• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Odličan posao Savoris. Daj mi reci koja je okvirna cijena orbitola? Takav posao ja moram odraditi na svom Zetoru...volan je običan i traži previše truda kod upravljanja....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
hvala momci

@zjocko
cijena orbitrola je različita , recimo u Rumi na vašaru bez garancije ispravnosti kreću se nekih 50-60e , sa garancijom 80-100
nov (čini mi se kineski) je 140-150e

samo obrati pažnju na veličinu radnog kola na orbitrolu i debljnu (zapreminu) klipa i klipnjače
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
samo obrati pažnju na veličinu radnog kola na orbitrolu i debljnu (zapreminu) klipa i klipnjače

Koja je optimalna veličina? Nisam to nikad ranije radio, ni rastavljao...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
debljina radnog kola ti igra najveću ulogu , od nje ti najviše zavisi kapacitet
jer ako je mali kapacitet orbitrola onda trebaš praviti mnogo krugova volana da bi smotao točkove od kraja do kraja
ili ako je preveliki onda će volan biti prebrz , odnosno odaziv točkova na komandu volana

evo ti otprilike ono što ide na traktore
saturn-orbitrol-sospc-125.jpg


dok ovakve stvari idu na velike gradjevinske mašine
CharlynnOrbitrol.jpg


ja sam ugrađivao ove i rade bez greške
slika-57512-2010-04-1271880130-velika.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Shvaćam. Od čega su ovi (od kojeg stroja) koje si ti ugrađivao? Znam gdje mogu potražiti nove, no vjerojatno su skupi...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer prvi problemi......sa MTZom

neće upaliti, nedimi ništa iz auspuha.......pomislim odmah na filtere.....

žao mi što nisam slikao.....u prvom filtru mulj do pola filtera, ostalo voda.....goriva u njemu valjda ni kapi

očistim, sipam gorivo u njega,i ozračim na pumpi, upali odmah, radi 30sec i ugasi se, dalje nisam ništa radio......moram rješiti i drugi filter,valjda će onda biti uredu, a nisam ga palio oko 3mj, još plug stoji gore......

savo, jesi imao sličnih problema???? jel bi još nešto trebao pogledati????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
garantovano nisi dobro zadihtovao posle zamjene filtera , siguran sam 100% u to
znači ti kada navučeš ručno naftu i on upali , ako negdje falšira vazduh ono što ima u pumpi i dio nafte koji prebaci iz filtera mu je dovoljan za oko 30tak sekundi rada , a umjesto nove nafte dolazi vazduh

pogledaj posle tih 30sec šta imaš u filterima , vazduh ili naftu

znači pregledaj dobro sve spojeve koje si rastavljao :gumice,dihtunge i bakarne platne , tu je problem 100%
i još provjeri gumicu koja je u ručnoj pumpici , ako si mnogo njome pumpao možda se gumica pojela jer zna da korodira ta cjevčica iznutra jer se pumpica rijetko koristi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onda je 100% onaj dihtung na samoj čašici, neki papirnati......njega ću skinuti i staviti malo dihtung paste, a na kučištu ima još gumeni dihtung, na koji dolazi rub te čašice, tj. filtera......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam još stigao pogledati, gumeni dihtung sam nabavio novi......al taj papirnati nemam, zašto su i njega stavili, nemam pojma......pogledao sam novu čašicu u trgovini, nešto se malo razlikuje od moje......al sutra popodne ili u petak ću ga morati napraviti.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
problem rješen, napravljen novi papirnati dihtung na grubom filteru......sve ozračeno, i radi bez problema.......a stari dihtng imam, pa ga budem slikao......neznam kako je uopće s tim i radio.....:rolleyess:
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
znači,priča ko i ja sa svojim t40,kad sam ga uzel i radil servis,sve je bilo koma,recimo uopče nije imal ni filter ni predfilter za gorivo,nego direkt u bošpumpu.prijašnjeg vlasnika treba ovak:toimonster:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako sam prošao i sa 533, odradio 10 sati i stao zbog filtera......i jedna škola nije bila dovoljna.....al dobro, nije to nikakav problem.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
pa to su bar banalne sitnice koje nisu vrijedne pomena , bitno je samo pravu dijagnozu postaviti :mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čim nema dima na auspuhu, zna se što je.......a svaki dizel kada vergla mora dimiti......a on 3-4 puta zavergla i upali, barem je tako do sada bilo......

problem što sam kupio filter goriva,al nakraju sam dobio za 820, a moj je u jednom kučištu gdje ima 3 okrugla filtera, a ja dobio jedan veći okrugli......a u katalogu sam vidio da je za 820......cjena 16kn, što bi bilo oko 4KM.....pa ću otići vratiti.......i taj filer je čist......najveći problem je bio što je povukao zrak.......a usput sam i očistio filter......bolje sada, nego kad je najpotrebniji......a trebat će mi za kojih tjedan dana......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ima li neko iskustva sa montažom reduktora za super spore brzine na rusu ?
znači to je onaj eksterni reduktor koji se montira sa lijeve strane mjenjača , tamo gdje u 52ke stoji kompresor a u 82ke deklo na kojem se nalazi mjerač ulja u mjenjaču

radi se o ovome sklopu , znači kako se on uzubljuje i stavlja u funkciju ?
p1090280m.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh