• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
NE približavaju se svi valjci, SAMO one strane koje se okreću prema zemlji
Upravo tako . Obavezno ovako uradi da ne stvaraš bezpotrebno opterećenje i habanje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Svi valjci su jedan do drugoga.
Ali treba samo nategnuti one koji provlače masu na dole .
12 34 56 . Između valjka 2 i 3 ne natezati . Takođe i 4 i 5 .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Samo da nema otpora . Bilo bi poželjno da se ne dodiruju ti valjci nikako.
A nemože biti previše.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Rješenje pogonske osovine kod mene na KK30, već 15 godina nije taknuto, a godišnje pobere minimalno 30h
Kod mene na eko 3500 je riješeno sa homokinetičkim zglobom, nešto poput poluosovine koja može šetat naprijed nazad par cm
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav društvo, obzirom da nikako ne mogu nikoga unajmiti za branje kukuruza, odlučili s ocem kupiti berač, SIP EKo 3500 tornado T35 ili T40 dolaze u obzir.

KK 30 koliko vidim nije baš nešto ili se varam? ima tu kod mene jedan u krapini koji ga je temeljito remontirao i kojem mogu vjerovati, ali mislim da je extremno spor...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
KK30 ima mali kotač kod bunkera, pa tone po mokrom. To je u je najveća mana.
Inače, EKO3500 i T35 su samo nadogradnja KK30, dok je T40 potpuno drugačiji.
Ovi su mali, kratki i okretni. Prednost jajem T35, radi većeg i nižeg bunkera, pa je prikladniji za brege radi nižeg težišta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Sve kaj se ne dela na ruke je dobro.
Ak uzimaš samo za sebe svaki je dobar.
Meni se dogodilo zbog nevremena ove godine da sam moral samo sa jedne strane brat jer je kukuruz bio polegnut.
Jedno 90% se pobralo, ajd zamisli da se to moralo ručni brat, mislim da bi se prije objesil😁
Je da se bralo puno duže nego inače ali lakše se voziti nego kičmu trgat.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Čudi me kolega kako nema nikog za uslužno pobrat kukuruz, pa danas sam ih nekoliko vidio u okolici Začretja. Kod nas sad vidim da ima sve puno berača, od KK30, pa Eko 3500, ali brzina branja koliko vidim je tu negdje, ovisi kako tko potjera traktor. Od nekih čak i ja sa zmajem berem brže
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
KK30 kod nas već 40+ godina bere u kombinaciji s univerzalom 445. 2 spora i po gasu. Idealna kombinacija. Jedina mana je mali bunker, pa na dugoj zemlji ne možeš krug odvozit i što ne diže bunker nego odma kipa.
Okretan, lagan za vući, kvarova nemamo nekih.
Prvih 20godina je brao sve što se nalazilo na putu, poslje samo za vlastite potrebe nekih 5,6 hektara godišnje.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
@jocc koruza je kod roditelja u okolici Huma na Sutli, u zacretju je druga priča. Ovdje samo u mom selu su 3 komada a gdje su ostali u susjednim plus nekoliko samohodnih bourgoina.

ima jedan kk30 kojeg je čovjek remontiral i dobro to izgleda blizu je na prodaju cca 21 000 kn, malo možda za taj model puno… i nemam brijeg gdje berem tak da bi mogao proći. Ako je mali bunker, mogu kipnuti kratke su redi ali široka njiva… a propadanje kotača… hm kaj se neda zamijeniti s nekim širim?
E a koju visinu kipa? Moja tehnostrojka je poprilično visoka, rub stranice cca 1,5 m od poda
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,864
Davno sam vidio troredni berač koji se montira ispred traktora i klipove transportira u prikolicu koju traktor vuče. Jedino nije imao čišćenje klipova (komušanje)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ide na 1,8 bez brige samo treba na ravno i blizu stat..
Što se tiče propadanja u zemlju, ako ćeš ga vuči s dovoljno jakim traktorom nemaš problema.. Mi nikad nismo stali s njim
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kod mene landini 85 ks to bu valjda dost jako 😂 . Štore 504 bi isto mogal kak ne ali se u ovom ljepše vozit.
@Matija_E30 fala za info ti najbolje znaš toliko godina imaš već taj tip, visina isto super onda 1,8 m mi je ok
@Lee Champa da nađem takvo obiranje samo klipova odmah bi uzel. Ovaj komušač ionak nijedan ne cisti dobro i doma ide ionak sve preko kućnog komušača pogonjenog elektromotorom
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Davno sam vidio troredni berač koji se montira ispred traktora i klipove transportira u prikolicu koju traktor vuče. Jedino nije imao čišćenje klipova (komušanje)
Maj Torčec…bil je dvoredni i išel je na IMT 558. Imal je perušaljku ispod hedera i bunker na hidraulici otraga…
Jedino nije imal freze za stabljiku, koliko se sjećam.
Što se tiče propadanja u zemlju, ako ćeš ga vuči s dovoljno jakim traktorom nemaš problema.
Onda mu strgaš šasiju ;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Mislil sam z bilo čim jačim od IMT 539.
Znači bar 542,549. Ili uni445, 530, štore 402/502. TD45 ili slično.
Za jačeg nema potrebe 😀
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako si na ravnici onda to drži… bregi, i ne preveliki, ukopa se zadnja vuča brzo
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
odnekud se sjećam da je preporučena brzina branja s njimn 8 km/h...
ima ga moj šogi, i zna ga tjerat kaj vrag svoju mater (ima masseya 3060),... samo kad vozi trke, imam osjećaj da nešto više zrnja odbije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh