• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam radio s njim, oranje.......2x14......i dobro vuče, radio sam u 4 brzini, ide i u 5toj, al nekako je zadovoljniji u 4toj......u kojoj treba orati s takvim plugom????


znam gdje se štima brzina kardana, samo me zanima za čega se koristi kardan od 1000 obrtaja, mislim, ako se stavi na berač, da bi se berač raspao, ili griješim?????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
danas sam radio s njim, oranje.......2x14......i dobro vuče, radio sam u 4 brzini, ide i u 5toj, al nekako je zadovoljniji u 4toj......u kojoj treba orati s takvim plugom????


znam gdje se štima brzina kardana, samo me zanima za čega se koristi kardan od 1000 obrtaja, mislim, ako se stavi na berač, da bi se berač raspao, ili griješim?????

ne bi se raspao , radiš na menjem gasu jer ima snage i previše pa ga nemoraš ''cepati''

a bolje je orati u brzini manje jer mučenje motora kod rusa se odražava u drastičnoj potrošnji , znači bolje da motor pjeva i potrošnja je daleko manja nego da se guši
ja isto imam 2x14 i idem obično 4 5 6 , negdje čak i 3 brzina , pretežno 5 i 6
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dosta se teško ore na nekim mjestima,mogao sam i 5tom, samo, gume su lošije, pa kad naiđe na mokro, onda prokliže,a u 4toj neproklizava......

ok, to je dobro, onda ga nemoraš tjerati na 1700 okretaja da ima 540 obrtaja kardana, nego na recimo 1000-1200 okretaja......

mislim da ću sebi uzeti 2x14......da će biti bolje nego 3x12


koliko ide vode (antifriza) u mašinu????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
mislim da ću sebi uzeti 2x14......da će biti bolje nego 3x12


koliko ide vode (antifriza) u mašinu????

2x14 je mnogo mnogo bolje , probao sam 3x12 i muka živa , ali mnogo bolje :prayer:


ide 14-15 litara
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ako ne proklizava uzbrdo znači da ima sistem samouključivanja prednje vuče koji bih ti predložio da ukineš jer ti može napraviti više problema nego koristi

udoban :rolfer: pa mora biti kolike su mu točkine a i naprijed ima opruge u reduktorima

raspored brzina je perverzija , nemože bolje od toga , možda su malo daleko 8i9 ali ti imaš i ''pola'' devete tako da ti ni to nije problem

ma vidjećeš šta je sila , poredjenje sa IMTejcom je unajmanju ruku smiješno :rolfer:
E @savoris, ja imam na svom samouključivanje prednje vuče, negdje si nešto napisao da se izvade neki federi pa nema samozključivanja.
Molim te ako si voljan da mi pojasniš kako to isključiti.
A jebiga budu i čevapi i pivo kak i kolega kaže samo da se sastanemo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas zaorem leniju :madmana::rolfer:

al ne mojom krivicom......nego pala mi hidraulika, i tako cimanjem da ju dižem i odmah počne spuštati, ja dođem kući.....pogledam mjerač, obrišem, vratim nazad, on suh ko barut......reko, ajd dobro, idemo po ulje, uzmem 10 litara, sipam negdje 9 litara, i to je dovoljno, palim rusa, kada ono opet ista stvar.......i slučajno pogledam u ručku s desne strane, pored sjedala, kad ona se otpustila......ja ju gurnem do dolje, probam hidrauliku i sve radi kako treba....... :rolfer:

al dobro, i to je škola.....

ore rus ko aždaja......danas smo radili,al nisam kod sebe, ja sa rusom i zetor 6211.......2x14 i 2x12......

ja sam hvatao negdje oko 70cm, a zetor oko 50cm.......nikad brže nije išlo :supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E @savoris, ja imam na svom samouključivanje prednje vuče, negdje si nešto napisao da se izvade neki federi pa nema samozključivanja.
Molim te ako si voljan da mi pojasniš kako to isključiti.
A jebiga budu i čevapi i pivo kak i kolega kaže samo da se sastanemo.

ma nije problem , ja kako vidim imat ću godišnju preplatu na ćevape :mrgreen: z apivo ću da povedem nekog kvalitennog pijanca sa sobom , recimo puknutog ako ispunjava kriterijume :rolfer:

e sad
znači skineš ono kućište sa desne strane mjenjača iz kojeg izlazi prednji kardan
cijelog ga rasklopiš
i kada bideš sklapao imaju valjci i opruge koje potiskuju te valjke (čini mi se da je 12 valjaka nisam siguran , ajde uzećemo u obzir da je 12) , ispod valjaka imaš po 2 opruge i po 2 potiskivača
znači sve to je višak i jednostavno pri sklapanju nemoj ubacitait ni valje ni potiskivače ni opruge

znači , ostane ti u rukama :12 valjaka , 24 opruge i 24 potiskivača (štiftići)

teško je objasiniti bez slika :mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
e ovo vrijedi za dvoje ćevape :mrgreen:

pozicije , izvaditi pozicije :26 27 28 i 30

vidiš sad mi se pojavio jedan dio viška , potražit ću ja moje valjke što sam povadio pa ću da vidim šta je ovo na poziciji 28 :scratch

051.gif
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ok,, znači ima te kad možeš pojest....;)
Kad razmontiram i to sve sastavim kardan tj prihvat kadrana bi se trebao moći okretati na obadvije strane, ak sad ide samo na jednu stranu :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ok,, znači ima te kad možeš pojest....;)
Kad razmontiram i to sve sastavim kardan tj prihvat kadrana bi se trebao moći okretati na obadvije strane, ak sad ide samo na jednu stranu :scratch

tačno tako , na obje strane kada je isključen , i onda ti ostaje samo prinudno uključenje što je meni sasvim ok

sad ide u jednu stranu jer ti u drugu nedaju ti valjci , sve je dobro dok ne kreneš u rikverc na asvaltu i namotaš pun volan , onda te havarija vreba samo tako
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
To mi je sjebalo prednju desnu poluosovinu, i ja stavi poluosovinu, i opet nekad zna škljocat, kao da se drobi, dok nisam pročitao tvoj post i sad sam skužio da je predni most sasvim ok neg me hebe to gov*o poluautomatsko,,,:madmana:
A ništa ide to van,,,,, isa smo mišljenja kad ti treba prednji ukopčaš ga i piči i nema opasnosti od drobljenja
@ivanz skidaj ta govna iz reduktora da ne najebeš ko ja, poluosovina ti baš nije jeftina kao ostali dijelovi za rusa :( savjet iz iskustva a i @savoris jesad potvrdio da je tak :supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pitanje je da li ja to imam uopće......ja sam uključio prednju vuču kako mi je čovjek rekao, na gornji zub......i funkcionira,a ima 2 zuba, i to sam htio pitati......

kako na 1,a kako na 2 zubu, a kada isključim, onda nestavim u niti jedan zub.....

pele, dobro kažeš.....ako je takav problem, onda ću i ja to morati napraviti, ako već netko nije prije mene......treba se učiti na tuđim iskustvima,a ne na vlastitoj koži......svaki savjet dobrodošao.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sada sam malo tražio po netu, radio sam s leopadrom 2x14, jer nisam takav plug nigdje vidio......jel su dobri ti plugovi???? tko ih proizvodi????
 
V

VOJVODJANIN

Guest
sada sam malo tražio po netu, radio sam s leopadrom 2x14, jer nisam takav plug nigdje vidio......jel su dobri ti plugovi???? tko ih proizvodi????

Moj prijatelj ga ima i ore sa Rakovicom. Prezadovoljan je sa njim samo kaže da ga je malo zajebano poštelovati.Neznam kakva je zemlja kod tebe on ore 35-40 cm(Bačka).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ako imaš 3 položaja za ručicu prednje vuče onda su oni
1 isključeno
2 automatsko uključivanje
3 prinudno uključeno

ako se u položaju 1 isključi sve onda nemaš potrebu da vadiš ove valjke jer sve radi uredno
a da bi provjerio radi li sve uredno kreni u rikverc , potpuno smotaj točkove i okreći se , ako prednji trap ima tendenciju da prevrne prednje guem na stranu onda imaš problem (osjetićeš jako naprezanje traktora ) , ovo probaj na asfaltu u položajima 1 i 2
u položaju 1 ako se ništa ne dešava , trebalo bi u položaju 2 i to je normalno i dobro

ali ako ručica ima samo dva položaja onda i kada je iključena prednja vuča ona ima mogućnost automatskog uključivanja
i ja sam mišljenja , ako mi treba DV ja je uključim

poluosovinu sam uzimao i plaćao je 25e , litvanska
ruska je 45-55
a kineska može i za 15-20
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma nije problem , ja kako vidim imat ću godišnju preplatu na ćevape :mrgreen: z apivo ću da povedem nekog kvalitennog pijanca sa sobom , recimo puknutog ako ispunjava kriterijume :rolfer:

e sad
znači skineš ono kućište sa desne strane mjenjača iz kojeg izlazi prednji kardan
cijelog ga rasklopiš
i kada bideš sklapao imaju valjci i opruge koje potiskuju te valjke (čini mi se da je 12 valjaka nisam siguran , ajde uzećemo u obzir da je 12) , ispod valjaka imaš po 2 opruge i po 2 potiskivača
znači sve to je višak i jednostavno pri sklapanju nemoj ubacitait ni valje ni potiskivače ni opruge

znači , ostane ti u rukama :12 valjaka , 24 opruge i 24 potiskivača (štiftići)

teško je objasiniti bez slika :mad:

