• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
traktor od skoro 4 tone treba isčupati iz blata.......nogom kad nagaziš u takvo blato, čizmati ostane,a ne traktor......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nema tu čupanja bez vitla , jer su svi u sličnim uslovima i vučna sila traktora je svedena na toliko da ga može malo jači čovjek zadržati rukama

vitlo ili gusjeničar za ove terene , ni rus nije svemoguć :rolfer: ali sa dobrim vitlom ili kardanskom prikolicom skoro da jeste :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam gledao temu od početka a slučajno sam naletio na taj video pa reko da ga stavim da i vi pogledate,ali ispričavam se ako je več neko stavio...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer skinuo dinamo s rusa, i stavljam alternator bosch 65A.....trenutno se drži na jednom nosaču, pa sada kombiniram da napravim i drugi, a da original nosač od dinama ostane što je moguće više originalniji......
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
To te ja pitam, sad će farovi svijetlit ko betlehem,,,, 8) sad ćeš moć nabacit koju halogenku da vidiš bolje orat po mraku,,,,:mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je od golfa , stavljen bez prepravki


kojeg golfa?????:scratch

kod mene je od golf2 1.6 benzin.......i bez prepravki neide.......može koja slika, da vidim o čemu se radi.......

postoji jedna mogučnost,al nevjerujem da bi to napravio, da onaj dio gdje se šarafi španer, da on bude spojen na blok.......samo, preko toga mi je slabo i može puknuti......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To te ja pitam, sad će farovi svijetlit ko betlehem,,,, 8) sad ćeš moć nabacit koju halogenku da vidiš bolje orat po mraku,,,,:mrgreen:


sada ću svjetla rješiti kako treba, da sve bude tip-top......jer dinamo je zafrkavao i na 533, tako da ga ovdje odmah izbacujem, iako ni ovaj nije loš, funkcionira, nema lufta u ležajima, i dobar je rotor......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
nemam pojma od kojeg je golfa , slike neće uskoro jer mi je traktor na selu , a ako zaboravim napomeni me
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
od jučer počeli radovi.......danas kiša prekinula veselje.....:axe:

alternator je gore, i slika nosača.....nisam baš neki umjetnik, al remenice stoji u centru, što je najbitnije, puni sa 13,9 do 14V:







skidao sam i ružne dodatke na blatobranima, kao i ružna svjetla, pa ostavljam original blatobrane, i stavljam ona univerzalna kockasta svjetla, slika gdje je skinuta samo lijeva strana, pa zbog usporedbe je ostala desna:






i sličica kako smo ga vozili 70-80km:



 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kolega je rekao, da mu je ovo najteže što je ikada vozio.....:drinkers:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koji akumulator na rusa.....????

mogu dobiti 6V pa sam mislio uzeti 2 komada i spojiti u seriju, pa bi imao 12V i 280Ah,a tvornica preporučuje 215Ah......pa bi mu to bilo dovoljno, cjena za oba oko 200€

druga mogučnost je uzeti 2 komada od 12V, ali je svaki po 100Ah, što bi vezivanjem u paralelu dobio 200Ah......cjena ista oko 200€

treća mogučnost, uzeti od 220Ah 12V jedan komad, al on je oko 250€, najskuplja mogučnost.......



prva mogučnost je najjeftinija i možda po mani najbolja, jer se dobije najviše Ah, pa kada akumulatori i malo oslabe, trebao bi opet dobro paliti........dok 200Ah kada oslabi, teško će ga pokretati, pogotovo u zimskom periodu.......

savoris i ostali?????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
jesi li ti pio nešto skoro :scratch

taj traktor ide na naftu a ne na baterije pobogu čovječe :rolfer:

ja veći akumulator od 110Ah ne planiram uzimati , otkako je rusa od tada je i 110ka na njemu , nema zime na kojoj nije upalio , zimi ga dosta koristim , stoji napolju ne skidam akumulator ne isključujem hidrauličnu pumpu pri prvom paljenju
samo sredi alnaser da je uredan i ne brini

tvoja prva varijanta sa 2X6v ne svidja mi se iz razloga ako crkne jedan akumulator odmah baci i onaj drugi

druga varijanta zvuči razumnije

treća varijanta je čisto kurčenje


stavi 110 , sredi alnaser i kontakte i zaboravi za akumulator , eventualno ako zimi budeš imao problema pojačaj ga sa nekim od rećimo 50-70AH koji ćeš koristiti samo zimi
ali taj pomoćni akumulator gledaj da ti mjerom odgovara nekoj drugoj mašini (manji traktor , kombajn ili auto) tako da se sve može svugdje stavljati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trenutno imam 2 komada, jedan 66Ah drugi 72Ah, ovaj od 66 bi trebao biti dobar, dok ovaj drugi mi je sumnjiv......sutra iz imt-a vadim od 100Ah, pa ću probati i s njim......ovako okrene,al dosta sporo, samo par puta i stane......

zabrinulo me to što sam našao podatak o 215Ah......pa sam mislio staviti nešto približno, a da je koliko-toliko isplativo......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ne bacaj pare uzaludno , ako imaš neki pouzdan akumulator stavi,probaj par dana i odmah ćeš znati šta ti treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh