• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
nedavno odem u Pećuh po djelove za mog rusa i u trgovini sretnem Jurvalov kombi i majstora njihovog koji je došao po djelove za Jurval. Tolko o njima i nabavci djelova. ;) Bobo nije to tek tako ugradit ravni most umjesto grbavog jer treba uzet u obzir dimenzije guma.
a tako to oni rade?jbm ih sunce...a meni su poluosovinu za rus rekli da košta 1500 kuna? a s tim da sam u pečuhu komplet poluosovinu i vratilo...4 ležaja 3 gumice...par filtera za gorivo i gumu za blatobran da mi ne baca blato daleko...platio 1000 kuna...
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Da, a dimenzija zadnjih guma? Trebalo bi sve pasat ako on ima zadnje gume 15,5-38 jer ta bi guma trebala biti po visini ista kao i 18,4-34 koja je u kombinaciji sa ravnim mostom. Ja sam to htio ugraditi u svoj traktor al cifra je neka besna pa sam odustao (nesjećam se kolko bi to točno koštalo). ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Imas na JD stranici formulu za izracun dimenzija prednjih guma. razlika u vrtnji prednjih/zadnjih smije biti +/- 3% I nije nikakav problem izracunati dimenziju
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Da, a dimenzija zadnjih guma? Trebalo bi sve pasat ako on ima zadnje gume 15,5-38 jer ta bi guma trebala biti po visini ista kao i 18,4-34 koja je u kombinaciji sa ravnim mostom. Ja sam to htio ugraditi u svoj traktor al cifra je neka besna pa sam odustao (nesjećam se kolko bi to točno koštalo). ;)
koliko je kostalo? otrpilike?bas mene zanima....
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ok...raspitat ću se u mađarskoj jednog dana...kod onagu u pečuhu....onaj BORAT sa brkovima...hahaha
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

EEEEEE, to sam i ja mislio možda napraviti jednog dana...zamijeniti grbavi prednji most sa ravnim, no to povlači koješta za sobom...treba mijenjati sve četiri gume sa felgama, jel tako? E, zna li netko koliko to košta? Pitao sam servisera iz Jurvala za to pa mi nije htio reći. Odgovor mu je bio "Je..eš traktor, nađi curu" :D :D :D , no ja ju imam pa to nije bed. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uglavnom, volio bih da ovo:

Obrisan neispravan link.

izgleda ovak:

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

mozda i ne treba menjati sva četiri...samo mene zanima koliko bi to koštalo?najmanje oko 10 000 kuna....
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nije li prostije prodati stari traktor i kupiti novi po zelji? U Srbiji su polovni Belarusi na ceni a novi nisu bas puno skuplji. Ipak novi imaju vece tegove,elektronski obrtomer,veca ogledala,bolje prednje farove,plivajucu hidrauliku,gasenje koje nije povezano sa rucnim gasom... :D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Mislim da ipak treba; zadnji kotači na 820.2 su širi i nešto veći nego na 820, a i da staviš ravni most i velike prednje kotače traktor ne bi imao dobru formu jer bi zadnji izgledali smiješno...
Koliko sad košta 820.2, novi, a koliko 820 može vrijediti, star 4 godine sa 1600 rs? Zna netko?
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ako patis na izgled traktora, onda mijenjaj sve 4, ali ovako jednostavno nema potrebe...

Kod nas po oglasnicima bas i neces naci belarusa da se prodaje... To su dobri traktori.
 
T

Tonxy

Guest
Re: BELARUS MTZ

cuj,traktor ce ti dobro ici i bez sva cetiri isto prilagodena kotaca,samo kao sta je netko reko izgledati ce malo smijesno. Nemoras istu godinu mjenjati sve cetiri gume,sad prednje sa mostom,a potom i zadnje samo drugu god!! probaj tako ili kupi novog,mozda moš staro za novo!! :roll: :?:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

steta je prodavati ako kad je već nov....
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

820 2002 god sa 1600 rs moze da se proda 10000-12000 evra a nov 820.2 kosta sigurno 16000 ako ne i hiljadu vise. Proverim u Agropanonci pa javim..
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bubu kaže:
820 2002 god sa 1600 rs moze da se proda 10000-12000 evra a nov 820.2 kosta sigurno 16000 ako ne i hiljadu vise. Proverim u Agropanonci pa javim..

kod mene se ovaj prodaje vec godinu dana 952 2002 g. i koliko sam cuo trazi za njega 11 do 12 tisuca , traktor ima cca 1000 rs,

b1.jpg


b2.jpg
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

taj ima sincro menjača....zasto ga prodaje?mislim da je malo puno...
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
taj ima sincro menjača....zasto ga prodaje?mislim da je malo puno...



zasto ga prodaje i ja se pitam ako citam vase postove o rusima, ali znajuci sta je bilo radjeno na tom traktoru i koliko je "kvalitetan" znam razlog a to ju kupnja zapadnog traktora sto smo mu mi i predlagali kad je kupovao ovog. inace taj traktor zadnje dvije godine je vrlo malo radio tj. odkad je kupio mf-a 3060 koji je slabiji ali radije je sve radio s njim nego s ovim. na njemu je mijenjao (ono sto ja znam) dva puta volan sva sreca pod garancijom s time da je drugi put stavljen danfosov i od tada nema problema, kompletan kuplung na 700 sati jer ne da mu otisla samo lamela vec mu se i korpa komplet raspala, i jos neki dijelovi na motoru mislim da su neka crijeva bila u pitanju po kojima ide ulje. ja sam jedno par put se samo vozio s njime i mogu reci da nisam sjedio u bucnijem traktoru (novije proizvodnje) a vozio sam ili se vozio u svemu i svacemu, uglavnom udobnost bi mu se mogla usporediti s voznjom u trideset cetvorki (tenk je pitanju da ne bi bilo zabune) .
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

neznam sta da ti kazem....ja neču nista komentirati...ali da znas ili da svi znate na ovom forumu da sam ja zadovoljan sa svojim..imao sam svakakvih kvarova...ali nemogu reči da je bolji od MF.FENDTA ILI JD...nikako...ali za moje potrebe i moje poslove što radim ja prezadovoljan sam...tako da znate on 90% poslova radi...
 
B

branko

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
neznam sta da ti kazem....ja neču nista komentirati...ali da znas ili da svi znate na ovom forumu da sam ja zadovoljan sa svojim..imao sam svakakvih kvarova...ali nemogu reči da je bolji od MF.FENDTA ILI JD...nikako...ali za moje potrebe i moje poslove što radim ja prezadovoljan sam...tako da znate on 90% poslova radi...


nije moja namjera niti bila poticanje novog flejmanja, jer to su sve subjektivni zaključci a sve sto je subjektivno daleko je od objektivnog, jer pazi i on je bio super zadovoljan s njime tako dugo dok nije kupio ovog mf-a i dok nije vidio da moze cijeli dan raditi s traktorom a da ga na vecer ne bole ruke , glava i ledja a radi se o covjeku koji je imao prvi traktor u mom kraju (i prvi kombajn) i promijenio je dosta strojeva. njegov odgovor na nase savjete da kupi neki rabljeni traktor zapadne proizvodnje u stilu onog novo je novo, ali tek kupnjom toga mf-a (mada je i tu promasio seriju) vidio je da cca 10 godina stariji traktor je puno kvalitetniji i udobniji od tog novog rusa. sto je jos najzanimljivije da ga je on kupio u kesovini a u to vrijeme je bila neka akcija novih mf-ova i bili su samo cca 4 000 skuplji (neznam koje je tada tip bio aktualan) ali on nije htio dizati kredit. i da fulao sam godinu traktor je stariji jer je bio placen u markama i to cca 25 000 dem-a dok je taj mf bio oko 30 000 dem-a a sad mi se neda ga zvati da ga pitam koja je tocno godina.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

neznam...druga se vremena bila...onda u ono doba rus bio jeftiniji...ali tu nemogu reči da je udoban...imam RX-100 i rus mi je puno bolji i udobniji od rx-100...tako da nebi ga ni dao ni za sto na svijetu....a sa druge strane kad pogledam dijelovi su mi preko u madarskoj...tako da su jeftini...
 

Najnoviji postovi

Na vrh