Savo dali se to može isključiti i na novijim modelima od 2000god. pa na dalje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Savo dali se to može isključiti i na novijim modelima od 2000god. pa na dalje

nisam siguran ali mislim da može
ali zašto bi to na njemu radio , ja mislim da on ima 3 položaja i kada ga staviš u položaj isključeno ne bi trebao da pravi probleme :scratch
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nisam siguran ali mislim da može
ali zašto bi to na njemu radio , ja mislim da on ima 3 položaja i kada ga staviš u položaj isključeno ne bi trebao da pravi probleme :scratch

ma samo pitam planiram kupiti traktor pa je svaki savjet dobro došo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako imaš 3 položaja za ručicu prednje vuče onda su oni
1 isključeno
2 automatsko uključivanje
3 prinudno uključeno

ako se u položaju 1 isključi sve onda nemaš potrebu da vadiš ove valjke jer sve radi uredno
a da bi provjerio radi li sve uredno kreni u rikverc , potpuno smotaj točkove i okreći se , ako prednji trap ima tendenciju da prevrne prednje guem na stranu onda imaš problem (osjetićeš jako naprezanje traktora ) , ovo probaj na asfaltu u položajima 1 i 2
u položaju 1 ako se ništa ne dešava , trebalo bi u položaju 2 i to je normalno i dobro

ali ako ručica ima samo dva položaja onda i kada je iključena prednja vuča ona ima mogućnost automatskog uključivanja
i ja sam mišljenja , ako mi treba DV ja je uključim

poluosovinu sam uzimao i plaćao je 25e , litvanska
ruska je 45-55
a kineska može i za 15-20



morat ću poslikati kako izgleda kod mene.......ja mislim da nemam problema s tim, jer išao sam uzbrdo, bilo je klisko, u rikverc, i prednja vuča se nije uključila, a u probao sam uzbrdo, zadnje gume su malo proklizale....a prednje nisu.......barem mi je tako izgledalo......:scratch

a na skroz gornjem položaju je uključena prednja vuča,a kad mi je onaj jezičak, što stavljaš u utore na podu, (nestavim ga u nitijedan utor), onda je isključeno......

probao sam kratko uključiti na asfaltu, ostaju tragovi od prednjih točkova.....



@hrvoje01: ako ga uzmeš, nečeš pogriješiti, ja ga imam tjedan dana, izorao 3 jutra, i dobro radi......jedino moram srediti gume, zadnje......prednje ću ostaviti barem do slijedeće godine......i mislim da nezahtjeva puno pažnje, i neke prevelike brige oko održavanja.....a djelovi jeftini

danas kupio čep od hladnjaka, jer kod mene nije valjala ona gumica, cjena 42kune.......ruski



hrvoje, evo par razloga:

što reći......to je rus

http://www.youtube.com/watch?v=yYymKQlXNY8


mrtav-ladan....... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=cRY6uvcfWW8&NR=1
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
morat ću poslikati kako izgleda kod mene.......ja mislim da nemam problema s tim, jer išao sam uzbrdo, bilo je klisko, u rikverc, i prednja vuča se nije uključila, a u probao sam uzbrdo, zadnje gume su malo proklizale....a prednje nisu.......barem mi je tako izgledalo......:scratch

a na skroz gornjem položaju je uključena prednja vuča,a kad mi je onaj jezičak, što stavljaš u utore na podu, (nestavim ga u nitijedan utor), onda je isključeno......

probao sam kratko uključiti na asfaltu, ostaju tragovi od prednjih točkova.....



@hrvoje01: ako ga uzmeš, nečeš pogriješiti, ja ga imam tjedan dana, izorao 3 jutra, i dobro radi......jedino moram srediti gume, zadnje......prednje ću ostaviti barem do slijedeće godine......i mislim da nezahtjeva puno pažnje, i neke prevelike brige oko održavanja.....a djelovi jeftini

danas kupio čep od hladnjaka, jer kod mene nije valjala ona gumica, cjena 42kune.......ruski



hrvoje, evo par razloga:

što reći......to je rus

http://www.youtube.com/watch?v=yYymKQlXNY8


mrtav-ladan....... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=cRY6uvcfWW8&NR=1

Rekao sam da ne mozes omanuti kad si kupio RUSA.:rolfer:Dobra im obuca, bas za taj teren.
 
Na vrh