• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

Bimbo kaže:
traktori su dobri imaju snage ali je ovaj malo skup probaj rušiti cjenu kolega je kupio belarusa 82. 94.god. 2800€

Ma jeste cijena povisoka, nema šta...ovdje u BiH su cijene traktora inače nenormalne, posebno ako imaju prednji pogon. Znam neke ljude koji se bave uvozom traktora iz Njemačke i Švajcarske, vidjao sam kakve grobove uvoze, samo operu i prefarbaju i prodaju tako da na jednom traktoru zarade minimalno 2-3 pa i 4-5 hiljada evra. Gledao sam prije neki dan nekakav veliki Zetor, star ko Metulazem, al je njega lik ofarbao da se sav blista...znam mu sina koji se izlajao kako je plaćen 4000 evra u Njemačkoj, a ovdje ga prodaje za 22.000 maraka (11.000 evra!!), a najcrnje je što će ga prodati za te pare. Mnogo ljudi se sad bavi uvozom i nenormalno nabijaju cijene - posebno ako ima prednju vuču...npr, one staaaare Fiat ili Štore traktore iz šezdesetih nema šanse kupiti za manje od 7-8 hiljada evra...ma užas.

Evo čuo sam se s likom oko Belarusa, moglo bi se nešto pričati oko cijene (za 3k evra bi se mogli dogovoriti :) ), poslao mi je i par slika, evo jedna:

5ai3jm.jpg


Kaže da su sve gume nove i da je u dobrom stanju...ovako na slici izgleda dobro, ali treba to uživo vidjeti. Mene brine mjenjač, čuo sam da je ludnica kod ovih mašina - hoću li ja znat krenuti sa ovim čudom :) ?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: BELARUS MTZ

kolega ima takvog 52 vuče sa njim 3x10 u normalnim uvjetima nema nikakvi problema sa njim,mislim da savo ima takvog siguran sam da će ti napisati nešto o njemu,dobre i loše strane
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

Bimbo kaže:
mislim da savo ima takvog siguran sam da će ti napisati nešto o njemu,dobre i loše strane
ima ima :mrgreen:

ja imam 52jku 73 godiste i rokam sa njim vec 4-5 godina , kupio sam ga kao poprilicnog krsa i sada je sredjen sve osim farbanja , valjda i ono jednom dodje na red majku mu

mjenjac ti je jednostavan toliko da ces se iznenaditi , nesto kompikovaniji je onaj od vazdusara T40 , ovaj je mila majka
imas naprijed 9 brzina nazad 2
raspored brzina mu je za rad idealan , malo imas problema posto je veliki raspon izmedju 8 i 9 posto je 9 puno brza u odnosu na 8 pa kada zalijeces neki veci teret onda bude gusto

sa njime tjeram rotodrljacu LELY 2.5 lako
onda plug 2X14 LEMIND (kod mene je teska zemlja) ali i on ide lako
pa prikolica 5tonka sa duplim gumama po osovini tjeram na njoj 8 metara drva
pa viljuskar , dizem lako do tone na njemu
pa imam i prednje poluge i na njima derem sa kasikom sirine 2.5 metra
ma nema sta nisam kacao za njega i nikada nije odustao , zilave su te masine samo mozda malo i precijenjene sto se tice para

posto sam i ja iz BiH i poznata mi je ta problematika , kako kazem mnogo ali mnogo puta sam prosao ove sa nalickanim traktorima koji ostaju u blatu a ja samo gas , mislim nalickanim od 7 8 9 hiljada evrova i opet ne zarsava posao sa njim

dijelova u srbiji koliko pozelis , evo bas sam stigao prije pola sata iz NS isao po nov anlaser koji je placen 125 evra , nadjite mi IJEDAN traktor koji ima jeftiniji alnaser
i svi ostali dijelovi su relativno jeftini , malo su ti skuplje one kindjurije nego sami mehanicki sklopovi
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: BELARUS MTZ

pa koje su cjene tix belarusa,ima ih negdje i po 5000km,da nije to totalni krs,kolko sam ja skonto da solidan belarus duplak moze nac za 6000,7000km,mene konkretno bi zanimo trakotr do 60 ks belarus,a ovi t40 su nekako skuplji u odnosu na mtz,zasto??????
inace prije jednu godinu sma imo kompezaciju,zamjenu belarus mtz82 neznam koje godiste za mog tomicu 420,traktor za traktor,doduse bila mu je pukla zadnja guma sto je malo veci izdatak,kaze lik to mi je vraceno u racun i nije mi potreban,zamjeni bih ga za tvoj traktor,ja sam odusto iz razloga sto nisam znao kakvi su to traktori,mislio sam da se stalno kvare,ali izgleda da sam se debelo zajebo
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

sad amlo listam mljekarski list i naletim na belarusa 130 ks za 27 973 eura +pdv. e sad mene zanima čujem da su dobri traktori i tu rade neki ljudi samo s 92 ks mene baš ovaj interesira. s obzirom da je ogroman jel zadovoljava te novce. kako stoji s potrošnjom djelovi i to. vidim ima predviđeno da duple kotače samo kaj je jako velik kaj mi se baš ne sviđa al inače za velike poslove bi poslužio.
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji imaju belaruse. al bojim se prevelike potrošnje jer je 6 cilindra 130 ks :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji imaju belaruse. al bojim se prevelike potrošnje jer je 6 cilindra 130 ks :roll:
svaka kap koju potrosi nije uzalud , svaku posteno odradi

rusi su na glasu kao veliki potrosaci jer bar vecina ljudi kod mene poredi rusa i fegusona :lol: to je nego i zemlja porediti neki duplak od 70 konja sa nekim solasom koji je duplo slabiji je u najmanju ruku smijesno :lol:

a tek oni koji nisu imali priliku da vide kako rus ide kroz blato , to je silovanje , ja kada upadam u baru ja je ispraznim :mrgreen:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Re: BELARUS MTZ

ja mislim da je 1976 nisam siguran :scratch mogu provjeriti a nalazi se u prnjavoru i duplak je
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
kikic MF kaže:
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji imaju belaruse. al bojim se prevelike potrošnje jer je 6 cilindra 130 ks :roll:
svaka kap koju potrosi nije uzalud , svaku posteno odradi

rusi su na glasu kao veliki potrosaci jer bar vecina ljudi kod mene poredi rusa i fegusona :lol: to je nego i zemlja porediti neki duplak od 70 konja sa nekim solasom koji je duplo slabiji je u najmanju ruku smijesno :lol:

a tek oni koji nisu imali priliku da vide kako rus ide kroz blato , to je silovanje , ja kada upadam u baru ja je ispraznim :mrgreen:

znam zato i pitam . vidio sam tu kod mene kaj rusevi rade u blatu ovi 90 ks. al ovo je 6 cilindra boschova (visokotlačna pumpa) al opet mi se čini da je potrošnja naspram massey i to velika zato sam skeptičan.dok za te novce nemogu nikakav 130 ks traktor kupiti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
znam zato i pitam . vidio sam tu kod mene kaj rusevi rade u blatu ovi 90 ks. al ovo je 6 cilindra boschova (visokotlačna pumpa) al opet mi se čini da je potrošnja naspram massey i to velika zato sam skeptičan.dok za te novce nemogu nikakav 130 ks traktor kupiti
to kad je bosceva puma ( valjda orginal :scratch ) onda je traktor jači ?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

pa vjerojatno ja kad je novi traktor. bosch sistem ima hidraulike i visokotlačne pumpe.
 
P

pizdoljubac

Guest
Re: BELARUS MTZ

moje je mišljenj da su to nikakvi traktori samo JOHN DERRE
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

pizdoljubac kaže:
moje je mišljenj da su to nikakvi traktori samo JOHN DERRE


JOOJ, sto ovakve padobrance naprosto OBOZAVAM...

Nadimak vrlo mastovito odabran, odgovor na temu vrlo dobro obrazlozen i potkrijepljen cinjenicama iz (svog ili necijeg) iskustva, a cak ni ime "boljeg" traktora nije ispravno napisano...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

pizdoljubac kaže:
moje je mišljenjE da su to nikakvi traktori samo JOHN DERRE
a fali malo i slova , ma nije bitno shvatili smo poentu :lol:

ovakvom liku kada opalis bananu to ti je bolje nego da upises u crkvu
 
D

dusantrbic

Guest
Re: BELARUS MTZ

evo ovako imam belarus 820 tri godine ntako da imam već dosta iskustva sa njim što se tiče goriva ruski traktori nisu za vozanje bez veze ali kad rade teške poslove zarade svaku kap koju potroše.ja sam sa svoji belarusom prezadovoljan izuzetno snažan traktor izdržljiv i ekstremno jeftin za održavanje a djelovi ali baš svi dostupni u svakom trenutku .nov motor od 82 konja sa anlaserom alternatorom vodenom i boš pumpom košta 3000 eura. jel može jeftinije?ja orem bez muke sa 3x14 i vučem sjetvospremač od tri metra 10 -15 duboko oko 12-14 na sat radne brzine se super usklađuju i u oranju brzinu možeš narediti šta god da vučeš. ja ove traktore iskreno preporučujem.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Re: BELARUS MTZ

pizdoljubac kaže:
moje je mišljenj da su to nikakvi traktori samo JOHN DERRE
Ja vjerujem da on nezna ubaciti u brzinu auto a o traktoru da nepricamo :lol:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: BELARUS MTZ

mi imamo belarus 105 ks sad će več 7 god i jako smo sa njim zadovoljni, a na njemu imamo i utovarivač.
potrošnja kod rusa nije velika, ja sa njim orem sa punim rezervarom od 120 l 3 dana naravno dan od 9 do 5.
vučemo sa nim i balirku kod koje jako malo troši baliraš cjeli tjedan svaki dan sa jednim rezervarom goriva.
pa tako da mislim da se taj traktor jako isplati kupiti pogotovo nokome tko ne radi puno sa traktorom.
pa zar je bolje kupiti bilo koji drugi traktor od 100 ks za 50-60 tisuća eura ili rus za 25 pa da ti onda stoji??
ko puno radi naravno da će kupiti nešto bolje ,a i ne mora značiti da je i kvalitetnije i udobnije.
rusevi su jako izdržljivi traktori ,a noviji modeli imaju i sve više elektronike.
mi sa našim radimo oko 500rh godišnje možda i više i on je jako udoban ,a to što nema tipkice i ostale druge gluposti to mu ne fali sve napraviš i ovako ništa nisi brži ako imaš punu kabinu gumbića koji ti može riknut taj čas pa ga ostavi onda na polju i odi doma pješice.
za finije poslove baš i nije ali ba baliranje ,oranje i pripremu je dobar, a za sjetvu i za neke fine poslove postoje manji i okretniji traktori iako i rus to sve može raditi.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
Bimbo kaže:
mislim da savo ima takvog siguran sam da će ti napisati nešto o njemu,dobre i loše strane
ima ima :mrgreen:

ja imam 52jku 73 godiste i rokam sa njim vec 4-5 godina , kupio sam ga kao poprilicnog krsa i sada je sredjen sve osim farbanja , valjda i ono jednom dodje na red majku mu

mjenjac ti je jednostavan toliko da ces se iznenaditi , nesto kompikovaniji je onaj od vazdusara T40 , ovaj je mila majka
imas naprijed 9 brzina nazad 2
raspored brzina mu je za rad idealan , malo imas problema posto je veliki raspon izmedju 8 i 9 posto je 9 puno brza u odnosu na 8 pa kada zalijeces neki veci teret onda bude gusto

sa njime tjeram rotodrljacu LELY 2.5 lako
onda plug 2X14 LEMIND (kod mene je teska zemlja) ali i on ide lako
pa prikolica 5tonka sa duplim gumama po osovini tjeram na njoj 8 metara drva
pa viljuskar , dizem lako do tone na njemu
pa imam i prednje poluge i na njima derem sa kasikom sirine 2.5 metra
ma nema sta nisam kacao za njega i nikada nije odustao , zilave su te masine samo mozda malo i precijenjene sto se tice para

posto sam i ja iz BiH i poznata mi je ta problematika , kako kazem mnogo ali mnogo puta sam prosao ove sa nalickanim traktorima koji ostaju u blatu a ja samo gas , mislim nalickanim od 7 8 9 hiljada evrova i opet ne zarsava posao sa njim

dijelova u srbiji koliko pozelis , evo bas sam stigao prije pola sata iz NS isao po nov anlaser koji je placen 125 evra , nadjite mi IJEDAN traktor koji ima jeftiniji alnaser
i svi ostali dijelovi su relativno jeftini , malo su ti skuplje one kindjurije nego sami mehanicki sklopovi


Hvala velika na izdasnim informacijama, evo bas ja i otac ozbiljnoo razmisljamo o nabavci nekog MTZ52 posto bi nam on odgovarao sa snagom i velicinom. Kakve kocnice oni inace imaju, jel se prednji pogon ukljucuje automatski ili rucno? Ja bih licno preferirao rucno ukljucivanje, posto vidim ovdje da ljudi imaju problema sa automatskim koje se samo od sebe ukljuci kad ne trreba. Ako jos neko ima informaccija i savjeta o tim traktorima, bio bih zahvalan, posebno oko mjenjaca, ako neko ima neku semu ili tako nesto.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: BELARUS MTZ

da se i ja malo ubacim u raspravu ,zakaj belarus poskakuje kad ide na nizbrdicu :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh