• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je zato neki dan u firmi kod brata na zetoru semering i neke sitnice na prvoj vuči 4000 kn a bome se i kvari kad radi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nisi me sa ničim uvrijedio ali neznam niti sa čim sam ja to tebe toliko uvrijedio. To šta imam zetora ne znači da sam zetoraš niti ga dižem u nebesa. Da malo bolje čitaš zkužil bi to. O snazi nema smisla raspravljati ali eto slučajno sam prošao tamo gdje 82 nije mogao niti prismrditi i tamo gdje je proxima 90 ostala zakopana. Tko se kak ustao i tko koga jebe ostavi na miru. Svako ima svojih problema samo što ih ne vidi od tuđih. Malo se smiri i ne luperaj bez veze. Nikog ne podjebavam niti mi je to namjera niti sam se zbog toga priključio ovom forumu. Već sam puno puta ponovio pa ću opet samo tebi napisati. Niti jedan stroj nije savršen. Svaki ima svojih mana i prednosti. Tak da ne diži sebe i svog Rusa u nebesa. Ne hvalim niti ja svog zetora. Ja nebi mjenjao zetora za Rusa isto ko što i ti nebi Rusa za zetora. Nema više smisla a nemam ni potrebe pisati u ovoj temi pogotovo o glupostima. Uživaj.
Mali - i tebi već sve znamo. Bok !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Dečki, smirite malo uzavrelu krv.
Po problemima na pojedinom primjerku traktora ne može, niti se smije suditi o cijeloj marki.
Neki rade više, neki manje, neki imaju manje problema, neki više...
Neki put je problem loš primjerak, nekad i najbolji primjerak ispadne loš radi uvjeta u kojima radi uz najboljeg šofera, neki put ne valja šofer itd.

Pustite prepucavanja i rasprave, pa nastavimo konstruktivno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemam osjećaj da se svađamo imamo različita iskustva . ZJ možda jedan primjerak nije dovoljan za prosudbu no kod mene su bila 3 sa istim problemima sva 3 nova. U užoj okolici je bilo nekoliko 92 jki i onih jačih trenutno nema ni jednog zašto sam bog zna .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Kao prvo svađe i prepucavanja sa vijeđanjem ovdje neće biti , da se odma razumijemo.
Ovo do sad što ste ''zavarničili'' ću da oprostim al ako nastavite biće svašta.

Drugo , ovo je rasprava o bjelorusu i manite se upoređivanja sa drugim traktorima , to je isto kao ''moj tata je jači od tvog'' , pa nismo djeca , za mene je rus najbolji i u ovoj temi NIKO mi neće niti smije reći da postoji bolji.
Kada pišem u tebi o nekom drugom traktoru tamo ću da čitam da je taj drugi najbolji , ovdje ne.

Evo , neki dan kolegi pukla radilica na MTZu , i šta sad ? Da kažemo da je najgori?
Pa jeste , baš je bezobrazna jer je pukla nakon 40 i kusur godina korištenja , uz napomenu da je još uvijek na ležajevima H1 , za ove ''strance'' koji ne poznaju ruse to znači da je još bila na standardu.
A o (ne)održavanju tog traktora da ni ne pričam , o radu u ekstremno teškim uslovima ću neki drugi put.


Velika razlika je u samim nama , ljudi koji voze ruse obično ovdje pišu svoje probleme bez izmotavanja , dok neki drugi kojima se pokvari traktor ćute i šalju PPove sa pitanjima šta i kako da riješe , nešto ih sramota kad se ti ''fini'' traktori pokvare pa izgleda nebi o tom javno.
Nisam samo ja dobijao takve poruke , evu tu i muhe neka potvri i sam koliko je on dobio upita na pp.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
ovoj temi NIKO mi neće niti smije reći

Zanimljivo. Ja ti eto baš neću reći šta mislim o tome a ti sam zamisli i bilo koji drugi pa da si neznam što u stvarnom svijet i na ovom forumu. :icon_butt:
Ovakav način komunikacije ne podnosim niti oči u oči a još manje ovdje. Radite šta očete, boli me neka stvar. Mislim da sam ovdje i na ovom forumu sve rekao. :fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Dado , u ovoj temi ne,
U temi zetor kada je budem čitao prihvatam da je on najbolji , ali tamo.

Željko , možda je od rusa bolja ruskinja , otvaraš mi vidike , hvala. :biggrin:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ma niti jedan nije najbolji, da se opet ne ponavljam, samo to neki neče da shvate. Netreba se nikome sprdati i zajebavati zato što netko ima problema ali eto uvijek se nađe neki nadobudni kome se nesmije mali prst pokazati. Ma nema smisla opet bude po starom. Ruskinje su doobre ! Uživajte svi zajedno. :icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nije li Belarus Ukrajinski? (Minsk TZ).
Ukrajinke su najbolje :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa kažemo ruski jer je Minsk bio pod SSSRom u vrijeme proizvodnje većine traktora.
Pa ruskinje , bjeloruskinje ili ukrajinke , teško pitanje na koje nemam odgovora pa onda radi sigurnosti biram sve.:biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Mea culpa. Je, Bjelorusija. Pomiješal sam Minsk i Kijev.
Ali Ukrajinke su nekad bile popularne u našim krajevima:(giggle):

Savo prijatelju...nisi to više tak mlad.
Ne sve, već jednu po jednu :icon_winkle:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
u kojoj bi ja brzini trebal orat sa 52-kom?...imam imt 755 (10 cola ko nezna) i vozim se u 4. bez problema, pa čak i u 5. ...ore duboko, netreba špere, okreće dobro brazdu...samo u odnosu na vladimirca (s kojim sam dosad orao) budem prerano gotov...oranje čista zajebancija...čak se ni ne naprežem...jedino me hebe hidraulik, jer je kontra od vladimira...:(happy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisam samo ja dobijao takve poruke , evu tu i muhe neka potvri i sam koliko je on dobio upita na pp.

Nepitaj, možda i više nego postova......

pp treba ukinuti, ali ti ionak znaš kaj ja mislim o tome i kaj sam forisaral oduvjek. Imam i dokaz za to negdje pospremljen.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Dado,opet ću ponoviti istu stvar.Napao si me bez razloga,i u citatu naglasio dio o zetoru.Ako nisi shvatio ja sam zetora spomenuo iz zajebancije jer je riječ bila o termostatu.Apsolutno nikakve veze nije bilo sa tobom niti se tebe spominjalo.Tako da stvarno ne vidim u čemu je problem.Ti si rekao da ne bučim i što još,pa me zanima čime sam te isprovocirao.Sam si počeo svađu i onda ti odjednom ne paše takav način komuniciranja?Daj me nemoj.I daj mi molim te reci čime ja to dižem svog Rusa u nebesa??Čime?Time što sam pitao zašto mi termostat ne radi?

Savo jel su stariji modeli mtz-a imali onaj preliminarni filter ulja na cijevi?Onaj mali okrugli?Ako znaš na što mislim
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Danas sam se malo poigrao sa starim termostatom i izgleda da se on može i popraviti.Ostao je malo otvoren jer je valjda opruga što ga zatvara oslabila pa ga nije gurala do kraja.I ja sam malo samo otpustio ovaj vijak gore i sada zatvara normalno.I stavio ga nazad u traktor a novi spremio za rezervu,i evo radi odlično.





Nema do ruske domišljatosti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
U stara dobra vremena su stvari pravljene tako da mogu da se popravljaju , danas je to drugačije , nažalost.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Evo i ja sa malo igram nakon što sam dobio trunku slobodnog vremena od branja. :drink:

Slaže se jedan D243 , možda čak da bude i D245 :icon_super:

vii0ps.jpg
[/IMG]

24pxixz.jpg
[/IMG]

2cok3gg.jpg
[/IMG]

2wecqzd.jpg
[/IMG]

1415j05.jpg
[/IMG]
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kak poravnat blok na mojoj 52-ki a da sve skupa ne skidam i ne nosim u radionu...?
opet mi je probila brtva glave, pojaviše se balončići i pjena izvana...sve je uređeno po p.s.-u jedino što mi je sumnjivo je blok...
 
Na vrh