• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA kaže:
prijatelju, nemoj 820.1, ja ti toplo preporučam 820.2, ...
A koje su razlike?
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

820.2 ima ravniji prednji most. 820 ima onaj stariji most koji je bas skroz na skroz grbav i ima onih zupcanika unutra koliko hoces. Dok ovaj "ravni" most na .2 verziji ima naku vrstu reduktora na zglobu koji je puno bolje izveden nego prva varijanta a traktor je donekle zadrzao prolaznost svog prethodnika, jer ni ovaj most nije u ravnini, nego su i na njemu poluosovine u 2 djela na svakoj strani...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
ŠANANA kaže:
prijatelju, nemoj 820.1, ja ti toplo preporučam 820.2, ...
A koje su razlike?

evo to što je bobo napisao i ja velim još, novi izgled limarije, blatobrani i poklopac motora i mslim da ovi 820.2 imaju finuju hidrouliku (nisam 100% siguran), i da prednje gume su veče i šire, što je isto jedan veliki plus, a cijenovno nema neke prevelike razlike u odnosu na 820.1 ;) zato preporučam 820.2, ja sam se dost raspitivao oko tog modela, bio sam u Jurvalu i sjedio u njemu, provozao ga i tako, dost je ''bolji'' u odnosu na predhodnika :D

aNaNa040-1.jpg


:mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: BELARUS MTZ

Aha, 820.1 je kockasti. Prednji most je vjerojatno isti osim kaj su na ovom šire gume.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
Aha, 820.1 je kockasti. Prednji most je vjerojatno isti osim kaj su na ovom šire gume.

nije prednji most isti, na 820.1 je onaj baš u obliku L, potpuno grbavi, a na ovom je samo na svakom kotačuu diferencijalu po jedan par zupčanika, tj nema one poluosovine odougora prema dolje, a to je več puno, puno bolje od od onog starog, več podsječa na ravni most, nekoliko ih ima kod mene i oru s 3x14'' v&n i ljudi su prezadovoljni, vele da se taj prednji most ne kvari, a onaj stari da je malo-malo nekaj spucalo v njemu!
 
I

imt 577..

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ipak mislim da cu se odlučiti za 820.1, jer je jeftiniji za nekih 5 tisuća eura, a ja radim samo 25 hektara zemlje tako da ga neću previše silit! Svejedno hvala na savjetima, razmislit cu jos! :D
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

O, vjeruj mi, rusa nisam nikad vozio ali znam toliko o njemu da mozes izvuci traktor koji ce te s prednjim pogonom zezat stalno, a mozes izvuci i traktor ko clan foruma zjockoo da s tim nikad nemas problema. 5 000€ je dosta velika ralika, jesi li siguran da se tu ne radi o jos nekoj opremi (sinhronizirani mjenjac, EHR ??, dodatne hidraulicne prikljucnice...) Jer mislim da razlika u cjeni treba bit manja izmedju 820.1 i 820.2 modela...
 
J

jokapz

Guest
Re: BELARUS MTZ

Evo da i ja kažem nešta o rusu... Ako možeš uzmi 820.2 jer je prednj most puno jači traktor ti je noviji model pa kad ga budeš danas sutra prodavo dobit češ veču cijenu za njega. Mislim da ima razlike i u motoru da je bolji ovaj od 820.2 to si provjeri!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Dobri su oba, i iako ja imam 820 i nemam nikakvih problema sa prednjim mostom, a na sreću ni s ničim drugim, da sad kupujem uzeo bih 820.2, ponajviše zbog prednjeg mosta i guma. Robusniji je , a gume sigurno daju bolji grip i manje pritišću tlo, a što se tiče motora, vjeruj mi, ima snage ko da je 100 ks i siguran sam da ima tu nešto oko tog ruskog inženjeringa, vučem sam sa njim pune kamione tereta van iz blata i slične stvari da ni sam ne povjerujem, al eto, taj vrag ide i ide, pije malo više, al potegne PUNO VIŠE... Eto...
 
J

jd 6830

Guest
Re: BELARUS MTZ

Jedini problem grbavog prednjeg mosta što često odlazi busa ( mjesto gdje se odvija prijenos od snage s zadnje osovine na prednju, spoj dva kardana) on se stalno treba pregledavati i podmazivati. Ja imam 820, 10 godina i samo mi je jednom ostao bez prednje vuče ( kad je ostao bez ulja unutra, onda je spalio sve unutra a popravak je 850 - 1000 kn)
 
P

poljovet

Guest
Re: BELARUS MTZ

Belaruse traktore možete kupiti u Virovotici Poljovet, Osječka 119, također prodajemo Sonaliku, Masey Ferguson, Case i Zetor. Više na www.poljovet.hr
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

tko jos danas kupuje rusa kada je kriza na vratima
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine jesi zadovoljan sa rasipačom pitam jer i ja imam takav
 
M

miki78

Guest
Re: BELARUS MTZ

imam rusa 892 star godinu dana. i 592 radnih casova, i imam jedan mali problem! curi mi ulje na hidailici negde ispod sediste , tamo gde saraf za fino stelovanje hidraulike, a neznam gde ? pa vas molim da mi kaze neko ako zna sta treba da dotegnem? hvala unapred :(
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

neka te to nesekira to kod rusa znači da ima ulja, :lol: :lol: :lol: a koji ne curi da mi ga je viditi
 
M

matrix1234

Guest
Re: BELARUS MTZ

e ovako zanima me za koje pare mogu dobiti belarusa duplaka mislim ove starije verzije ltz,mtz il koji vec koje godiste
 
S

slavonac 4

Guest
Re: BELARUS MTZ

sve zavisi u kakvom je stanju traktor
ako je nekakav krš i u raspadu to se da nabavit i za sitne pare
ali ako je uredan s instalacijom,papirima,registriran solidan motor i solidne gume mislim da rusa 82 nećeš naći ispod 4500 ,do 5000 eura
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: BELARUS MTZ

pa, cijena je ok.. pribliznu cifru smo dali za mf-a iz 92. prije neke 3 god.. :scratch
 
Na vrh