• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
dal znate cijenu i kolko je ks i kaj se dobi sve od opreme? i dal netko ima još kakvih slika kabine iznutra i malo sa boka i zadnje strane???? mene zanima sviđa mi se. a prednje lampe se lako preprave unutra u masku to je najmanji problem ako je traktor dobar. a o vaj prednji most mi izgleda kao da je cararov??? ili se možda varam. ;)

taj traktor sigurno nije za nase trziste...jer ih kod nas nema...da tako je to je carraro prednji most...a ja predpostavljam da kosta oko 50 000 eura...to od oka procjenjeno...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

uf dosta novaca. al baš mi je ok izgleda mi niži od rusa inače su oni visoki. ove široke gume i niži je sviđa mi se a dal znaš ks kolko ima? a za čije tržište ga rade?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
uf dosta novaca. al baš mi je ok izgleda mi niži od rusa inače su oni visoki. ove široke gume i niži je sviđa mi se a dal znaš ks kolko ima? a za čije tržište ga rade?


vjerovatno za americko trziste....tamo ima dosta ruseva...pogotovo u kanadi...on ima 155 ks...
 
G

GROF

Guest
Re: BELARUS MTZ

...lipi je zrine., lipi je!., lipo su ga rusi napravili.-

za te novce traktor ji i više negoli dobar., znam neke ljude kodmene u liki ki ji imadu., vozidu ji ko vrag mater svoju., a traktori idedu, idedu!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: BELARUS MTZ

Čini mi se da su Rusi poboljšali završnu obradu. Zgodan traktor. Koliko bi došao takav oko 100ks s tom opremom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

jednom rus uvijek rus :D
ovaj dosta dobro izgleda.ima i EHR jako dobro...
koliko bi mu bila cijena?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

opaaaaaaaa pa jel to moguće da je rus????? :shock: :shock: :shock: :shock:
svaka im čast lijepa završna obrada i bogat opremom sviđa mi se. to je isto cararo prednji most??? izgleda ko pravi neki traktor :mrgreen: :mrgreen: mislim da za ruse to je nešto najbolje kaj su izmislili
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

da...ima carraro prednju vuču...traktor je pun pogodak...ima EHR koliko ja znam BOSCH...vidjeli ste da ima one poluge za kvacenje...to je jako zgodno ...rus je 130 ks...naravno 6 cilindara motor...cijena bi bila oko 45,000 sa pdv-eom...nije tako puno u odnosu ostali traktora u tom rangu...čak sam i ja razmisljao o njemu ali se jako bojim...jer ih ima jako jako malo u HR...pa neznam kako su se dokazali..ali vjerujem da bi mogao proči kod mene...ionako nebi puno radio godisnje...oko 500 cc radnih sati...sa time da bi bio glavni traktor...radio bi se rotodrljacom sijacicom od 3 metra,orao,i evantualno neki transport ako je frka...probat cu se zaletjeti u osijek...ako budem imao volje pa se raspitati o tome seriju...taj traktor je za norvesko tržište.. :oops: jer sam tamo nasao te slike...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Evo zrine, na ovoj slici se malo ljepše vidi mrcina. :mrgreen:
Gledao sam ih u Gudovcu, ogromni su taj i 1523. Stavili su gore svašta od opreme, vjerujem da je to dobar traktor. Negdje sam čuo da je šumarija kupovala taj model, a jednog sam i vidio sa šumskom opremom.
Taj sigurno ima snage i mora ići sa 4 brazde sigurno. :mrgreen:

Obrisan neispravan link.

Specifikacije:

Engine

Turbocharged diesel with direct injection.
Model D-260.2
Power, kW (hp) 96(130)
Rated speed, rpm 2100
Number of cylinders 6
Bore/Stroke, mm 106.5/127
Displacement, L 6.8
Maximum torque at 1400 rpm, Nm (kgfm) 544 (55)
Specific fuel consumption at rated power, g/kWh (g/hph) 222 (164)
Torque backup, % 39
Fuel tank capacity, L 250


Transmission

Differential lock: friction-type, automatic with hydraulic control, 3 modes of operation:
- disengaged
- automatic engagement / disengagement
- controlled engagement
Rear axle: with closed-type bevel gear differential and planetary final drive.
Clutch dry, two-disk, spring-loaded
Gearbox mechanical, synchronized, fixed-ratio, 6 ranges (4/2)
Gear shifting with synchronized clutches
Number of speeds: forward/reverse 24/12
Travel speed, km/h:
forward 2.2-39.8
reverse 4.5-15.2
Rear PTO: independent, 2-speed, hydromechanically controlled
independent I, rpm 557
independent II, rpm 1000
ground-speed, rev/m of travel 4.36


Hydraulic Hitch

BOSCH electrohydraulic system, with force, position and combined control, automatic working depth control.
Lifting capacity at lower-link ends, kgf 7700
Maximum pressure, kgf/cm2 200
Pump output, L/min 60
Capacity of hydraulic system, L 35


Dimensions and Weight

Wheelbase, mm 2760
Length, mm 4600
Width, mm 2250
Height to top of cab, mm 3000
Tread, mm:
front wheels 1545-2265
rear wheels 1500-1950
Ground clearance, mm:
under front axle 620
under rear axle 465
Minimum turning radius, m 5.3
Operating weight less ballast, kg 5000
Weight with front and rear ballast, kg 7600
Tires:
front 420/70R24
rear 520/70R38
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

uhh...bas sam se opet zagrijao za belarus...a nema se kinte :) ja bi jaceg traktora a nema se nema...ajd zjocko sto ti misli dali bi on zadovoljio moje poslove i potrebe? posto radim oko 50 ha....mene najvise muči taj traktor...da znam da neko ima u blizinu pa da odem pa da vidim to cudo...da cujem kako radi...i to...ali slabo ih ima pa jel to znači da je i rizik kupovati ga ? :oops:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Realno, mislim da je dobar, ima svašta od opreme, Bosch EHR je veliki plus, masivan je, a i sam znaš kakvu snagu razvijaju 820 i 892 , pa kako onda ne bi ovaj... Smatram da to i nije tako skupih 130 ks i da je sigurno povoljnije od konkurencije, osobito zapadnih traktora. Dođi na proljetni sajam u Gudovac pa ćeš ga vidjet izvana i iznutra...budem i ja tamo sva tri dana pa ćemo formirat "stručno mišljenje" :mrgreen: :blackeye :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Realno, mislim da je dobar, ima svašta od opreme, Bosch EHR je veliki plus, masivan je, a i sam znaš kakvu snagu razvijaju 820 i 892 , pa kako onda ne bi ovaj... Smatram da to i nije tako skupih 130 ks i da je sigurno povoljnije od konkurencije, osobito zapadnih traktora. Dođi na proljetni sajam u Gudovac pa ćeš ga vidjet izvana i iznutra...budem i ja tamo sva tri dana pa ćemo formirat "stručno mišljenje" :mrgreen: :blackeye :mrgreen:


hehe...jel pa cemo na kraju jos i prodavati ruseve u jurvalu :) a sto se tice onog rusa gore...vidim rezervar je od 250 litara...to je super...stvarno ne izgleda lose....sa klimom i prednjom hidraulikom bi mi bio odličan...ima i ljepsi traktora od rusa...ali su skuplji...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

A ma rus je masivno lijep, mene još uvijek srce zaboli kad vidim novog 820.2 :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

a recimo kolko bi koštao s pdv rus s prednjim hidraulikomovaj 130 gore sa slike? kakvi su inače po potrošnji ti 130 ili rus opčenito s neznam nekim mf iste snage? a ti u jurvalu su isti kao i oni za norveško tržište ili?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

MTZ 1222 45.384,00 EUR 130ks - 6 cil., turbo, sincro, bosch, EHR (sa pdv-eom)

evo cijena belarusa toga...nadam se da je to taj istin...jer vidim po opremi i po seriji...tako da nije skupo uopce...a za 1500 eura mi zjocko napravi prednju hidrauliku :blackeye ...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Zrine, ako ga kupiš napravim ti sigurno. Otići ću ja tamo do Jurvala pa ćemo se možda i provozat, tko zna... Kasnije će ga zrine kupit (pa će bit party :partyman: ) i tjerat doma kao :axe: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh