• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Njemu je radna 80 i nikada nije digao ni za stupanj više.Tako da mi se 60 čini prehladno.Na 100 ju može dignuti jedino da mu maknem kiler skroz.Ako je radna 80 onda tako i mora biti,sve što je hladnije ili toplije od toga nije dobro za motor.Meni je cilj da mi traktor služi što duže.A koliko znam ako je hladan motor onda i troši više.To je još jedan razlog da se to sredi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
a ja svom izrezal kućište od termostata...i morem ti reć da dok stoji niš ne troši...samo kad ga upalim..:icon_wink:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kojeg ti imaš?I zašto si to napravio?Svaki motor je i malo lijen dok je hladan,kako na autu tako i na traktorima.Tako da bez termostata sigurno nemože biti bolje ni na koji način.I još motor prije ode kvragu kad tako radi.Ja sam riješio problem,bilo je komadića brtve kak je Savo rekao ispod.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
52-ku...
generalno gledano, za moj posal nikad ni neće postić radnu temperaturu, tak da mi je svejedno...
ti nekvalitetni termostati delaju sranje, moj je zakuhal zbog toga, i sad više neće...nikad!
a to kaj veliš da je lijen i da se bude oštetil, o tom potom...moj ide dobro i ne troši previše, tak da ti niš ne vjerujem :(rofl):
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma to ja izmislio.Trebao si kupiti orginal mtz termostat a ne češko zamjensko sranje.I onda nebi radilo sranja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Možda bolje da nema termostat moj je imal pa pukla radilica na nekih 600 rh :icon_fU:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,232
Tvoj se prehladil, kad nigdar ni bil pod krovom :(giggle):
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Moj ga ima pa na 7000 još nije pukla :(think):.Možda bolje da ga i ja izvadim skroz.Jer vidim i susjedu isto stalno odlazi dihtung glave na skoro novom zetoru.Sigurno zato kaj ima termostat.Budem mu predložio da ga izvadi skroz,da mu nebi još i radilica pukla zbog njega.A ja ću redom sve poskidati na autima isto.Jedino neznam šta da na torpedu skinem.Možda da mu skinem remenicu od turbine.Neznam kak se inženjeri nisu sjetili toga,em bolje,em jeftinije...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Jel taj traktor imao filter ulja?I kak to uopće dođe u motor?Znam za jednog John Deere-a kojem je pukla radilica i klipnjača nakon zamjene dihtunga glave.Lik je to radio u hladu ispod trešnje i upao mu komadić suhe grančice u neki kanal.Našli su ga na generalki
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nije bilo u ulju več u radilici zbog toga je i pukla nekad se to nije moglo dogoditi valjda je rus bilo pijan dok su ju lijevali. U to vrijeme je dosta njih pucalo .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kak i nama na torpedu.Još je ima stari negdje u garaži,tu gdje je pukla je u sredini kao šuplja praznina sa malo nekakvog pijeska.Lijevani materijal hoće biti porozan i nečist.Zato se takve stvari danas kuju i glodaju u završni oblik.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Danas zaboravili na kovanje i centrifugalni lijev malo mi čudno za Torpeda kad su se pojavili nijemci zu poslali samo 4 rezervne radilice . Rođak mi bil direktor nabave u Poljoopskrbi .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Lijevani materijal je sranje što se toga tiče.Ja dok sam još radio u struci i lijevao konstrukcije od kobalt-krom legura nagledao sam se svakakvih sranja.Em poroznosti,em neujednačene strukture zbog toga što se neki dijelovi hlade sporije a neki brže.Znalo je ostati i komadića kalupa u materijalu.A ono što smo glodali u cnc stroju tu nikad nije bilo problema.Sve je sjedilo i pasalo kao saliveno.A lijevane konstrukcije se se znale savinuti kod hlađenja pa više ništa ne paše.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
stalno odlazi dihtung glave na skoro novom zetoru.

Sad i ti prdiš ko još jedan tu.
Možda i bolje dihtung glave nego da ga svake godine 2 puta rastavljam na pola jer odlazi lamela, korpa, masti ko IMT i svašta nešta. Govorim o belarusu 820 kakvog i ti čini mi se imaš. Tak da nemoj previše bučiti. Nebi štel još svašta reči. Svaki ima svoje mane a ponekad je sam šofer najveća mana. :(handshake):
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja ništa ne prdim. Na prdac odgovaram isto tako.U pravu si da je sve do šofera,zato je moj sa sad već i malo preko 7000 sati suh ko barut a lamela promjenjena samo jednom.Ja sam samo postavio jednostavno pitanje.Ili bih trebao šutjeti dok me netko jebe?Jer to sigurno kod mene ne prolazi.Tako da ako ti se da natezati bezveze samo reci,potrošit ću malo svog vremena uzalud
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Normalno da je šofer bitan no usporedba zetora i rusa novih je razlika nebo zemlja za voziti a kvarovi novih rusa su daleko veči turbina elektronika no nakon dva rusa mali novi i mtz stari nikad ih više nebi poželel uz dužno poštovanje onima koji ih imaju .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ja baš nisam skužio da te neko jebe. To tvoje slobodno vrijeme radije provedi u traženju pogodnih tabletica za smirenje. Za razliku od tebe meni se neda trošiti vrijeme na takve gluposti. Uživaj u sebi.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Željko,rusi nemaju elektronike...da opet ne mlatimo praznu slamu jer ja stvarno nemam živaca za zetoraše.Ali reći ću jednu stvar,tvoju priču sa pucanjem radilice na 600 sati već i vrapci na granama znaju.Toliko si je puta ponovio u bezbroj različitih tema da je to strava.A opet da se razumijemo mtz i zetor nisu za usporedbu.Mtz je jednostavno jači i brži u svakom poslu u usporedbi sa zetorom iste "snage".Neki to neće prihvatiti ali to je činjenica.Što se kvarova tiče ima tu kod mene i zetora i mtz-ova i svi kupljeni skoro u isto vrijeme.Zetor se više kvari,i to stvari oko motora i getribe.Na mtz-može puknuti neko crijevo ili otići lamela ako je vozač za ništa.Ili može zdrobiti getribu ako ima asinkroni model kao mi pa nezna šaltati brzine bez krčanja.Ja opet neznam čime sam ja tebe i dadu uvrijedio.Pitao sam za pomoć oko termostata i jedna osoba mi je pomogla i na tome sam mu zahvalan.A vi drugi ste došli podjebavati i opet ste se našli zbog nečega uvrijeđeni.To mi još nije jasno!Jel,taj razlog zbog kojeg ste se vas dvojica uspjenili.Ali kako god bilo,meni se neda bez razloga tu svađati.Ako ste se ustali na lijevu nogu,ili vas žene zajebavaju doma to nije moj problem.Idite u birtiju i ispucajte te probleme,odnosno utopite ih.A ako se baš hoćete svađati bezveze onda može i tako,iako ja nisam za to ali udovoljit ću vam.Jer sam dobar čovjek.A što se tiče turbina,to odlazi na svakoj marki traktora i to zbog samo jednog razloga a taj razlog je VOZAČ.Ili ne mijenja ulje redovito p je prljavo,ili ga odmah gazi do kraja dok je motor i ulje hladno.Ili ga pak gasi odmah nakon što ga je gazio pod punim gasom.Turbine ovise o ulju sve ovo što sam naveo je uzrok kvara ležajeva ili osovice u turbini.Te stvari bi ti trebao znati prije nego napišeš "kvare se turbine"
 

Najnoviji postovi

Na vrh