• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ovi sa uskom kabinom mi se na sviđaju uvijek nosim 2 motorke,gorivo,ulje,ručni cjepač ,jelo itd.u imt široku kabinu sve staje bez problema a šumu radim do 30kn u krugu od kuće pa mi sve treba stati u traktor

Pa na prikolici napravi sanduk za stvari, motorku i te pizdarije, ionako ti je prostor na rudi prazan i ništa se ne vozi. Staviš sanduk i mila majka, nemaš brige s ničim, još metneš lokot i bog te veseli :drinkers:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja vozim sve u sanduku na prikolici.
Sad razmišljam kud da stavim sanduk kad ne vučem prikolicu.
U planu je neki brzi prihvat za vitlo,da se samo zakači i gas :supz:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ja sam napravio manju, hm manju, kutiju na rudi od stupaca da nogare, dimenzija 120x 50xx50 s nagibom za poklopac. Stane mi 2 motorke (tomos 061 i stihl 029), 4 sjekire, alat, gorovo, ulje i ostane mjesta za košaru s hranom i pićem. Brzi prihvat, misliš kao na kamionu da kad rudo udari u sedlo automatski se zakopča ?:drinkers:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Idemo lagano u off!
Mislim tak da ga ukopčam tam di su oni prorezi za lance, samo da se odzgor stavi ko neke kuke.Teško mi je sad opisat!
Inače je moja nekih 110 * 40 * 40
Stane 372 i 021 gorivo,klinovi,alat... naravno gablec i :drinkers:
Sad radim na tome da bude sve imalo svoje mjesto jer mi je za sad dosta nabacano! Sekire nisu u kutiji! One vise na vitlu!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo, pošto sam uzeo MTZ 82, pa da i postavim slike u pravu temu......biti će dosta pitanja, pa računam na pomoć.....

evo slika:






za sada bi trebao polovne gume, da su u dobrom stanju 15.5-38,pa ako netko ima......a nove sam našao marke petlas za oko 2500kn za komad......pa ako ove još malo izdrže, dok se skupi novčića.....


plug bi također uzeo......našao sam OLTov......3x12 pa me zanima jel to OK za njega????
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Čestitam. Plug 3x12 oriđiđi za njega, gume uzimaj jer jeftinije kod sebe nebuš našo a od mene se isplati vozit.
Kak motor radi jel se trese, kak se šalta?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
e neka je dobrodošao :prayer:
samo gas ništa ga ne štedi , kako ja kažem ''podmaži,ohladii nahrani'' pa ga tjeraj do mile volje :mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Čestitam. Plug 3x12 oriđiđi za njega, gume uzimaj jer jeftinije kod sebe nebuš našo a od mene se isplati vozit.
Kak motor radi jel se trese, kak se šalta?


oltov alkar je taj 3x12 i čovjek traži za njega 2300kn, što stvarno nije puno,ali nema točak za dubinu, to ću morati napraviti......

motor odlično radi,pri dodavanju gasa, malo zadimi, i kasnije apsolutno ništa, to me baš iznenadilo......šalta se jako dobro, jer za rusa sam čitao da dosta krče mjenjači,al ovaj radi odlično, jedino kad ga napusam u 9toj pun gas, onda malo poskakuje, al to je zbog guma.......dobro koči, i tu sam iznenađen......za sada je sve dobro, osim guma......čak nije ni mastan......malo je mastan negdje kod hidraulike, al i to ću probat rješiti......na motoru ima jednu flekicu kod brtve dekla ventila, al to nije ništa strašno.....kada skinem čep od ulja, skoro dim da se i nevidi.......budem i snimio kako pali.....


i još moram zahvaliti članu foruma, savorisu, na savjetima oko kupnje, što mi je jako puno pomoglo......HVALA!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma pusti ti zahvaljivanja , plati pivo i ćevape :mrgreen:

kakav je diferencijal ?
a ta sitna curkanja ulja nemoj mnogo ni da se trudiš da pokrpiš jer kod rusa to jednostavno tako mora da bude :mrgreen:

nego da se i ja pojadam :madmana: onaj moj klipan od šuraka mi nije čuo da je na rusu ostao uključen alnaser , nakon 2-3 kilometra alnaser se bukvalno sav raspao
ništa se od njega nemože iskoristiti , čak ni magnet , sve je ugljenisano i raspalo se , ono nikada u životu nisam vidio :shock:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ha ha iznenađen , mnogi se iznenade, a tek sad kad počneš radit s njim, samo deri nema da neide,,,,,,:drinkers::drinkers:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
savo, budu čevapi i pivo......:supz:

da, iznenadilo me.....al kasnije sam pogledao kakve kočnice ima u katalogu, pa mi donekle i bilo jasno......:gitarist:

nemam vremena više pisat :mrgreen: idem sipat vode u motor i gas :weedman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
savo, budu čevapi i pivo......:supz:

da, iznenadilo me.....al kasnije sam pogledao kakve kočnice ima u katalogu, pa mi donekle i bilo jasno......:gitarist:

nemam vremena više pisat :mrgreen: idem sipat vode u motor i gas :weedman:

Sipaj antifriz kažu dolazi hladan talas sa severa :rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sipao sam u 533 antifriz,a u ovoga sipam vodu,pa preko noći ispuštam,i tako, kad ga trebam, opet sipam vode......za sada će tako biti dobro......:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
sipao sam u 533 antifriz,a u ovoga sipam vodu,pa preko noći ispuštam,i tako, kad ga trebam, opet sipam vode......za sada će tako biti dobro......:partyman:

jesi li šta već radio sa njime ? utisci ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gore je poteznica za vuču,pa ju moram skinuti i staviti ona 2 komada poteznice, da mogu plug zakačiti......nadam se da ću sutra uspjeti otići orati.....

danas sam ga vozio nekih pola sata, i ima jedna uzbrdica, gdje bude dosta klisko, i 533 uvijek malo prokliže gada ide gore,a gume su stare oko 1.5 god......a na rusu je jedna još original USSR, i neproklizuje ništa, bez uključene prednje vuče......dosta je težak traktor, što je važno za vuču......po neravnom terenu, dobro upija neravnine, valjda zbog velikog promjera zadnje gume,u odnosu na 533......ima hidraulički volan, to je dobro, nebi mogao zamisliti takav traktor bez njega......ubacivanje u brzine je jako lagano,a mjenjač ponekad malo zakrči, i onako fino upada u brzine......pogledao sam tablicu, koju imam naljepljenu u kabini, ima dobar raspored brzina, a mjenjač od 18x4 je dovoljan za sve radove......traktor je dosta brz, oko 35km/h.....dok 533 ide oko 20-25km/h.......

mislim da nisam pogriješio što se izbora traktora tiče.......na njemu je još dinamo, al to ću zamjeniti alternatorom od golfa 2 koji ima 65A, BOSCH, jer imao sam i dinamo na 533 kad je kupljen i stalno je zafrkavao,pa sam stavio gore od fiće 28A i odlično radi, čak je remenica pasala sa dinama, isti je konus......valjda ću i na rusu nešto skombinirati.......

danas je bilo hladno, oko nule, ima sva stakla na kabini,ali nema grijanja unutra.....netko je skinuo......al dobro, nepuše nigdje, sve je dobro zatvoreno......i sva stakla su čitava, ima i zadnji i prednji brisač.....nemam retrovizore, netko ih je skinuo......

za kipanje prikolice, 2 priključka,al mi ti neodgovaraju, budem jedan zamjenio........

200kg utega ima, ostavio sam samo 6 komada,jer mislim da nije potrebno sve vući......a utege za točkove nisam dobio........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ako ne proklizava uzbrdo znači da ima sistem samouključivanja prednje vuče koji bih ti predložio da ukineš jer ti može napraviti više problema nego koristi

udoban :rolfer: pa mora biti kolike su mu točkine a i naprijed ima opruge u reduktorima

raspored brzina je perverzija , nemože bolje od toga , možda su malo daleko 8i9 ali ti imaš i ''pola'' devete tako da ti ni to nije problem

ma vidjećeš šta je sila , poredjenje sa IMTejcom je unajmanju ruku smiješno :rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
osjetio bi da se uključi prednja vuča, na donjem je zubu.....

ima kardan od 1000 okretaja, za čega se to koristi????
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
osjetio bi da se uključi prednja vuča, na donjem je zubu.....

ima kardan od 1000 okretaja, za čega se to koristi????

Ivane nisam skroz u toku koliko si platio traktor,koja je godina i gdje si ga kupio?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
osjetio bi da se uključi prednja vuča, na donjem je zubu.....

ima kardan od 1000 okretaja, za čega se to koristi????

ako ti treba 540 imaš dole ispod jednu ''kvaku'' koju odvrneš pa ga prebaciš , znači moraš leći ispod traktora a taj mehanizam se nalazi otprilike ispod ručice mjenjača , vidjećeš sigurno
i onda opet sistem uključivanja ostaje isti samo što je 540
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
kupio sam danas nov alnaser na rusa pošto mi je u šuraka ostala bravica i alnaser se sav bukvalno raspao

uzeo sam onaj planetarni , litvanski za 70evra , isti takav kineski je 60 pa čak i niže
onako lijepo vergla , vidjećemo koliko će da potraje

a uzeo sam i nov rotor za jedan stari koji imam i bendiks , njega ću da sredim i stavim a ovaj planetarac da ostavim u rezervu pošto mi odgovara na sva tri traktora pa ako neki zakaže neka je pri ruci
bendiks 10e a rotor 50 , rusko oboje
 
Na vrh