• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Baš me zanima što onaj 2822 može...volio bih ga vidjeti u radu... Da li je netko od vas vidio koji od većih modela kod nas u radu i kako se ponašaju? Mislim barem na 1222 ili 1523?
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pričao sam sa čovjekom koji ima novog MTZ 130 ks i kaže da je zadovoljan, traktor ide dobro. Dosta radi sa njim.
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Njegov je 1221. i ima prednju hidrauliku i to rusku, sa španerima.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

E, znam kakav je, vidio sam takvog u Gudovcu. Ne sviđa mi se baš ta sa španerima naprijed, izgleda malo neskladno, iako to ima svoje prednosti kad možeš prikopčat različite priključke koji nemaju kopčanje na jednakoj širini...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Baš me zanima što onaj 2822 može...volio bih ga vidjeti u radu... Da li je netko od vas vidio koji od većih modela kod nas u radu i kako se ponašaju? Mislim barem na 1222 ili 1523?
i mene takoder zanima...bio je jednom u silosu rus 1221 ali ona stara linija sa ravnim mostom...mislim da je 5 god star i da ima negdje oko 3,500 rad...covjek prezadovoljan...motor je perkins sto mi se svidjalo i imao je drukciju hidrauliku...kako bi rekao ne kao kod nasi 820 i 892 belarus...imao dva vanjska cilindra...ne onakvog jednog u sredini...bas mi se svidao...
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Dva spoljna cilindra se ugradjuju u 1221 i 1025 s tim da se za 1025 mora doplatiti. To ima u ponudi Agropanonke iz Novog Sada. 1025 sa ravnim mostom i monoblok hidraulikom je bio oko 27700 evra sa svim dazbinama!!! Inace 1025 i 1221 imaju isti menjac i zadnji most,prednja vuca se pali na dugme i mislim da je blokada na dugme i imaju dzojstik za spoljnu hidrauliku umesto one 3 standardne rucice.. Inace,svaki 1221 koji sam ja video ima ruski motor 6 cilindara,promer klipa i hod su isti kao kod klasicnog Rusa (110x125) i ima turbinu.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

da ovaj...kojeg sam ja vidio nije imao prednju vucu i blokadu na dugme...nego mehanicko...imao je prednju hidrauliku...ma prava mrcina nema sta...jako mi se svidjao...taj tip mi je rekao da jos ni kljuca nije stavio na njega...
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Moguce je,samo sto opet on kosta oko 40000 evra a uz malu doplatu se moze kupiti nov Same Laser 130 sa Deutz motorom sa vodenim hladjenjem!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Roki, takvog si nikad ne bih montirao na traktor... :mrgreen:
Da vidiš kakvih ideja ja imam za utovarivač...samo kad bih ga imao mogućnosti napraviti... Znam veoma mnogo o tome i bavim se time već duže vrijeme; mislim da bih mogao napraviti jedan univerzalni u kojem bi bile sakupljene sve prednosti i dobra riješenja od svih ranije... :D
bit će i to jednog dana...nadam se...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bubu kaže:
Moguce je,samo sto opet on kosta oko 40000 evra a uz malu doplatu se moze kupiti nov Same Laser 130 sa Deutz motorom sa vodenim hladjenjem!
cuj i rusi su poskupljeli u zadnje vrijeme...nisu vise onako jeftini kao prije sto su bili...imaju neke nove prednosti...tako da...
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ja se secam kada su u Srbiju '99 godine dolazili iz Madjarske prvi 82.1 sa haubom kao na staroj 82-ci a sve ostalo novije. Onda je Danfoss volan bio nesto novo sto se moze dobiti na Rusu. Cena je bila 15000 DEM, dok ljudi nisu poceli da kupuju kao nenormalni kada je skocila na 17000 DEM. Vec 2000. i 2001. godine su izasli iz mode i poceli su uveliko da se kupuju 820 i jaci. Drugar je kupio 820 eurolux 2003. godine u jesen i dao je nesto vise od 13000 evra. Sada pisljivi 82.1 (kao sadasnji 820 samo sto ima tockove i tegove kao stara 82) kosta 17000 evra!!!!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Eh da...istina je to...820 su otišle su gore za 5000 Eura od kad smo ga mi kupili...a priključci za njega kao što je npr utovarivač su duplo skuplji... Dobro , treba uzeti u obzir da je i cijena željeza kroz to razdoblje puno otišla gore, no ipak mislim da se najveće povećanje dogodilo zbog interesa ljudi pošto su bili znatno pristupačniji u omjeru cijena/snaga od drugih.
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Nije to toliki problem sto su cene skocile jer ipak su skocile i cene poljoprivrednih proizvoda. Glavni problem je sto su dosta losije i nemarnije sklopljeni i uglavnom svaki ima gresku!!! Vise sam video Ruseva starih 5 i vise godina da nisu rasklapani nego ovih mladjih od 5 godina!
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bubu kaže:
Nije to toliki problem sto su cene skocile jer ipak su skocile i cene poljoprivrednih proizvoda. Glavni problem je sto su dosta losije i nemarnije sklopljeni i uglavnom svaki ima gresku!!! Vise sam video Ruseva starih 5 i vise godina da nisu rasklapani nego ovih mladjih od 5 godina!

To je istina. Kad se pgleda koliko su stare 52-ke i još uvijek idu kao i stare 82-ke. Ovi sadašnji, dakle novi, neće sigurno toliko trajati. Znam iz iskustva. ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

kod mene je berba 73 i nema da fali :mrgreen:
a moj stric je uzeo VTZ 2048a koji je 2004 godiste i radio je na njemu mnogo stvari i jako je nekvalitetan
 
V

VTZ

Guest
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
a moj stric je uzeo VTZ 2048a koji je 2004 godiste i radio je na njemu mnogo stvari i jako je nekvalitetan

Na mojem VTZ-u iz 1996. na motoru su jedino podešavani ventili i mjenjani filteri, a Bosh pumpa i brizgaljke nisu ni taknuti. Motor ne troši niti gram ulja, možda jedino nešto malo ispari kroz odušak kartera. Kvačilo i mjenjač nedirnuti, največi zahvat bio je skidanje hidraul. cilindra i zamjena brtvi.

Prekidači u kabini bili su koma od prvog dana, zamjenjeni su boljima par dana nakon kupnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh