• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
rotobrana i rotodrljaca je jedno te ista stvar :roll:

freza ili rotofreza:

freza2.jpg


rototiller:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Rau_Rototiller.jpg

RAU-Rototiller-RDP,96a4eb5e.jpg


rotobrana ili rotodrljaca:

rotodrljaca1.jpg


16022009311.jpg



sijacica se moze kopcati na bilo koje od ovoga ako ima hidro lift, ili mehanicki lift:

t_ROTODRLJACA%20S%20PACKER%20VALJKOM%20I%20HIDRO%20LIFTOM.jpg


neke drljace ili tileri imaju na sebi sijacicu prikopcanu bez lifta. to bi bio rotosem, ali necemo sada u detalje. ionako je tema otisla u krivom smjeru ..
 
Posljednje uređivanje:

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
mislio sam na rototiler a napisao sam rotobrana..podkrala mi se greska....
a da se vratimo na temu....ja sam imao mtz 82...godina 1991. najvise mi se svidjelo sto mu lamelu mozes zamijenit za neka 2 do 3 sata....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
mislio sam na rototiler a napisao sam rotobrana..podkrala mi se greska....
a da se vratimo na temu....ja sam imao mtz 82...godina 1991. najvise mi se svidjelo sto mu lamelu mozes zamijenit za neka 2 do 3 sata....
Izgleda da se to kod tebe redovito mijenjalo :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tibor88

hvala na objašnjenju,jer gledam u oglasniku, dosta stvari se preklapaju,pa mi više nije bilo jasno što je od tih naziva ispravno......meni bi najviše odgovarala freza od 160cm......
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Da li neko ima iskustva sa MTZ T-80? Da li ja to kao stara 82-ojka samo bez pogona na prednje točkove?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zHsSleyBsNM[/YT]
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Ja sam ga gledao par puta u radu,sve sto mogu reci jeste da se nedostatk prednje vuce i ne primjeti mnogo...i cuo sam da imaju po velik raspon izmedju nekih brzina...ali to je iz nepouzdanog izvora...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ja sam ga gledao par puta u radu,sve sto mogu reci jeste da se nedostatk prednje vuce i ne primjeti mnogo...i cuo sam da imaju po velik raspon izmedju nekih brzina...ali to je iz nepouzdanog izvora...

ako ima mjenjač 18/4 nema šanse da ima veliki raspon izmedju brzina

ali ako je 9/2 (što ne vjerujem) onda ima velika ''rupa'' izmedju 8i9 , ali ne vjerujem da je ovaj mjenjač u njemu
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
ja mislim da nije 18/4....ovaj mi je govorio da je razlika negdje izmedju 3 .i 4.jos jednom napominjem da nije bas pouzdan...
sto se tice 9/2 mjenjaca,9-tu ionako koristis samo za transport na asvaltu....u radu negdje to 6-te,"rupu" popunis sa prepolovljenom 9-tom,mada ja sam se koristio jedino po nekom malo boljem makadamu...
sve u svemu osim lamele i alnasera,nisam imao nikakvih problema s rusom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ovo na sminku je mjenjač 18/4 garantovano , vidi mu se poluga koja ide sa glavnog kvačila prema poloveru brzina

a oni mjenjači ja mislim 14/4 da oni imaju negdje neku rupu , njih ne poznajem tako sam čuo

u mene je 9/2 i teško je veliki teret kada voziš prebaciti iz 8 u 9 , sa pola 9 to ide mnogo lakše
a i makadamom kada idem 9 mi prebrza ako je rupav put a 8 prespora :mad:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
ovo na sminku je mjenjač 18/4 garantovano , vidi mu se poluga koja ide sa glavnog kvačila prema poloveru brzina

a oni mjenjači ja mislim 14/4 da oni imaju negdje neku rupu , njih ne poznajem tako sam čuo

u mene je 9/2 i teško je veliki teret kada voziš prebaciti iz 8 u 9 , sa pola 9 to ide mnogo lakše
a i makadamom kada idem 9 mi prebrza ako je rupav put a 8 prespora :mad:

ja sam po makadamu pretezno 9-tu prepolovim,a ako vozim teret veci onda prepolovim 8 pa u pa u 9-tu i onda vratim u brzu....i ode ko Zmaj :blackeye
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
nikakvih taj traktor u moju avliju nece nikad uci,nista protiv njih ali ti traktori su samo za horor filmova
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
nikakvih taj traktor u moju avliju nece nikad uci,nista protiv njih ali ti traktori su samo za horor filmova

to je traktor koji je najjeftini za odrzavanje...jeste malo poruzan...ali na necemu uzgubis na necemu dobijes....
 

Najnoviji postovi

Na vrh