• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
SIP Tornado 45 EOL takav imam i nema sanse da ga zagusis odlicno je napravljen imt 549 prvom brzom ili sestom kako je ko zove pici nema stajanja i ne ne mislim na rijetko zito nego veoma gusto

koji je to 45 ? ili si mislio 40 eol V8
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
koji berač bolje očisti klip zmaj ili sip?

isto kao da si pitao štaj e starije ? kokoš ili jaje

bolje očisti onaj koji je ispravniji i ima bolje gume na valjcima , zavisi koji sip i koji zmaj ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ali noćno branje je potencijalno opasno jer se tada jako namotava svilica oko komušačkih metalnih valjak i može doći do veće havarije , ak oveć berete po noći (odnosno velikoj rosi ili posle kiše) obavezno malo češće provjeravajte ove valjke
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
U razmišljanju sam za iduću sezonu kupiti dvoredni traktorski berač sip tornado, eh sada da li 70 ili 80???
Zato molim članove za iskustva za navedene berače, odnos 70-80,dobre i loše strane jednog i drugog...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ak je za ravnicu, onda T80, ak je za brdo onda Zmaj 222, 223.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
I za jedno i za drugo, više za ravnicu, jer imam jednorednog sipa KK30, tak da on je više za brdo.
A zašto zmaj za brdo, čini mi se puno višlji i uži od sipa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Zato jer T80 na nagibu bere samo 1 ili gazi tri reda. To je stroj za ravnicu ili suho. Ima premale kotače, vleče na stranu.
Zmaj ima veče kotače i puno bolje slijedi trag.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Gledam cijene dvorednih berača i ispada da se za jedan SIP-ov praktički mogu kupit dva Zmaja.
Nisam nikad vidio kako Zmaj bere jer ih kod nas nema. Zbog čega je takva razlika u cijeni?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Zato kaj su Zmajevi stare krame, a SIP-ovi novi(ji).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ha, imam i sam staru kramu doma, eko 3500 al bolje i čišće pobere od nekih novijih.
Tako da nije sve u godinama.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Imam i ja staru kramu sipa KK 30, pa bere brže i čišće od tornada 40, jer je već puno toga preuređeno.
Nekak mi je više zapeo za oko T70, nego T80, neznam zašto, možda se i varam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Varaš. Teži je tonu, kompliciran, zasebna perušaljka za svaki red, česta pucanja šasije...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Zato pitam ovdje na forumu tko ima kakva iskustva, navodno T80 ima 3020 kg, onda T70 ima prek 4000 kg ???
A kakav je ovaj sip DKO 5501, izgleda mi kao T70?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Da DKO ti je kao KK30 prema Tornadu 35.
Neznam koliko je T70 teži, ali sigurno dosta. Složen je kao dva jednoredna skupa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh