• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Poštovanje od skora sam vlasnik mtz82 i odmah problem padaju poluge onako polako i kad radi motor ,a i kad ne radi sta moze da bude.
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

koji je bolji mtz 952.2--ili 1025 kvalitetnij

Ja sam imao belarus 952 sa grbavim prednjim mostom solidan je bio traktor, ali je imao i mana ja vjerujem da to nije do traktora nego do prijašnjeg vlasnika koji ga je ubijao s prednjim utovarivačem. Mijenjao sam prvu vuću, razvodnik od hidraulike,kočnice jer su se počele smudit,a ostalo sve je bilo uredu.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
@zuba , za početak zamijeni gumice u klipu.
Savo ja bi mu ipak preporučio da pogleda razvod hidraulike ako sam cilindar ne pušta ulje prema van. Istina da orginal ima na sebi dosta pizdarija pa bi mogo propuštat ali isti je problem i kod mene samo sad ne radim mnogo sa traktorom kao prije pošto sam daleko od kuće na poslu.Cilindar je novi novcati klasični dvoradni dao izradit upravo što je orginal bio kompliciran i teško ga bilo zabrtvit.
Meni poluge pod teretom pogotovo kad se ulje zagrije dosta brzo popuštaju sad nezz dali da prvo raskopam sam ventil ili je problem u onom destom razvodniku gdje se nalaze stupnjevi u kojem modu želiš biti pošto mi kraj osovine kotačića suzi ulje dok na rdzvodu mi ne curi.
A sad nezz koliko je komplicirano to sve prepakovat jer uvijek sam u strci sa vremenom.
Daj mi koji savjet .
Znači na njega sam ugradio novu pumpu i mega cilindar sad podiže bezobrazno puno samo što je problem održat na toj razini.
Klip je numeriran u stvarnom okruženju na 17t/m
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Pozdrav, dajte mi predložite neku ozbiljnu firmu koja ima dijelove za mjenjač za Traktor LTZ60AB iz 2000 godine naime susjed mi je kupio traktor pa je naletio na lošiji odnosno nektko je pokušao popravit mjenjač ali nije složeno kako treba pa bi trebao nešto dijelova probao sam na par mijesta ali nitko ozbiljno ne shavča očito pa ako imate nekoga da ima i može nabavit dijelove javite...

Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Te 60tke su jako nezgodne za dijelove , i meni kada traže izbjegavam ga , samo po uzorku.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Ma nije problem imam i katalog dijelova samo mi fali netko da mi to naruči pa da sloźim čovjeku traktor
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Pozdrav ekipo, pratim vec duze vreme ovu temu na forumu i vidim da zaista ima znalaca iz zone koja je meni sad interesantna, jer sam od pre godinu dana i ja vlasnik jednog starog ruje. 52 stari tip, koji je povoljno kupljen, pa zatim temeljno ptetresen na prednjoj i zadnjoj transmisiji, za potrebe amateriskog usputnog bavljenja poljoprivredom, na nasledjenom imanju, ciju polovinu cini prilicno teskoradna smonica.

E sad, konkretno trenutni problem :).
Naime, juce i danas sam nesto orao, i na zalost, naceti srednji nosac kardana prednje vuce je dobio veliki luft, a sa njim su popustila i 2 krsta. Kardan sad dosta trese pa necu dalje da vozim, jer ce to samo jos vise da lomi, tako da nastavak oranja tek kada to sredim.
U pitanju je 52 stari tip, gde su kardani teleskopski, a nosac fiksni.
To kuciste nisam rasklapao, tako da nemam pojma kako izgleda unutra i sta mi je sve potrebno za remont. Svaka pomoc u slici i savetu mi je dobrodosla.

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nema tu nikakve pretjerane politike , rasklopi kućište i unutra imaš dva ležaja i semeringa i to je to.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Ono cemu sam se i nadao :). Krstove sa luftom cenim takodje obavezno da zamenim?

I kad si vec pri forumu, da te pitam za misljenje. Ne radi mi potisna hidraulika. Sta mislis, gde da jurim gremlina?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Hahaha , gremlina.

Zamijjeni prvo mjesta crijevima na klipu pa vidi hoće li raditi opet dvosmijerno ili samo u jednu stranu.
Neće nikako ili nema snage?

Krstove sa luftom obavezno zamijeni , ti kardani se okreću (pre)brzo i mali debalans ili slično prouzrokuje daljne havarije i luftove.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Ja sve te sitne misticne kvarove zovem germlini :).

Elem, potisna spusta plug, a kada dodje do podloge, onda razvodnik zuji (zvuk proticanja ulja vajda), i oseti se opterecenje, ali poteznice ne idu dalje dole.
Jos jedna indikativna pojava, koju sam na oranju tek primetio, moozda ima veze za ovim, je da sa plugom punim zemlje na podizanju odmah izbaci rucicu na neutral (kao da je klip dohvatio granicnik). Kada drzim rucicu, on normalno i brzo podigne plug, ali bez drzanja rukom odmah detektuje opterecenje i izbacuje na neutral. Prazan plug normalno dize do gornjeg polozaja gde regularno iskopcava.

Majstor je mislio da je u pitanju sam klip unutra, te smo kupili set za dihtovanje osovine klipa (ili sta vec, bilo je pre godinu dana), ali obzirom da nema nekih znacajnijih curenja ulja vani, i da skinut klip pravi podjednak otpor u oba smera, nismo ga otvarali.

Da cujem dijagnozu doktore :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima onaj dodatni razvonik , njega nisam prokljuvio , možda bi on mogao da zeza.

Prerano iskakanje ručice i nije neki problem , to se ustvari podešava ali treba malo iskustva za to.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Na koji dodatni razcodnik mislis?
Ja zivim u gradu, tako da mi nije uvek traktor pri ruci da mogu pogledati deo o kom u nekom trenu pricas, pa mi treba opis ili slika :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Onaj što se nalazi ispred desne noge , ima šraf za podešavanje na njemu.
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Da da, tocak onaj plasticni, ali zar on ne bese nesto za kopiranje terena ili kako bese...
Takodje mi se desava da kad u brazdi iz plivajuceg preklopim rucicu za zakljucavanje hidraulike, pa desnu puknem na dizanje, da ipak digne plug.
Negde na nekom forumu procitah da taj redosled ostavlja plug na zadatoj radnoj dubink, a da se otvara kruzni tok ulja koji aktivira onaj cilindar na levoj cizmi ispod kabine i da je to bas pravo kopiranje terena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Onaj cilindar ispod lijevog točka je najobičniji hidro-akumulator.
Tim dodatnim razvodnikom se on ubacuje u igru ali tačne detalje nemogu reći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh