• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: BELARUS MTZ

Zgodno izgleda! Dali se varam, ili ovaj najnoviji izgleda malo drugačije nego taj na slici? :scratch
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Re: BELARUS MTZ

Uspio sam procitati svih 86 strana u dva dana :D ..ima jos onih koje mtz zanima... 8)
Nauci se puno jer je to sve prakticno iskustvo koje svi vlasnici imaju...
Mene isto zanima taj traktor...odnosno zanima me traktor koji ce biti povoljan za odrzavanje,ne pretjerane cijene u startu,solidnih radnih kvaliteta i koji ce biti brz u transportu...
Osobno mi se svidaju svi ovi oko 80-90 ks...dakle 892,952 (citao sam da je razlika samo u mjenjacu) i noviji..no posto nemam potrebu za novim traktorom traziti su iskljucivo ove nesto starije.
Citajuci sve ovo mnogi su se izjasnili da traktor ide 50km/h cak i vise..neki su cak i mjerili iza njega :mrgreen:
No nakon toga mislim da zrine kaze da je mjerio gps-om i da ide 45?? Sto je sada tocno..ili da si izaberem :D :D
Uglavnom potvrdu za brzinu 892 sam vidio na clipu...cak 53.3 koliko se moze razpoznati na snimci..
Bila je odlicna rasprava na tu temu.Sa time ne zelim ponovo podizati tenzije,no volim saznati bas sve prije nego se odlucim za kupovinu necega,pa iz toga procitajte moje decidirano inzistiranje na tocnim brojkama...ipak je praksa najvaznija.
hvala i forumasu koji je stavio raspored brzina na traktoru...odlicna stvar za matematicare...mister noa i ostale :mrgreen: :mrgreen:

Brzinu od 952 je netko provjerio kod svojeg strica ili ujaka cini mi se..(ne mogu bas sve detalje zapamtiti :D )
Meni je vazna transportna brzina jer imam neke udaljene parcele koje zelim obraditi da ne stoje prazne.Sto se tice poljoprivede tu sam vise-manje pocetnik.Ostala je zemlja u nasljedstvo i zelim to obraditi.Veze me i nostalgija za sve to,sentimentalne vrijednosti i volim prirodu itd...ono sto vec svi vi vec osjecate u radu na svjezem zraku..
Zanima me otkada se proizvode serije 892 i serija 952...kolike su im cijene?U oglasnicima ih nisam jos trazio iako je ovdje receno da se slabo prodaju...
Sto se tice ostalih karakteristika one mi odgovaraju...nisam profi pa mi niti ne treba stroj kojeg necu iskoristiti...lijepo je vidjeti zapadnjacke traktore,no ekonomski meni to zaista ne treba..osim kada bi nasao nekog dobrog starijeg i naravno brzog u transportu 8)
Svaka informacija je dobrodosla.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
mtz 52

Bok dečki novi sam na forumu , imate zgodne komentare čovjeku čak i pomognu, recite ima li tko ovo čudo (mtz 52) trebam prednji most pogona , može bez felgi . Zdrobio sam zupčanike a u Jurvalu cijene nebulozne :evil: . Javite hvala.
 
M

mirororo

Guest
jel ima ko saznanja da bi netko prodao belarus novije generacije 820 ili 920 i neki slican tim traktorima
 
M

mirororo

Guest
hmm..kojeg bi belarusa? o tim stariji neznam bas nista...ali znam o ovima..552,820,892,950...te serije...za šumu bi ti bio cak dobar i 552 i 820 belarus...primjer 820 belarus moze sa nači od 30 000-45 000 kuna...a godine im se kreće 91g-95g i za jeftine novce mozes ga dobro srediti...

jel ima netko za prodaju takav traktor
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
jel ima netko za prodaju takav traktor

Imam i ja mtz 52 super turbo s kabinom nije reg cijena dogovor može zamjena za polj strojeve.Ovaj je vodeno hlađenje a od savoris t 40 mislim zračno, kolega iz bih ispravi me ak griješim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Imam i ja mtz 52 super turbo s kabinom nije reg cijena dogovor može zamjena za polj strojeve.Ovaj je vodeno hlađenje a od savoris t 40 mislim zračno, kolega iz bih ispravi me ak griješim.

nema ispravke :partyman:
i ja imam 52ku ali je ne bih prodao ni slučajno :gitarist:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Aha ti tražiš novije linije imam mtz 52 napisao sam ti tam u postu "belarus duplak" malo preciznije šta tražiš :scratch
 
M

mirororo

Guest
htio bi noviji neki ali bas me zanima kakav ti je taj traktor. jel ima hidraulicni volan i koje je to godiste moye koja slika
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Može slika, evo ovih dana ide u remont svi moji strojevi pa potraži u mojem postu "pozdrav iz Vrbovca" TAK SE ZOVE tema.
 
M

mirororo

Guest
trebao bi mi jaci traktor novije genetacije. razmisljam o rusu kao jedini izbor jer mi je traktor potreban za sumu i to o 82. nisam siguran dali da uzmem neki koji je od onih starijih modela sa malom kabinom ili oni sa vecom kabinom ili neki koji je od ovih novje generacije.
treba mi jaci traktor za veliku karetu
pa ako netko ima saznanja da mu se u susjedstvu prodaje neki od navedenih traktora puno bi mi pomogao sa nekom informacijom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
velika kabina nije nikako za šumu , čak za šumu bi preporučio stari tip jer je napravljen od kvalitetnijeg materijala , bar se meni čini da je tako jer sam i ja stalno u šumi sa mojom 52kom
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da dobro @savoris kaže za šumu bolje uža kabina, a kakav je teren od kud voziš drva možda biraj između snage.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Mogu Vam reći da sam bio skeptik kad mi je kolega reko kupi "rusa" neš ae pokajat, imao sam imt 577, deutz 75-icu, zetora 7211, al sad će mnogi forumaši reći da nisam u pravu, sva tri mogu se sakriti pred i pored "rusa".
Svak čast onom tko ga je konstruirao, em što je jednostavan za popravak, em što je napravljen prijenos da glava boli (pozitivno), nema do sad gdje nije izašao. Naravno trebalo je prakse da se svlada omjer brzine i prijenosa u različitim situacijama. Sad sam otišo preveć, dosta za sad.:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh