• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bcs teško pali

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
Prije tri godine kupljen novi lombardini dizel motor nakon što je petrolejac bio donator dijelova za koleginu kosilicu i do ove sezone palio "na zub" ali sad sve teže i teže:scratch Dok je topal upali ga i beba ali hladnog trebamo nas dvojica da potegnemo da upali i da kad radi na minimumu zna ponekad varirati. Dali je netko imao sličnih problema i kako ih riješiti? Da napomenem na dizni sam opustio šaraf i vrtio motor i nafta dolazi ali opet neče da upali.
 
N

nikolalon

Guest
Kupi labinca,moj pali izprve u koje god doba dana ili noci oces...:mrgreen::supz::supz:
 

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
Kupi labinca,moj pali izprve u koje god doba dana ili noci oces...:mrgreen::supz::supz:
Tvoj labinac se vrti u desno ako se ne varam a moj na bcs-u se vrti u lijevo tako da labinca nisam mogao nabaviti iako sam i ovaj lombardini kupio preko Tps-a u Labinu:D
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Prije tri godine kupljen novi lombardini dizel motor nakon što je petrolejac bio donator dijelova za koleginu kosilicu i do ove sezone palio "na zub" ali sad sve teže i teže:scratch Dok je topal upali ga i beba ali hladnog trebamo nas dvojica da potegnemo da upali i da kad radi na minimumu zna ponekad varirati. Dali je netko imao sličnih problema i kako ih riješiti? Da napomenem na dizni sam opustio šaraf i vrtio motor i nafta dolazi ali opet neče da upali.

jesi probao izvuci onaj leptir za gasenje, pojacas gas i onda izvuces leptir....

ako nafta dolazi na diznu ne znaci da prolazi kroz nju.....
 

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
Danas skužio u čemu je stvar:D,bilo popušteno dio koji izlazi iz pumpe za naftu a na kojeg se navida crijevo koje povezuje pumpu i diznu i tu ja vukao zrak i teško palio.:|
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas skužio u čemu je stvar:D,bilo popušteno dio koji izlazi iz pumpe za naftu a na kojeg se navida crijevo koje povezuje pumpu i diznu i tu ja vukao zrak i teško palio.:|
Nije tu vukao zrak , tu je gubio naftu 8) ogromna razlika
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Da je gubio naftu bilo bi mokro a motor je suh ko barut tako da...

nije gubio vani, da curi, adapter (taj dio koji je bio otpusten) nije stiskao rasteretni ventil na element......ukratko, pumpa nije stvarala pritisak, kad treba da gura prema dizni nafta je isla vani iz elementa - opet nazad prema rezervoaru
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Danas skužio u čemu je stvar:D,bilo popušteno dio koji izlazi iz pumpe za naftu a na kojeg se navida crijevo koje povezuje pumpu i diznu i tu ja vukao zrak i teško palio.:|

Tebe je tačnije zezao tlačni ventil koji se nalazi ispod tog dijela.
 

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
nije gubio vani, da curi, adapter (taj dio koji je bio otpusten) nije stiskao rasteretni ventil na element......ukratko, pumpa nije stvarala pritisak, kad treba da gura prema dizni nafta je isla vani iz elementa - opet nazad prema rezervoaru
Imaš pravo:D zato se i stvarao pritisak u rezervru i čulo se neko šištanje a kad skineš čap ne čuje se ništa:supz:
 

humunukunukuapua

Novi član
Tu od
25 Svi 2018
Poruka
1
BCS dizel motor tesko pali

Pozdrav imam problem sa BCS kosacicom tesko pali , 3 sata se mucim cimajuci onaj konopac dok ne upali , sta nije uredu da li je neko imao slicnih problema
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: BCS dizel motor tesko pali

Dizelašica ili benzin-petrolej?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne bi bilo prvi put da se pitanje postavi u sličnoj temi pa za svaki slučaj provjeravam. :icon_e_wink:
 

rajko rajko

Novi član
Tu od
18 Velj 2019
Poruka
3
Pozdrav svima.... Ne znam da li sam preskočio neki korak, neko predstavljanje ili slično... Ako jesam, unapred se izvinjavam.
Otac je skoro kupio motokultivator BCS, sa Lombardini dizel motorom. Freza nije radila 5-6 godina, stim da sam je ja palio pre 2 godine. Da napomenem da je upalila pri prvom potezanju konopca, i to sa pola snage. Medjutim, sada ni da se javi. Polomismo ruke vukući, ali ni da se javi. Zamenjen uložak dizne, a danas i karike. Oslajfovani ventili i sicevi ventila.
Ali, ništa nismo dobili. Sve je isto. Naftu baca na diznu.
U čemu bi mogao biti problem? Na sta još da obratimo pažnju? Da napomenem da nisam totalni laik, jer već 20 godina imamo Labinku TPS isto dizelku.
 

Prilozi

  • EFE37AD1-848A-4F83-9CC5-860691A20E61.jpeg
    EFE37AD1-848A-4F83-9CC5-860691A20E61.jpeg
    75.4 KB · Pregleda: 10

Najnoviji postovi

Na vrh