• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Slušaj, traktor dobro izgleda, solidno stanje, vidi se da se s njim radilo,,,, sad za šta ti treba,,, kakav je motor i prijenos, kad je napisao da radi prednji pogon znak da je popravljan prednji most al nemora biti. Osobno mišnjenje nešto ne valja kad radi sa dvobraznim plugom što opet nemora značit ništa, možda čovjek nema za veće.Ocjena +3.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Slušaj, traktor dobro izgleda, solidno stanje, vidi se da se s njim radilo,,,, sad za šta ti treba,,, kakav je motor i prijenos, kad je napisao da radi prednji pogon znak da je popravljan prednji most al nemora biti. Osobno mišnjenje nešto ne valja kad radi sa dvobraznim plugom što opet nemora značit ništa, možda čovjek nema za veće.Ocjena +3.

traktor mi treba isključivo samo za šumu,imam imt 565 treba mi nešta veće s prednjom vučom i da nije skupo za održavanje bit će to belarus dali ovakav ili drugačiji ali definitivno belarus
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Skoro ti je isto, 95 ima veći borung cilindra i još k tome turbo, belarusi su ti skoro svi isti od 52 do 95 samo šta su se noviji modernizirali i pometali pun k**** elektronike, uglavnom se sve svodi na isti princip rada. kod novijih su nametali sinhrone na mjenjače i razmjestili raspored brzina. Ovi veći kao moj oni su puno drugačiji, imaju euro 4 motore, polu automatske getribe, euro deferencijal itd. I nije za šumu, mislim za uska izvlačenja jer je širok i visok.
Tebi bi pasao stroj sa manje elektronike, da je čista mehanika, osim servo volana.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Skoro ti je isto, 95 ima veći borung cilindra i još k tome turbo, belarusi su ti skoro svi isti od 52 do 95 samo šta su se noviji modernizirali i pometali pun k**** elektronike, uglavnom se sve svodi na isti princip rada. kod novijih su nametali sinhrone na mjenjače i razmjestili raspored brzina. Ovi veći kao moj oni su puno drugačiji, imaju euro 4 motore, polu automatske getribe, euro deferencijal itd. I nije za šumu, mislim za uska izvlačenja jer je širok i visok.
Tebi bi pasao stroj sa manje elektronike, da je čista mehanika, osim servo volana.

kakav je traktor po tvom mišljenju meni najbolji odnosno za poso kojim se ja bavim o rusima znam malo ali sam čuo da su jeftini djelovi i odgovara mi to što je visok zbog kolotraga u šumi.Kakvo je tvoje iskustvo sa belarusom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
uzmi 82ku sa malom kabinom i miran si
80tak konja , 3,5 tone , visok , konstruktivno jak , širiš ga po želji , iako izgleda štrkato ali tačka težišta mu je dosta nisko , gume 15ke , mala kabina ide kroz šumu samo tako
od toga zašume nema bolje , ima i snagu i masu i jeftine dijelove i može doooobro povući , moj sledeći traktor za šumu je on bez dileme :drinkers:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ja sam pre zadovoljan, sa 52-kom redim šumske, močvarne i blatnjave terene, ide pjevajući, a sa velikum 1025-icom više poljske, transportne i radove obrade zemlje. Ne želim hvalit rusa, nek se on sam hvali, al samo da ti napišem zgodu kad me kolega i osnovne škole raspi*** da je njegov 587 zakon, da nema boljeg i jačeg stroja. Da skratim, zakapčili smo sajlu za stračnje vuče i koji je jači,,,,,,, @savoris zna kad staviš u spore i pokopčaš reduktore, odvuko sam kolegu a da 52-ka nije skoro ni osjetila, on je jednostavno proklizao.
Tak da sam zadovoljan jer su djelovi jeftini, evo sad u zimi sam reparirao na 52-ki zadnji diferencijal, svi komplet ležaji i dihtunzi koštali me 1250 kn plis 4 zupčanika na kegleradu 480 kn.:drinkers:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
uzmi 82ku sa malom kabinom i miran si
80tak konja , 3,5 tone , visok , konstruktivno jak , širiš ga po želji , iako izgleda štrkato ali tačka težišta mu je dosta nisko , gume 15ke , mala kabina ide kroz šumu samo tako
od toga zašume nema bolje , ima i snagu i masu i jeftine dijelove i može doooobro povući , moj sledeći traktor za šumu je on bez dileme :drinkers:

savo koja je godina takav traktor i koliko košta otprilike
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja sam pre zadovoljan, sa 52-kom redim šumske, močvarne i blatnjave terene, ide pjevajući, a sa velikum 1025-icom više poljske, transportne i radove obrade zemlje. Ne želim hvalit rusa, nek se on sam hvali, al samo da ti napišem zgodu kad me kolega i osnovne škole raspi*** da je njegov 587 zakon, da nema boljeg i jačeg stroja. Da skratim, zakapčili smo sajlu za stračnje vuče i koji je jači,,,,,,, @savoris zna kad staviš u spore i pokopčaš reduktore, odvuko sam kolegu a da 52-ka nije skoro ni osjetila, on je jednostavno proklizao.
Tak da sam zadovoljan jer su djelovi jeftini, evo sad u zimi sam reparirao na 52-ki zadnji diferencijal, svi komplet ležaji i dihtunzi koštali me 1250 kn plis 4 zupčanika na kegleradu 480 kn.:drinkers:

pele ako netko u tvojoj blizini ima kakvog belarusa a znaš da je u solidnom stanju javi mi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
savo koja je godina takav traktor i koliko košta otprilike

košta od 2000 do 6000e , mnogo uloge igra stanje
neznam kada su se tačno proiizvodili ali je to serija koja je najduže proizvodjena , pretpostavljam od 80tih do 90tih

samo naprijed staviti gume 11ke i pjevaj

ček da pokušam naći jedan video koji je sila
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nemožem da najdem video koji sam htjeo

ne opravdavam ovakva silovanja ali asmo da vidite koje su vučne sile u pitanju , onaj koji nikad nije vozio rusa nezna o čem' pričam :weedman:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2Bm9xoQY2oE&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IxE3qVjyN3I&feature=related[/YT]
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nemožem da najdem video koji sam htjeo

ne opravdavam ovakva silovanja ali asmo da vidite koje su vučne sile u pitanju , onaj koji nikad nije vozio rusa nezna o čem' pričam :weedman:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2Bm9xoQY2oE&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IxE3qVjyN3I&feature=related[/YT]

Ma vjerujem ti da su moćni traktri,ali imam imt sa velikom kabinom neznam kako bi se naviko na malu kabinu prije da ću uzeti 82.2 ima grijanu kabinu i više mi se sviđa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ok slažem se da je to bolji traktor , ali njegova kabina nije za šume , previše stakla , jedino da mu napraviš zaštitu od metalne mreže

mala kabina je preglednija nego što misliš , sjedi ako budeš imao priliku i probaj
stakla jesu mala ali su ti bliže tako da ti se ugao pogelda opet otvara , a za provući se kroz šumu je nevjerovatna
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ok slažem se da je to bolji traktor , ali njegova kabina nije za šume , previše stakla , jedino da mu napraviš zaštitu od metalne mreže

mala kabina je preglednija nego što misliš , sjedi ako budeš imao priliku i probaj
stakla jesu mala ali su ti bliže tako da ti se ugao pogelda opet otvara , a za provući se kroz šumu je nevjerovatna

Ok slažem se s tobom ali ovo što ja radim u šumi 82 mpže u 90% slučajeva proći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ok slažem se s tobom ali ovo što ja radim u šumi 82 mpže u 90% slučajeva proći

to je već druga stvar , ja pričam iz moga iskustva i na mojim terenima :roll:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to je već druga stvar , ja pričam iz moga iskustva i na mojim terenima :roll:

ovi sa uskom kabinom mi se na sviđaju uvijek nosim 2 motorke,gorivo,ulje,ručni cjepač ,jelo itd.u imt široku kabinu sve staje bez problema a šumu radim do 30kn u krugu od kuće pa mi sve treba stati u traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh