• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

ROKI

Guest
Belarus MTZ-892 turbo, 90 ks, 4.75 l, 1996. god., oko 5500 rh, gume: 16,9-R38, 360/70-R20, a pošto je bio za Nizozemsko ili Norveško tržište ima zatamnjena stakla i Gramer sjedalo (zlata vrijedi naspram onog ruskog lavora). Mjenjač: 18-4 i nije sinhroniziran. Bržeg u ataru nema, 55 km/h pri 2000 o/min (to je 200 o/min više od tvornice), ali ga 99 % vremena ne vozimo preko 1800 o/min.
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

tu na forumu ima slika rokijevog rusa kako ide 55km/h.ni ja nisam vjerovao,kad sam iza njega vozio,mislio sam da ce se izvrnit di u kanal.... :shock:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

DA...postoji dobra vjerojatnost za prevrtanje kod takve brzine...trebao bi biti nešto širi i malo niši, da se dobije a stabilnosti. znam da se kotači mogu podesiti na veći razmak, ali to onda ne izgleda dobro...osim kad bi bile šire gume... Trebali bi ih sve preurediti u formu ovih novijih verzija...(922, 1523 itd)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nisam ga ja raspuštao na bosch pumpi nego je takav došao zimus sa generalke. Teram ga samo ponekad na 2000 o/min. 1800 o/min je njegova normala koje se u radu pridržavamo. Terao sam IMT-533 na oko 2700 o/min i bez auspuha pa je propišo ulje gdje god je mogo i stigo. Bio je živo zlo od traktora, ali to je rezultiralo generalkom. Teraj ga na koliko ga je tvornica otvorila i nemaj brige i nediraj pumpu.

Prevrtanje :?: :scratch Bajo kad teraš rusa moraš opustit ruke ko onaj dirigent na koncertu ozbiljne glazbe! :lol: :lol: :lol: Nema naglih pokreta volanom inače si gotov. Ljudima obično rus pleše po cesti jer nestežu krajnike spona na volanu i tu onda on dobije lufta pa šamara točkovima. Na cesti je opasan ko vrag jer je visok, uzak i kratak pa kad se zaljulja počnu ti izbijat kapljice znoja na čelu dok ga uhvatiš u pravac.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

Dečki, nekaj mi nije jasno s tim brzinama. Mislim da mjerenje brzine autima nije uopće točno.

Prvo, ak Belarus id 36km/h na 1800rpm, kak može ići 55km/h na 2000?
Drugo, koja ih budala dozvoljava prodavati takve brze, kad za brzine preko 30km/h traktor mora imati prednje kočnice (Belarus ih, naravno, nema)?
Treće, u Hrvatskoj u zakonu piše da se smiju uvoziti traktori koji se mogu kretati do 40km/h. Nisam siguran da se tu nešto mijenjalo.

Prijatelj u Njemačkoj mi je rekel da su oni kupili traktore s 40km/h getribama, jer nemaju prikolice koje su atestirane za 50km/h, pa ih istim traktorima ne smiju vući, iako ih tjeraju "samo" 40km/h.

Mario, kolika brzina piše na tvom Lambu kad se voziš na punom gasu?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

Nemam ja mjerač, ali brzina je oko 43, a prikolica mi smije ići 25 pa opet nekad s duplim pretovarom idem 35-40 km/h.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: BELARUS MTZ

Roki pa ti moraš pazit na ograničenja ako to tvoje čudo ide 55 ;) :shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

TX75 kaže:
... ide 55 ;) :shock:
Ide, mo'š mislit :scratch :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

@ZJ, kako mislis da mjerenje brzine autom nije tocno? Ako idem za traktorom istom brzinom, onda se krecemo jednako brzo, cista logika, zar ne?, Rusi su jako jako brzi na cesti, i to je lose i za vozaca i za traktor. Jedan pcelar ovdje je kupio rusa samo zato sto je brzi od ostalih za te jako male novce. Niti jednog prikljucka nije vidio, vuce samo 3 2-osovinske kamionske prikolice prepravljene za pcele. mislim da je rus 90KS.

Uglavnom, niste vjerovali kad sam rekao da 549 ide 40-45, pa sam isto tako mejrio autom, dok ga je brat ganjao koliko ide. Isao je 40. Stara linija 549 je imala na obrtomjeru ispisane brzine za svaki pojedini stupanj prijenosa i tamo pise mah 30km/h. Obilazim sa 549 sve traktore ko od sale, samo me jedan VELIKI MF obisao kao da stojim :scratch nitko vise 8)
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

a jebemu kalaj,medju nama je nevjernik!! :twisted: poganin :shock: !ZJ.....
evo slike,vozio sam se za njim citavom ulicom istom brzinom,na istom razmaku,ma ko te pita za zakone.... ;) samo voziii... ;)
Obrisan neispravan link.
ZJ ne kuzim zasto mjerenje autom ne bi bilo tocno? :?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: BELARUS MTZ

impresivno 8)
ali pazi ti robi da nebi ostao bez goriva u autiću ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Moj bajice, to što piše u prospektu slobodno okači mačku o rep! Dobro pročitaj gore koje zadnje gume imam na traktoru. A za tvoju informaciju prijenos u 82-ki i u 892 nije isti, na mom traktoru se puno brže okreću zadnji točkovi nego na 82-kama (mjereno okretomjerom, a traktori su radili pri punom gasu u 9-oj brzini NA KLOCNAMA). Radim sa rusevima od 13-te godine tako da o rusevima možemo raspravljat na dugačko i na široko. Ko nevjeruje neka dodje sa jednim oguljenim janjcem pa cemo se okladit. Rusi u jednoj seriji traktora npr. 820, 1025 itd. kombiniraju svašta. Da se zakon poštiva Fendt nebi prodao ni jedan traktor iz serija 700, 800 i 900 zato jer idu 50 km/h, a prodaju se. Ko te pita u Hrvatskoj kolko ti ide traktor, tko?
 
S

sapat

Guest
Re: BELARUS MTZ

Jednom pilikom sam se vozio autom iza novog jd od 200ks, išao je sigurno 60 -65, možda čak i 70, a kada sam sreo toga tipa na silosu samo mi se potvrdno nasmijao na moja pitanja o njegovoj brzini
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ako misliš na onog JD sedmicu iz Marinci sigurno je to tako. Pa traktor leti sa 2 kamionke TROOSOVINKE pune žita :!: :shock: E da to Bobo vidi. ;) Nadam se da mislimo na istoga.
 
P

Picek

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
Treće, u Hrvatskoj u zakonu piše da se smiju uvoziti traktori koji se mogu kretati do 40km/h. Nisam siguran da se tu nešto mijenjalo.
:shock:
jesi siguran?
 
S

sapat

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Ako misliš na onog JD sedmicu iz Marinci sigurno je to tako. Pa traktor leti sa 2 kamionke TROOSOVINKE pune žita :!: :shock: E da to Bobo vidi. ;) Nadam se da mislimo na istoga.
E to je taj, Nikšić iz marinaca, kad dođe sa tom kopozicijom na silos jedva stane na bertoju. Duži je od svakog kamiona. Za vrijeme žetvej je sletio između nuštra i vinkovaca, dobro pa nitko nije stradao.
 
P

Picek

Guest
Re: BELARUS MTZ

Picek kaže:
ZJ kaže:
Treće, u Hrvatskoj u zakonu piše da se smiju uvoziti traktori koji se mogu kretati do 40km/h. Nisam siguran da se tu nešto mijenjalo.
:shock:
jesi siguran?
da kvotam sam sebe..
mislim da ovo nije točno, da je točno onda traktor sa izvedbom 50 km/h nebi mogao proći homologizaciju..
a naši traktori koji budu sa 50 km/h izvedbom ju redovno dobiju..
e sad, jedino ako agronomski faks krši zakon..
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Hmmm... JD s dvije kamionske prikolice... MLJAC :shock:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

E pa sada tip je iz Durdanaca selo izmedu Vinkovaca i Dakova.( Mozda ih netko sa foruma i zna zive na izlazu sela prema VK )Dolazio je u silos Dakovo sa MB-track 1600 i dvije troosovinke kamionske prikolice sa povisicama. Tamo je pricao da ga je i policija jednom pratila sa autom zbog tih ,, kompozicija ,,i da su mu izmjerili brzinu preko 55km/h sa dvije vrhom pune prikolice zita.Da bude jos losiji podatak ni jedna nije bila ispravna ( kocnice i signalizacija ) ni registrirana.Cak su mu znali prigovarati na vagi zbog tolikog tereta,znao je vagati vise od kamiona.
 

Najnoviji postovi

Na vrh