• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

s njegvim materijalom 1500e?
ma ja pitam jel mi se sviđa traktor a u planu je kupnja nekog 130ks pa će se još malo tražit pa ako nešto dobro novo povoljnije naprave kao ovog rusa uz pristupačnu cijenu bilo bi ko bog meni. a kolko znam rusevi nisu loši i servis i djelovi su osigurani. a kakv je traktor inače rus po potrošnji i kvaliteti naspram neznam nekog malo boljeg traktora zapadnjaka? imao sam priliku vozit se u rusu i dopalo mi se samo kaj me muzika kreštala tak da traktor opće nisam čuo. i dosta je dobar kolko sam se bio vozio svidio mi se jako
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Neznam, ovako samo pričamo...svakako se može jeftinije napravit nego kad se kupuje tvorničko precijenjeno za 5000 E.
Dobar je Rus, ima snage kolko hoćeš. Neznam Kikic dal si čitao, al sa 820 (81 ks) orem s 3 br 14" V&N plugom na srednjoj zemlji tako da...ima snage... Troši više od npr. Zetora, al JD također troši puno koliko sam čuo...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
s njegvim materijalom 1500e?
ma ja pitam jel mi se sviđa traktor a u planu je kupnja nekog 130ks pa će se još malo tražit pa ako nešto dobro novo povoljnije naprave kao ovog rusa uz pristupačnu cijenu bilo bi ko bog meni. a kolko znam rusevi nisu loši i servis i djelovi su osigurani. a kakv je traktor inače rus po potrošnji i kvaliteti naspram neznam nekog malo boljeg traktora zapadnjaka? imao sam priliku vozit se u rusu i dopalo mi se samo kaj me muzika kreštala tak da traktor opće nisam čuo. i dosta je dobar kolko sam se bio vozio svidio mi se jako


ovako Zjocko samo meni pravi hidrauliku i nikom drugome :) :) sala....ovako sto se risa tice i servis i dijelovi ja sam odusevljen...ima tu preko u madarsku koji su dijelovi jeftinijih nego kod nas za nekih 20-30% sve zavisi sta kupujes...cuo sam da mozes dobiti i racun ali moras prijaviti carinu...a sto se servisa tiče bili su dva tri puta...ne sjecam se vise...znam da je moj pok otac tjedan dana prije zvao....i oni kazu kad i u toliko dolaze i oni su stvarno dolazili na vrijeme...nikada se nismo zalili na njih...majstori su super...mislim da ga zjocko sigurno zna...covjek malo jači...mislim da se zove stjepan kozaric ili kozarac...kazem uglavno nesjecam se....a sto se tice voznje...malo je visok...bar moj i dosta se ljulja...ali ako vozis polako navijes muziku :) stignes na vrijeme...jel da...ne utrkujemo se na njivi...mi imamo vremena...:) a u kabini je dosta tiho...lijepo mozes glazbu slusati...moj motor je nesto malko bucniji jer je turbo...a mozda i nije jer nisam se odavna vozio u 820 rusu tako da...cini mi se da je bucniji...menjac jest malo grub...ali to se rijesi u par sati dok skuzis kako ide i gdje ide...da mozes skoro bez krčanja ubacivati...a potrosnja...ja bas ne gledam na to...jer sada svi novi traktori puno troši...mala kubikaže motori a velika snaga tako da..ne gledam na to...znam da po jutru sa 3x14 na dubini 30 cm oranja...jako losi uvijeti...puno proklizavanja...ali blokada je tu pa nije bilo proklizavanja tako jako...mislim da ima video tu...trošio je oko 22-25 litara po jutru...s time da po jutru imam ucinak nekih 50-55 minuta sa uvratinom pooranom...eto toliko o rusu...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

aha a dobro malo je potrošnja veča al to je normalno za rusa al to se ne gleda baš al kad gledam bilo koji drugi traktor npr jd i zetora nije velika razlika dok sam jako zagrizao za mf kakvog ima bogec al mislio sam kaj će mi traktor 4 cilindra meni treba glavni u dvorištu za 3x16 okretače i 3 m sijačice i rotodrljače u kompletu pa sam pitao za mf 130 ks i kad mi je sve nabrojio od opreme kaj je u standardu i još sam ja planiral ehr i tak pojedinosti kompresor i uljne kočnice i prednju hidrauliku kad mi je reko cijenu skoro sam se srušio dok me za rusa zanima jer znam da su dobri a cijene su prihvatljljive za određenu snagu jer mi nije tolka udobnost bitna i ostale gluposti za to postoji auto meni kad kupujem traktor onda kupujem traktor. za mene nije traktor dok prilikom mjenjanja ne pustiš kvačilo i9 malo s rukom promjeniš i dok nečuješ grrrrrrrrrrr malo ovo je sve prefino postalo. ja se rade vozim s fercem koji svaku brzinu ima pod grrrrrrr nego nešto elegantno. ja trebam traktor za rad u polju da je jak može tjert zahtjevne stojeve i da ima radio netreba ni klime ni ništa i to je to a ovo ostralo mi je sve nebitnopreciznost i sve finoča onda kad sjednš u auto koji prelazi 15 godina neznaš ga vozit jer imaš prefin traktor pa se moraš učit na auto jer ispada ko da si iz auta sjeo utraktor a ne iz traktora u auto. traktor je traktor i sama riječ govori i zato je rus zakon
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

a sto si rekao da klima netreba...ooo to sam i ja rekao dok nisam sjeo u case 80...vani 35+ a u kabinu milina..skoro pa zaspis :) cuj...sve je to ok...ako ne radis puno zemlje...ni neznam koliko radis...tako da drugo je mf a drugo je belarus...jer belarus je malo grub traktor i imas sta komati...a sto se masey tiče on jest skup ali je jednostavni od rusa i lakse je raditi s njime i ugodnije...jer ja sam htio u rusu po 12-14 sati raditi s njime...ja dojdem doma covjece nista ne osjetim...jedem spavam i ujutro se dignem i opet...uopce neznam za sebe a raditi se mora...pa nije samo 12 sati malo...pogotovo repu kada sam sijao...vadilica doslao ona dojde i ode....niko nista te nepita...dnevno sam htio odvesti po 25 tura na udaljenost oko 10 km na deponiji..a nas desetoro svaki po jednu prikolicu.svako rupu sam znao zaobici na cesti koliko puta sam prosao,100 puta sam silazio iz traktora do otvorim stranice da iskipam..pa zatvaraj i teraj nazad...cak ni jedan rezervar nije bio dovoljan za 12 sati..a 130 litara mu je...po 16 sati sam onda znao biti u traktora.a prebacivanje brzine majko mila...ma kakva teretana...da vidis kako ruke ocvrstu :)..kada vadilica stane svi stajemo na pola sata i jedemo...onda opet...a sto je fora nismo samo meni znali vaditi...nego jos smo isli u ispomoc...jednimo drugima...kuda vadilica tuda i mi..ako mislis tako raditi kao sto sam ja radio onda bolje zaboravi rusa...uzmi nekog zapadno ako finacije dopuste...ako zelis raditi sa rotodrljacom od 3 metra i sijacicom...imas sta se ti tu okretati...pa stani na kvacilo..pa nekad nece od prve...pa ponovo...i tako patis i sebe i lamelu.i traktora..ovako ako imas reveres(naprijed nazad bez kvačila) oj bajo moj..dignes strojja...automatski kardan zaustavi se(ako imas tu opciju).klik nazad on lijepo polako nazad...klik naprijed.ide naprijed..pustis stroja.automatski se kardan ponovo ukljucuje...stisnes dugme tempomat.(ako ima)..automatski se ubrzava kako si namjestio..uhvatis pravca...i uzivas...naravno da sve to košta i novaca i novaca...ali ja mislim da se to isplati...tako da sada znas zasto se dvoumim izmedu rusa i zapadnog...da to sve rus ima.i da tako kosta sa svom tom opremom :) onda druga prica...bez razmisljanja po njega idem :blackeye
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

znam al rus i je takav inače malo tvrđi al sam prije nego sam imao u planu kupit ovog mf3080 kojeg imam kupit rusa 130 s prednjim utovarivačem i kardanom i hidrauliko s her, revrzerom i full opremom kaj je rus imao za 35000e s pdv to na početku kad su izašli te serije 130ks s ravnim prednjim mostom. bio je isti kao i ovaj na sliki goreal nisam bil baš kod papirnatog šarenog lišča a i bio mi je dosta velik i mislio sam kaj če mi takva mrcina u dvorištu onda moram velike strojeve kupovat pa poslje sam kupio mf i njega sam imo kaj mi je isto bio malo velik za strojeve pa sam kupio strojeve koje koje treba i tjerat sad s tim da mi treba traktor od tak jedno 130 ks da nemoram za sve vuč mf stalno jer prekaopčim ga u danu za sjetvu 3 puta a ovak samo traktor zamjenio. bio je u gudovcu prije par godina izložen na navozu gore i otvoren s prednjim hidraulikom i utovarivačem i i svidio mi se al je bio stvarno velik pa na kredu bi ga uzeo al da je bio jedno 100 ks i da je bio manji al ovaj mi je stvarno bio velik. a sad mi je možda malo žao. al dobro služi mene i mf i ima klimu koja je smart u traktoru pogotovo ako moraš izač par puta van na +35 i natrag na hladno ili glava boli ili se prehladim jedno obavezno
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

:lol: :lol: :lol: da da pitam se čiji? lijepo imaš samo njih dva ili?
 
R

Rajtek

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine, a kak tak malo r/h???
Pa kaj ne radiš ti 50 Ha???
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

radim 55 ha :) jer ja neradim sa kompliciranim strojevima :) cuj u kada smo kupili rusa onda je i rx-100 nesto radio..a sada samo rus radi...

kikic samo rusa i dajca imam..
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

petar kaže:
Danke, fino ti to održavaš i paziš, svaka čast!

a cuj trudim se da to sve bude ispravno i kako je red...
 
K

Kojcica

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine vidim na tvom rusu jednu zanimljivu stvar,kod tebe je original gramer sediste u traktoru,ja sam prosle godine kupio novog rusa ali kod mene je licenca gramer sediste i to mi otprilike izgleda kao kad kupis nove najke patike i one kineske sto jako lice.vec po izgledu tvoje sediste mi se cini da je kvelitetnije uradjeno.I na mom je dosta udobno i sve funkcionise ali mislim da mu fali malo zavrsne obrade.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ja sam trazio grammer sjedalo...to je dodatna oprema...sjedalo je odlicno..odusevljen sa s njime samo da je naslon malko viši za neki 20 cm...da mi nije do pola leđa,da se mogu nasloniti...mozda rijesim to nekako...
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nema vise doplate za Grammer sediste, samo za Belarus-licenca Grammer, kao sto imamo Kojcica i ja. Osnovno je neko MTZ Harmonic. Kazi mi Zrine kako da ubacim radio u rusa. Jel iza one plastike ima necega il je suplje?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Obrisan neispravan link.



e momci moji onda vam zastupnik nevalja...danas kod nas jos uvijek mozes naruciti orginal grammer sjedalo...cak ovi malo jači rusevi 1222,1532 i mozes naruciti grammer zracno sjedalo...izvadis tu plastiku dolje pa ces vidjeti iza imaš označeno kako treba izrezati za radio...a zicu izvuces od napajanja...imas u kabini i žute je boje...barem kod mene :) a crnu prisarafis za masu i to je to..a zice od zvucnika nemožes promašiti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh