširili. Svakih 2 tjedna ubacim i kristalon 20-20-20 u sustav.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sarago bolje ubaci ferticare 6-14-30 ,umjesto 20-20-20 jel previše N dovodi do pucanja gomolja a previše buja nadzemni dio.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Evo mog batata. Prezadovoljna sam kako se razvija.
Zašto prihranjujete batat? Koliko znam batat nema neke velike potrebe za gnojivom. Što se dobije gnojidbom? Bolji prinos? Veći plod?

Batat.jpg


batat1.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sanja odličan je batat.Zašto se prihranjuje možda će glupo zvučati ali isto pitanje zašto ljudi i životinje jedu hranu.
Prihrana općenito biljkama je u biti hrana,naravno dobije se na plodovima ali i općenito na kondiciji same biljke.Što je biljka zdravija to će bolje biti kasnije u zriobi ili zametanju plodova.Da bi bila zdravija treba joj hrana odnosno prihrana.
Onaj slavol što sam stavio poveznicu je odlično organsko ekološko gnojivo gdje i biljka i samo tlo imaju koristi od njega.
Ako si u mogučnosti slobodno prihrani batat ,biti će ti zahvalan. :)
 

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
34
Koristim Probac, to je slicno kao i Slavol?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Prvi put kad budem u blizini poljoapoteke, uzeti ću i prihraniti. Tvoji su savjeti zlata vrijedni i sa zadovoljstvom u te poslušati.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Slavol koristim u proizvodnji presadnica batata i paulownie te tokom rasta istih probac nisam probao ali vjerujem da je to ista stvar.Jedino za nešto što mogu sa 100% sigurnošču tvrditi da je ok i da valja je Megagreen i Slavol bitno da pomaže biljkama i tlu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo malo i mojih slika proizvodnje,malo kasnim sa slikama ali ja imam toga malo više pa nemam baš vremena.
Bude još slika za koji dan sa ove druge parcele. Ukupno sam posadio oko 25 000 komada,četiri sorte mješano. Nemam navodnjavanje nigdje. Folija je širine 120 cm,a razmak između redova oko 90 cm,a u redu između biljaka 30 cm. U plastenik ove godine sadim 1000 komada i očekujem veliki prinos jer sam lani u probnoj fazi dobio između 4,5 - 6,5 kg po struku.







 
Posljednje uređivanje:

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Dane nisi se pohvalio da si stavio 1000kom u plastenik.A sad mi to uopće nejde u glavu znaći temperatura oko ili veća od 45 stupnjeva bez navodnjavanja ako sam dobro pohvatao to za plastenik.De baci neku fotku u plasteniku i de mi reci dali je tlo više sabito u plas.nego vani.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Znaci kad sam posadio lani par puta sam zalio dok se nije primio i onda do 10mj nista,ni kapi vode i dobio 5kg u prosjeku. Jedva sam ga povadio koliko je tvrdo i sabijeno bilo. I jos sam ga posadio bez da sam poorao unutra i frezao,onako bezveze,i bez gredice i najlona. I ajd ti sad to razumi. Pa loza je bila preko pet metara i nekoliko kvadrata je jedan zauzimao kad se rasirio
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Prekrasan je batat dane001

Ima jedna stvar koja mi nije jasna. Ako se stavi folija ispod bilo koje kulture bez navodnjavanja ... kako kiša dospije do korijena kad je ispod folija koja ne propušta?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Sanja,folija se postavlja kad je zemlja vlazna i tako sacuvas vlagu mjesecima,jer se ne susi ispod folije. A kise koliko padne je dosta za batat koliko poslije dobije kroz tu malu rupu,a i gredica povuce vlagu nakon kise,tako da nikad nije pre mokro sto je najbolje za batat. A kad on naraste i razgrana se,onda pusta pipke izmedju redova i prima se,te na taj nacin vuce potrebnu vlagu nakon kise,a folija cuva da ta velika kllicina vlage nakon kisa ako ih bude ne ostecuje plod pod zemljom.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Hvala dane001 na iscrpnom odgovoru.

Probati ću na godinu dio batata posaditi tako. Baš me zaintrigiralo.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
A ništa Dane ,vidjeti ćemo pokus ove sezone,pa ako se pokaže dobrim idemo u plastenike saditi manja površina veći urod očito da mu temperatura odgovara.
Možda će netko misliti da se šalim ali uz malo zajebancije mogli bi vrtiti batata cijelu godinu a ne samo jednu sezonu.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Pozdrav svima.Kolega Dane i moja malenkost imali smo probno vađenje batata.
I koliko sam zadovoljan toliko sam ajmo reći zabrinut jer batat je počeo formirati gomolje mjesec dana prije nego što bi trebao.
batat-sadnice-presadnice-batata-agrobatat-suhopolje-slika-85531456.jpg
 
Na vrh