• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je traktor koji je najjeftini za odrzavanje...jeste malo poruzan...ali na necemu uzgubis na necemu dobijes....



a što ti to znači kod traktora......ja sam prije koji tjedan uzeto 82ku staru, kao ovaj sa filmića mtz 80, samo moj ima prednju vuču.....i negledam izgled, meni je bitna funkcionalnost.......normalno, da nije izlupan, da ima sva stakla na kabini, da svijetla i to lijepo stoji, kao na novom takvom traktoru.......al da su novi lijepi jesu.....al i koštaju,a ovaj po ničemu nezaostaje za 30 godina mlađim traktorom,u toj klasi.......jel?

sve što naprave novi traktori od 80ks, to i ja napravim sa svojom 82-kom......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
susjedu moj "kontam"

sve je to OK, samo me brine zašto je okvir zavarivan......dobro što si to vidio

da njemu nisu prečesto bili prednji točkovi u zraku, pa da je popucalo, to će ti reći netko tko se više kuži......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To je traktor iz zadruge. 67 godište 50 ks. Precjenit je i bio je u šumi. Mehaničar kaže da vrijedi oko 6000 kn ali da ima i ulaganja. Trebaju 3 nove gume, alnaser popraviti, kupiti akumulator, pošto se zapalila instalacija kad smo ga upalili trebalo bi to srediti, rezervoar goriva curi, kompresor otkopčan, kabina prokišnjava, sto čuda. Nije da se ne da riješiti ali za 13.000 kn nema šanse to kupiti. Onaj u Vukije otišao za 10.000 kn a u puno boljem stanju, jači motor, noviji i isto dobar motor. Jedino što kod ovog traktora motor prede, stvarno lijep rad i zvuk ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Koliko vrijedi ovakovo što god?

ajoj , izgleda je bio kod lošeg gazde :axe:
ima posla na njemu , mada i ovakav da ništa ne diraš može da ti služi za neke ''prljave poslove'' :vragek:

sve zavisi koliko je para u pitanju

EDIT
evo vidjeh cijenu da si napisao u medjuvremenu , moje je mišljenje da ne vrijedi toliko , nema prednju vuču a rus bez prednje vuče za mene nije rus
ne vrijedi on ni tih 6000 što ti je taj rekao
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Konkretno

Ponudjen mi je jedan taj Rus T-80 u zamenu za motocikl kojeg već duže vreme prodajem i niko ne nudi keš, nego svi nude neke zamene za automobile, drljače, krmače, ćurke, staro gvožđe i svašta drugo što mi ne treba, a ovo mi se čini kao ozbiljna ponuda i mislim da pristanem.
Dvojica kolega koji imaju 82-ojke me savetuju da ne uzimam ništa bez pogona na sva četiri, dok najbolji prijatelj, iskusni poljomehaničar mi kaže da ga uzmem. On tvrdi da bolje vuče osamdesetka sa zdravim zadnjim gumama nego 82-ojka sa ćelavim zadnjim i neodgovarajućim prednjim gumama. :finga: To je namerno rekao tako aludirajući na jednog od one dvojice koji me savetuju suprotno. Taj se hvali po selu što ga grlo nosi svojim Rusom sa pogonom na sva četiri točka, a sve četiri gume su mu "groblje" pa ga svaki dan neko čupa iz blata.
Te osamdesetke su koliko vidim veoma popularne u Mađarskoj. I onaj snimak što sam dao na prethodnoj strani je iz Mađarske.
Inače, cene takvih motocikala kao što je moj i traktora T-80 su približne po oglasima. I jedni i drugi se nude za oko 2000 evra.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ponudjen mi je jedan taj Rus T-80 u zamenu za motocikl kojeg već duže vreme prodajem i niko ne nudi keš, nego svi nude neke zamene za automobile, drljače, krmače, ćurke, staro gvožđe i svašta drugo što mi ne treba, a ovo mi se čini kao ozbiljna ponuda i mislim da pristanem.
Dvojica kolega koji imaju 82-ojke me savetuju da ne uzimam ništa bez pogona na sva četiri, dok najbolji prijatelj, iskusni poljomehaničar mi kaže da ga uzmem. On tvrdi da bolje vuče osamdesetka sa zdravim zadnjim gumama nego 82-ojka sa ćelavim zadnjim i neodgovarajućim prednjim gumama. :finga: To je namerno rekao tako aludirajući na jednog od one dvojice koji me savetuju suprotno. Taj se hvali po selu što ga grlo nosi svojim Rusom sa pogonom na sva četiri točka, a sve četiri gume su mu "groblje" pa ga svaki dan neko čupa iz blata.
Te osamdesetke su koliko vidim veoma popularne u Mađarskoj. I onaj snimak što sam dao na prethodnoj strani je iz Mađarske.
Inače, cene takvih motocikala kao što je moj i traktora T-80 su približne po oglasima. I jedni i drugi se nude za oko 2000 evra.
koji je taj sa ćelavim gumama daj nam reci
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Koliko vrijedi ovakovo što god?

Ne znam cijene ovih starih,ali u mojoj blizini je skoro prodat jedan mtz 820 91.godina,u dobrom stanju,sve cetiri gume 90%...za 6300 eura....s obzirom na to da je ovo stari traktor bez prednje vuce,na koji jos treba ulozit,cijena je oko sestine ove cijene....
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
koji je taj sa ćelavim gumama daj nam reci

Kako misliš koji je taj? To ti je jedan tip iz mog kraja koji veruje da može dodavanjem tegova da nadomesti loše gume. To mu dođe isto kao kada sečeš motornom testerom(pilom) sa tupim lancem pa je pritiskaš da bi bolje sekla.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ne znam cijene ovih starih,ali u mojoj blizini je skoro prodat jedan mtz 820 91.godina,u dobrom stanju,sve cetiri gume 90%...za 6300 eura....s obzirom na to da je ovo stari traktor bez prednje vuce,na koji jos treba ulozit,cijena je oko sestine ove cijene....

Cene traktora MTZ T-50 i LTZ T-40 bez prednje vuče se kreću upravo tako, od 1000 do 1500 evra i kod nas, a T-52 i T-40 sa prednjom vučom nešto skuplje. Pašenog(muž od ženine sestre) je nedavno prodao svog starog MTZ-a T-82 u besprekornom stanju za 4500 evra, a kupio takođe očuvanog, polovnog, ali deset godina mlađeg MTZ 82.1 za 7000. Novi kod nas koštaju oko 15000 uz sve popuste, subvencije itd.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Još će rusima skočit cijena :) Ovoga sa slike je i minobacačka sašila, tko zna što tu još ima. Taj je jedinojoš za šumu da vuće prikolicu i dokle ide...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ponudjen mi je jedan taj Rus T-80 u zamenu za motocikl kojeg već duže vreme prodajem i niko ne nudi keš, nego svi nude neke zamene za automobile, drljače, krmače, ćurke, staro gvožđe i svašta drugo što mi ne treba, a ovo mi se čini kao ozbiljna ponuda i mislim da pristanem.
Dvojica kolega koji imaju 82-ojke me savetuju da ne uzimam ništa bez pogona na sva četiri, dok najbolji prijatelj, iskusni poljomehaničar mi kaže da ga uzmem. On tvrdi da bolje vuče osamdesetka sa zdravim zadnjim gumama nego 82-ojka sa ćelavim zadnjim i neodgovarajućim prednjim gumama. :finga: To je namerno rekao tako aludirajući na jednog od one dvojice koji me savetuju suprotno. Taj se hvali po selu što ga grlo nosi svojim Rusom sa pogonom na sva četiri točka, a sve četiri gume su mu "groblje" pa ga svaki dan neko čupa iz blata.
Te osamdesetke su koliko vidim veoma popularne u Mađarskoj. I onaj snimak što sam dao na prethodnoj strani je iz Mađarske.
Inače, cene takvih motocikala kao što je moj i traktora T-80 su približne po oglasima. I jedni i drugi se nude za oko 2000 evra.



motocikl ćeš danas jako teško prodati,jer to je "sporedna" stvar......dok, traktor je potreba......baš u zadnjih mjesec dana, dosta sam vidio traktora na vučnim službama, svi kupuju......a i kada sam tražio traktor, ono što je valjalo, proda se u rekordnom roku......tako da bi ti to bila dobra investicija, a ti ćeš t-80 uvijek dobro prodati.......moj ima lošije gume,i radio sam bez prednje vuče, i ide bez problema, tamo gdje su se drugi nešto slabiji traktori mučili.....jer on je preko 3,5t.....a to je kod traktora dosta važno......

ima jedan kod mene, traži 60 000kn, za 2000 ili 2001 godište, prvi vlasnik......a prodaje ga zato,jer je uzeo veći, i za njega je imao dobru priliku i valjda dobre kamate.......to je njegova priča......naizgled je očuvan.......

pa ti sada usporedi taj t-80 koji je 20 godina stariji od tog 820 novijega......razlika u cjeni oko 4 puta......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
griješite kda oslovljavate sa t80 ili t52
to su MTZovi i oni se označavaju sa MTZ80 ili MTZ52

a LTZovi oni nose oznaku T , recimo LTZ T40
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
griješite kda oslovljavate sa t80 ili t52
to su MTZovi i oni se označavaju sa MTZ80 ili MTZ52

a LTZovi oni nose oznaku T , recimo LTZ T40


a sada i ti ideš previše u detalje......LTZ,VTZ,MTZ sve su to rusi......:butthead:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
jesu rusi ali nisu ni slični konstruktivno
jedina sličnost je motor kod T25 i T40 , sve ostalo je razlika nebo-zemlja :weedman:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne znam cijene ovih starih,ali u mojoj blizini je skoro prodat jedan mtz 820 91.godina,u dobrom stanju,sve cetiri gume 90%...za 6300 eura....s obzirom na to da je ovo stari traktor bez prednje vuce,na koji jos treba ulozit,cijena je oko sestine ove cijene....

puno ga je platio
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
a sada i ti ideš previše u detalje......LTZ,VTZ,MTZ sve su to rusi......:butthead:
Nisu sitnice, rečeno je već,,,, razlika nebo i zemlja, nikako nemojte uspoređivati te traktore i brkati slova. Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh