• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

G

Guest

Guest
dalibor, ne mora znaciti da ce ti sa skupljim aparatom biti i bolje slike, sve moje na fp-u su slikane sa olympusom y700 (koji je dok sam ga kupoval prije cca 1 g. kostal 2 500 kn) ali nisam previse zadovoljan s njegovom kvalitetom slika., jos uvijek kad ocu napraviti prave slike slikam sa klasicnim zentihom 12 xp, ili yashicom df 70.
 
B

Bobo

Guest
Dalibore, ja ne mislim na ostrinu i to, ali boje su mi predobre kod tvojih svih slika, kut slikanja je super, poze mehanizacije su dobre, pogotovo ona sa dignutim utovarivacem.

Ne znam zasto, ali su mi slike predobre...
 
R

Ratarko

Guest
Meni su opet boje na njegovim slikama preintenzivne , možda slabo vidim , pojeo mi LCD oči :shock:
Ali smisao za slikanje ima .
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.

vidite sta svabe voze ha ????? :lol:

Belaus MTS 82

mit Allrad ( 80 PS )
 
B

Bobo

Guest
Jadranko: Ajd, molim te nemoj vise stavljati linkove na ebay, jer ce te slike za tijedan dana nestati... Kad se netko novi prikljuci, linkovi mu nece imat ismisla, jer na njima nece biti nista...

Eto, toliko od mene. Ovo nije zahtjev, samo molba, a ti kako oces...
 
J

Jadranko

Guest
u cemu je problem pa sta ako ljudi vide a aukcija prodje..???
kao da to nesto steti cemu ma daj molim te....

ah da jos nesto kako ne kapiras da mozda nekog drugog nesto zanima pa bi mozda i kupio nesto jer ima povoljnih stvari.e vidis to moze preko mene jer sam ja clan tamo pa mogu kupiti za nekog nesta...skontaj neke stvari
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo... ti mislis da se ja ne mogu registrirat na ebay i sam davati ponude na aukciji...

Uglavnom, kako sam i rekao na tebi je da odlucis hoces li dalje postati gluposti ili neces... Zivo me zaboli...

Samo kazem aukcija prodje, slike se maknu, linkovi postanu neupotrebljivi...

Pobogu, otvori si novu temu i na nju stavljaj sve linkove po kategorijama. Jednom mjesecno mozes EDITIRATI svoj post i staviti nove linkove. Ovako samo krcis forum...

Samo da bude jasno, sve ove postove sto si zaredao po 3-4 komada cu pospajat u jedan na temi... bezveze krcis mijesto i postaje nepregledno...

Bez ljutnje, ali moderator sam na vise foruma i znam sto pricam.

Hvala na paznji.
 
B

bojance

Guest
Veceras je komsija radio sa belarusa 952 i roto drljacu od 3m.
Motor mu je 90ks i stvarno ne oseca masinu. Inace kabina mu nocu bas lepo svetli, instrumenti su bas dobri ali izgleda da menjac iako sinhronizovan prvi put ne moze da se ubaci bez onog KRRR.
Znaci prvo se mucio da ga uopste ubaci a na kraju se culo ono KRRR i onda je krenuo.
 
R

Ratarko

Guest
Eto ti ga na , opet ista stvar , nisu to sredili sa krčenjem još uvijek :lol:
 
R

robert

Guest
krrrr..je zvuk rusa.to je standaradna oprema...he he...moj kolega ima takvog rusa 90ks,on to zna mjenjat bez krrrr....Pa nece to nikad ni rjesit,taj novi 90ks je u biti isti moj stari mtz-50,osim sto su mu ubacili ''moderne'' lampice za kardan i digitalni kmh sat(koji malo radi,malo ne radi,kao i lampice),u 30 godina su ipak otisli 1 korak dalje...rotodraljucu moze vuc u laganoj zemlji,kakve ima u vojvodini,vamo je malo teza,tu ne bi mogao,kad se ovdje i moj torpedo 92ks muci,a ima 6 cilindara...
 
Z

zgonja

Guest
belarus

e ljudi moram da vam kažem, mada mislim da mi nečete verovati, svi novi MTZ-ovi su napravljeni za vreme hladnog rata i bili u nekim hangarima. i sada su ima samo izmenili struju i kabine i napravili tako malo bolji noviji oblik. ovo su podatci koje sam dobio od mog profesora Poljoprivrednih traktora Ratka Nikoliča sa poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu. On ima firmu koja atestira sve traktore koji dolaze u Srbiju veoma je poznat i ima mali milion naučnih radova. Ovo sam ja čuo od njega nakon njegovog testiranja traktora. inače ima odličnu mehaniku u mejnaču, ima odnos 45% na prednju osovinu i 55% na zadnju, težište mu je super postavljeno pa može i malo teže priključne uređaje da ponese bez prednjeg balasta. traktor je super s obzirom kada je napravljen, ima snage, super je stvar što izvlači do 100 KS iz 4 cilindra. A krčanje u menjaču pri ubacivanju se čuje jer ima stalno-uključne zupčanike pa vratilo nije "mirno" kada ubacujemo u brzinu.
 
R

robert

Guest
za omjer 45-55,nisam bas siguran.kad vidim taj traktor na cesti izgleda kao da ce se propet.. :lol:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ja imam MTZ 820 iz 2003. godine, mjenjač je samo u početku bio problem. Stvar je u tome što je razmak između brzina mali, nije kao npr na Zetoru kod kojeg je na mjenjaču razmak oko 15 cm pa nemožeš promašit; kod MTZ - a je oko 4 do 5 cm, možda i manje. Dok ga malo voziš dobiješ osječaj za raspored u redu je. Sad mi več stvarno jako rijetko zakrčiii. Moj ima moderniju hidrauliku i nema baš nekih problema s njim; jedino smo ga na početku svega morali zategnuti, no to su nam rekli i u dučanu. Å to se mene tiče jedina mana mu je što više pije od npr Zetora, al se zato vidi i znatno veči učinak. Razumijem da je nekima ovdje koji voze JD ili nešto tako kvalitetnije teško sad shvatiti da je i MTZ dobar, no kod nas (blizu Kc) ima kombinat koji je prije par godina umjesto JD - a nabavio desetak MTZ -ova, jedan poznanik mi tamo radi - starij je čovjek i kaže za Ruse da su nepoderivi. Njima u dvorištu stoje JD - ovi i to oni preglobni sa 8 kotača, u krš stanju, a oni sve rade sa Rusima. Nije rus glup, samo nije previše dotjeran.
 
R

robert

Guest
imam mi jedan kolega rusa 920 90 ks,kaze da ide 52 na sat pri 1800okr,kaze obilazi sve,samo gaasss...... :wink: .pozdrav Hladovini...doo....he he
 
B

Bobo

Guest
Jedan pcelar ovdje je kupio rusa 920 samo i jedino zato sto je tako brz... I kad seli pcele ide kao lud traktor, a snage ima kad treba prikolicu odvuc na neko brdo...
 
P

paor

Guest
ako se sječate onog iz B.Grede što je dobio 7,5 mil.kn, kupio je Landinia 105ks, neki dan je projrio kraj mene, ide najmanje 50km/h
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
ako se sječate onog iz B.Grede što je dobio 7,5 mil.kn, kupio je Landinia 105ks, neki dan je projrio kraj mene, ide najmanje 50km/h

Koji je to sretnik , na čemu je dobio , loto ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh