• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Ima tko od vas blizu Vrbovca?

Idem danas pogledat Tornado 40, 3500e cijena, šasija švasana
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,921
Jednom sam vidio dvoredni berač kojeg traktor nosi ispred i neočišćene klipove baca u prikolicu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
A kak ima pogon? Hidro,pošto ti traktori nemaju kardan napred?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,938
@ZJ sve zna.. On je vjerojatno to i videl uživo, ja nažalost nisam..
Planiral sam izradu nečeg tak jednostavnog, za prebiranje 2 reda kuruze ak susjed isto ima kuruzu, pa da se more onda s beračem unutra.
Al sam odustal zbog nedostatka vremena..
 

Dux98

Član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
50
Sad bili u Vrboveckoj Dubravi,Mostari
Tornado 40,izgledom super
Mazalice hrđave,reduktor i sve u ulju, pucan/varen
cijena bila 4000,pa 3500 a dao bi vjerojatno za 3100,3200...
 

Prilozi

  • 20240223_172440.jpg
    20240223_172440.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 44

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Daj mu lijepo 2500 stavi na stol pa vidi kako diše. Za ostatak ga središ i znaš kaj imaš, je da je to posao ali do jeseni se napravi. To di je popucalo se stave ojačanja i dobro povari. Mi smo tako na EKO3500 isto napravili i drži već 25 god. možda i više. Kupljen je nov ali se nije pazilo i tako je na kraju ispalo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Meni izgleda da taj stoji na kiši, a i rado ga mažu s rabljenim uljem, znaci, prtljancija teška.
Ja svojeg mažem s friškim lancolom, ako nije zaslužil svake sezone 2, 3 litre novog lancola onda u k..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Bolje i rabljenim uljem nego nikak ;)

@Matija_E30, nisam ga nikad videl u živo, jer pri nama ih nije bilo,ali logično je, jer tam najmanje smeta.
Inače, nije takav berač baš neka sreća, jer je heder na upravljivim kotačima, pa ga je malo teško upeljavati, a i na nagibima stoji heder poprek.
Rekel bi da je prikladan za ravnice.

Pri nama je čovjek napravil 2-rednoga na starom Dajcu, ali je bral u smjeru rikverca (okrenul je i sjedalo).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
nisam ga nikad videl u živo, jer pri nama ih nije bilo
Bilo je bilo, i ne samo jedan, samo ti nisi na tu stranu išel ;)
Ustvari, još uvijek je tam pa ako hočeš mogu te uputiti da ga vidiš i opipaš uživo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
A volan i komande 🤔
I to. Sedel je ispred zadnjeg desnog kotača, a bunker je bil ispred prednje osovine (u berbi zadnje).
Nemam sliku na žalost...
To je isti čovjek koji je napravil @mikke - ov samohodni berač.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Bilo je bilo, i ne samo jedan, samo ti nisi na tu stranu išel ;)
Ustvari, još uvijek je tam pa ako hočeš mogu te uputiti da ga vidiš i opipaš uživo.

Možda u krajevima istočno ili prema Bjelovaru. Ne znam ni za jednogana mojoj strani, jer su i 558 bili rijetki, a učili su na njih.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,921
Neki ruski traktor imao je mogućnost prebacivanja sjedala na drugu stranu volana i prebacivanja nožnih komandi.
 
Na vrh