• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
onda ste jako sporo vozili......jer to nebi radio......tako sam jednom vidio da torpedo traktor vuku s kamionom, sigurno nekih 70-80km/h.......a to nikako nije dobro....

pa novi traktori idu do 50 km/h ,neznam zasto bi bio problem berzu da ide toliko samo zakvacen za vucnu?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa promjeni ono kaj ne valja na njemu. potrošeno remenje,lanci i lageri.ak cujes da ti lageri zuje ili ima lokera onda ga promjeni..ispucano remnje zamijeniš sa novim.ak ti fale nozi na frezi, onda kupi jos one koji su ti potrebni i nabrusi ih ak su tupi jer ti nece lijepo sjeckati.lanci ti moraju biti zategnuti ali ne "krvnički" Uglavnom,vodi brigu da ga prije branja dobro podmažeš.najbolje bi ti bilo da ti netko tko je radio sa beracom uzivom objasni i pokaže

za sada ne zuji nista lijepo radi nozevi su svi dobri samo neznam kako moraju stajat ne stoje svi jednako 3 su okrenuta na jednu stranu a 3 na drugu ,fali mi jedan onaj zupcanik sta vrti adnje valjke jedino i to je to.Razmisljam da stavim jedino 15" gume i felge ako idu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
pa novi traktori idu do 50 km/h ,neznam zasto bi bio problem berzu da ide toliko samo zakvacen za vucnu?

Problem ti je u ovjesu i gumama. Ove gume dugoročno nemogu izdržati brzinu veću od 30km/h.
Drugi je problem mast u glavčinama, koje vjerojatno nema, pa potrošiš lagere i osovinu na glavčinama.
Treći problem je to kaj berač nema federe, pa uslijed skakanja preko svakakvih prepreka na cesti šasija dobije po nosu, čitaj napuknu zavari, ali to nebuš videl odmah.
Ja sam vozil T80 punom brzinom traktora (39...40km/h) i čim bi zavibriral, počel ljuljati traktor, bi usporil, s tim da sam preko graba usporaval i na 10km/h. I gume su bile 15.3", a 10km/h prekoračenja brzine i nije tak puno, obzirom da je stroj bil prazan.
Kotače vjerojatno nemreš staviti veće, jer ti bude desni veći smetal. Osim toga, gdje buš nabavil felge 15.3" s 5 rupa? Ima ih, no samo novih, pa se to onda ne isplati. Zapravo provjeri, pa se uvjeri sam.
Skini glavčine kotača i pogledaj kak izgledaju osovine i lageri u njima. Vrlo često se pojede vanjski kraj osovine (onaj pod malim, vanjskim, lagerom). Ako je to slučaj, moraš rezati zavare i nositi osovinu tokaru. Ukratko, muka živa (T35 ima osovine zašarafljene), koju, nadam se, nebuš moral probati.
PS. Gdje si u KT?
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
za sada ne zuji nista lijepo radi nozevi su svi dobri samo neznam kako moraju stajat ne stoje svi jednako 3 su okrenuta na jednu stranu a 3 na drugu ,fali mi jedan onaj zupcanik sta vrti adnje valjke jedino i to je to.Razmisljam da stavim jedino 15" gume i felge ako idu?
kod mene su ti 2 reda noza na jednu stranu a jedan red na kontra stranu.tak kak ti je, ostavi tak.obavezno prije sezone sve lagere na mazalice namazi a i kad ga bus pospremal ga operi i komplet podmazi. ja ti svako jutro prije nek krecem mazem lance s trošenim uljem i nije bilo problema.ako su ti lanci koji vuku kukuruz unutra strošeni, zamijeni ih jer ak ti pukne, odvuce ga unutra i cijeli treblić ti izbije van a šteta ti bu velika
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Problem ti je u ovjesu i gumama. Ove gume dugoročno nemogu izdržati brzinu veću od 30km/h.
Drugi je problem mast u glavčinama, koje vjerojatno nema, pa potrošiš lagere i osovinu na glavčinama.
Treći problem je to kaj berač nema federe, pa uslijed skakanja preko svakakvih prepreka na cesti šasija dobije po nosu, čitaj napuknu zavari, ali to nebuš videl odmah.
Ja sam vozil T80 punom brzinom traktora (39...40km/h) i čim bi zavibriral, počel ljuljati traktor, bi usporil, s tim da sam preko graba usporaval i na 10km/h. I gume su bile 15.3", a 10km/h prekoračenja brzine i nije tak puno, obzirom da je stroj bil prazan.
Kotače vjerojatno nemreš staviti veće, jer ti bude desni veći smetal. Osim toga, gdje buš nabavil felge 15.3" s 5 rupa? Ima ih, no samo novih, pa se to onda ne isplati. Zapravo provjeri, pa se uvjeri sam.
Skini glavčine kotača i pogledaj kak izgledaju osovine i lageri u njima. Vrlo često se pojede vanjski kraj osovine (onaj pod malim, vanjskim, lagerom). Ako je to slučaj, moraš rezati zavare i nositi osovinu tokaru. Ukratko, muka živa (T35 ima osovine zašarafljene), koju, nadam se, nebuš moral probati.
PS. Gdje si u KT?


sve rečeno......

još bi ti savjetovao da pregledaš reduktore, i kakvi su ležaji na njima.......to mi se nekako čini najbitnija stavka.......jer vidio sam u par slučajeva, da je otišao ležaj, i da je kučište moralo na strojnu obradu itd......od ona 2 uvlačna lanca......takvo novo kučište je 1300kn, ako se dobro sječam.......a ako ode, nemože se napraviti "preko noći"......

treba pogledati i kajle na remenici tarupa, tamo se hoće razglaviti......i sve što klima, treba zamjeniti, ako hočeš bezbrižno raditi.......jer sam vidio kako neke stvari izgledaju banalno, a nakraju ispadne havarija......ili te jebe jedan običan španer lanca, pa padne ili pukne lanac i sve savije......te pregledaj da su lanci dobro našpanovani, al kada španuješ, onda okreni lančanik za cjeli krug.......
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Problem ti je u ovjesu i gumama. Ove gume dugoročno nemogu izdržati brzinu veću od 30km/h.
Drugi je problem mast u glavčinama, koje vjerojatno nema, pa potrošiš lagere i osovinu na glavčinama.
Treći problem je to kaj berač nema federe, pa uslijed skakanja preko svakakvih prepreka na cesti šasija dobije po nosu, čitaj napuknu zavari, ali to nebuš videl odmah.
Ja sam vozil T80 punom brzinom traktora (39...40km/h) i čim bi zavibriral, počel ljuljati traktor, bi usporil, s tim da sam preko graba usporaval i na 10km/h. I gume su bile 15.3", a 10km/h prekoračenja brzine i nije tak puno, obzirom da je stroj bil prazan.
Kotače vjerojatno nemreš staviti veće, jer ti bude desni veći smetal. Osim toga, gdje buš nabavil felge 15.3" s 5 rupa? Ima ih, no samo novih, pa se to onda ne isplati. Zapravo provjeri, pa se uvjeri sam.
Skini glavčine kotača i pogledaj kak izgledaju osovine i lageri u njima. Vrlo često se pojede vanjski kraj osovine (onaj pod malim, vanjskim, lagerom). Ako je to slučaj, moraš rezati zavare i nositi osovinu tokaru. Ukratko, muka živa (T35 ima osovine zašarafljene), koju, nadam se, nebuš moral probati.
PS. Gdje si u KT?

prosli smo 40 kilometara nije od papira da se bude raspao.Zivim u Kutini na gl. cesti za Zagreb!

Sta se stice sasije dobit ce on pojacanja na svim spojevima stavljat cu trokute...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Od papira nije, ali od repe je, baš kak i ostali SIP-ovi strojevi. Vjeruj, jel sam imal dva berača.
Pa ak ste ga vozili samo 40km, kam vam se onda žurilo? Ja sam prvoga vozil toliko, a drugoga 90km, i to Za traktorom.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Od papira nije, ali od repe je, baš kak i ostali SIP-ovi strojevi. Vjeruj, jel sam imal dva berača.
Pa ak ste ga vozili samo 40km, kam vam se onda žurilo? Ja sam prvoga vozil toliko, a drugoga 90km, i to Za traktorom.

Točno tak.pogotovo ovi noviji kak je moj 2000 na dalje su slabijeg materijala i pucaju.ja sam svojega 2 put varil a kolegi mi je prilikom branja kombajn se jednostavno razdvojil. za traktor mu je samo ostala zakapcena kipa a ostalo je puklo.najkriticnije mjesto mu je ispod elevatora između kipe i zadnjega dijela pa tu treba neka pojacanja staviti inace puca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo kako sam ja ojačao moga EKOa 3500 , ja mislim da sam ovim ojačanjima izbrisao cijeli pojam ''pucanje šasije'' :mrgreen:

image049pi.jpg


image048u.jpg


image047md.jpg


image050bs.jpg


da bi uradio kvalitetno morao sam ga cijeloga rasklopiti što mi i nije bio problem obzirom da volim da rasturam stvari :mrgreen: :lol:

image045cz.jpg


image044u.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Kolega,,,ako je ovaj berač ča si kupija,,,onda je stvarno ljepo ga za vidit,,,a i nek te služi,,koliko si zaželiš........:prayer::prayer:
kako se vidi sqa slika,,,jako dobro očuvan..:shock:

Kolega SAVO,,,mislim ča reč,,da si pojača berač,,,da more i u špediciji vozi,,,,a da ne govorimo o varovima...:prayer::shock::supris:
A to da voliš rasturat,,,,,e to se vidi iz priloženog materijala sa slika..:lol:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kolega,,,ako je ovaj berač ča si kupija,,,onda je stvarno ljepo ga za vidit,,,a i nek te služi,,koliko si zaželiš........:prayer::prayer:
kako se vidi sqa slika,,,jako dobro očuvan..:shock:

Kolega SAVO,,,mislim ča reč,,da si pojača berač,,,da more i u špediciji vozi,,,,a da ne govorimo o varovima...:prayer::shock::supris:
A to da voliš rasturat,,,,,e to se vidi iz priloženog materijala sa slika..:lol:

je to je berac godiste je 1997. ja bi mu rekao od oka da je pobrao oko 600 do 700 rali sta vi kazete?
 
V

vedo

Guest
je to je berac godiste je 1997. ja bi mu rekao od oka da je pobrao oko 600 do 700 rali sta vi kazete?

Nadam se da ćete dobro služiti,pošto je kod mene komšija tražio da kupi isti takav SIP-ov berač,ali svi koji su se prodavali su bili sa zavarenim osovinama,pa je zbog toga odustao od SIP-a,i uzeo ZMAJ :scratch
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
evo imam jedno pitanje da li ja smijem kipat i da mi radi kardan odnosno da berac radi ali na prazno da li ce mi postgat one lopatice sta tjeraju klip, bunker da li ce zapinjat????
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
evo imam jedno pitanje da li ja smijem kipat i da mi radi kardan odnosno da berac radi ali na prazno da li ce mi postgat one lopatice sta tjeraju klip, bunker da li ce zapinjat????

meni ne zapinja tak da nebu ni tebi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo imam jedno pitanje da li ja smijem kipat i da mi radi kardan odnosno da berac radi ali na prazno da li ce mi postgat one lopatice sta tjeraju klip, bunker da li ce zapinjat????


jel to ona fora kod ursusa, da mora raditi kardan, da diže hidrauliku????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neće smetati ako radi u mjestu, al dok manevriraš prema prikolici i skrečeš, to nebi valjalo za kardan......

i da, što se tiče kardana, nisam vidio da je netko spomenuo onaj kardan sa spojkom, da uslijed preopterečenja prokliže.......to bi bilo najbolje da imaš.......jer ako se nešto i pokida na beraču, ili zaglavi, onda čuješ......
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
neće smetati ako radi u mjestu, al dok manevriraš prema prikolici i skrečeš, to nebi valjalo za kardan......

i da, što se tiče kardana, nisam vidio da je netko spomenuo onaj kardan sa spojkom, da uslijed preopterečenja prokliže.......to bi bilo najbolje da imaš.......jer ako se nešto i pokida na beraču, ili zaglavi, onda čuješ......

kardan cu kupiti onaj sa duplim zglobom i naravno sa kvacilom posto nemam rucno kvacilo trenutno iskljucivanje kardana! Nisam znao da postoje zadnji kotaci na tim beracima sa 6 rupa moj ima 5?
 

Najnoviji postovi

Na vrh