• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisu sitnice, rečeno je već,,,, razlika nebo i zemlja, nikako nemojte uspoređivati te traktore i brkati slova. Hvala.


ajd kad smo već kod toga, čija je izrada najbolja, tko je najkvalitetniji????
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
jesu rusi ali nisu ni slični konstruktivno
jedina sličnost je motor kod T25 i T40 , sve ostalo je razlika nebo-zemlja :weedman:

Pa, ja bih ipak rekao da mi znamo samo za jedan manji broj modela koje su ruske fabrike izbacile. Ima tu dosta sličnosti između HTZ-a, VTZ-a i LTZ-a i svi njihovi modeli nose oznake T. Takođe neki modeli MTZ i YUMZ(ЮМЗ) takođe jako liče jedan na drugi, a većina nas ni ne zna na primer za taj za YUMZ. To je u stvari Yužniy mashinostroyitelniy zavod iz Dnjepropetrovska - drugog po veličini grada u današnjoj Ukrajini.
Evo ti jedan YUMZ, pa ti sad kaži da ne liči na MTZ i pogledaj kako ga pali na mali benzinski motor umesto na elektrostarter. To je rešenje za rusku zimu i težak start! :lol:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MvktmdMFVy4[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
najkvalitetniji :rolleyess:
teško je to reći , meni lično je najdraži MTZ bar za klasu je bolji od ostala dva a pogotovo od LTZa , on je izuzetno nježan na mjenjaču
doj VTZ je jeftinjak i trajat će 100 godina ako ga imalo čuvaš
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
pa gdje ovo nadje....
ne kontam bas ovo paljenje....kad pokrene onaj benzinski motor kako pali "glavni" motor jel onom malom polugicom dole ili iz kabine ???
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
najkvalitetniji :rolleyess:
teško je to reći , meni lično je najdraži MTZ bar za klasu je bolji od ostala dva a pogotovo od LTZa , on je izuzetno nježan na mjenjaču
doj VTZ je jeftinjak i trajat će 100 godina ako ga imalo čuvaš

Savo nagodinu odnosno krajem ove godine kad budem kupovo mtz zovem te kod sebe u goste sjednemo u auto i ne stajemo dok ne nađemo meni po guštu narvno uz tvoje savjete
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa gdje ovo nadje....
ne kontam bas ovo paljenje....kad pokrene onaj benzinski motor kako pali "glavni" motor jel onom malom polugicom dole ili iz kabine ???

upali benzinac i onda ima polugu kojom preko neke frikcije vjerovatno pokreće radilicu

da JUMZ je jak sličam MTZu u što sam se i lično uvjerio , i ima još mnogo ruskih modela ali kod nas najviše gravitiraju ova 3
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MvktmdMFVy4[/YT]

Zaboravih da kažem, mislim da točkovi malo kao da nisu original. :lol:

Savo, čestitam na unapređenju!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Savo nagodinu odnosno krajem ove godine kad budem kupovo mtz zovem te kod sebe u goste sjednemo u auto i ne stajemo dok ne nađemo meni po guštu narvno uz tvoje savjete

nije problem , ako bude kakve kiše ili lošeg vremena da nemožem raditi možemo se organizovati ako imaš kvalitetne kobasice one ljute :vragek:

hvala krle , još uvijek sam pripravnik :weedman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
znaci kad ga palis 3 puta provjeris da nije slucajno osto u brzini...

pa da, a ako ti slučajno ponestane dizel goriva, upališ ponovo benzinca i normalno nastaviš da oreš kao da ništa nije bilo! :weedman:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
pa da, a ako ti slučajno ponestane dizel goriva, upališ ponovo benzinca i normalno nastaviš da oreš kao da ništa nije bilo! :weedman:

ako bude u brzini kad ga palis onda ti gorivo nece ni trebati :D
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nije problem , ako bude kakve kiše ili lošeg vremena da nemožem raditi možemo se organizovati ako imaš kvalitetne kobasice one ljute :vragek:

hvala krle , još uvijek sam pripravnik :weedman:
Ma kobasice koliko ti volja puna pušnica,nemožemo pojesti da obilazimo cjelu Bjelorusiju
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali mi netko moze reci koja je razlika između 820.2 i 920.2

kako je rijeseno ukljucivanje kardana kod bijelorusa i ukljucivanje prednje vuce
posto nisam nikada radio sa jednim Bijelorusom a cuo sam da ima "losu" hidrauliku dali plugovi moraju obavezno imati kopirni točak??? ili ima neka "fina" regulacija
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
dali mi netko moze reci koja je razlika između 820.2 i 920.2

kako je rijeseno ukljucivanje kardana kod bijelorusa i ukljucivanje prednje vuce
posto nisam nikada radio sa jednim Bijelorusom a cuo sam da ima "losu" hidrauliku dali plugovi moraju obavezno imati kopirni točak??? ili ima neka "fina" regulacija

:?:? :scratch:scratch
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
prednja vuca se ukljucuje preko lamela...neka me neko ispravite me ako grijesim....

a sto se tice hidraulike tu nemas nikakvih problem...i plug ne mora imati tocak...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
raskooo , griješiš
oni samo imaju lamele u srednjem nosaču kardana , a uključuje se kao i 82ka
 

Najnoviji postovi

Na vrh